Korupcija ali nevednost???

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
kakorkoli gledamo, ti avti niso bili optimalna izbira. na trgu se najde cenejša a hkrati boljša in predvsem bolj uporabna vozila.

kar se razpisov tiče; tisti, ki pravijo da se razpisa ne da prilagoditi tako, da je pisan na kožo enemu proizvajalcu in modelu se motijo. je pa res, da tisti, ki to pripravljajo, v svoji ihti in zaslepljenosti s hitrim zaslužkom ustvarjajo nerodne razpise, posledica katerih so potem pritožbe.
in da, korupcija je tu še kako prisotna! le bedaki in tisti ki so zraven tega ne vidijo ali pa temu nasprotujejo.

da pa je vlada, točno ta, katera je sedaj nakup odobrila, strogo proti korupciji je jasno.
ampak smo proti tisti korupciji, od katere nič nima... če so njihovi piskrčki zraven, korupcije ni...
wink-1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Tudi če maksimalno prirediš razpis, da bi recimo izbrali Puch-e, bi zvisel in to bi bla korupcija.

Take firme kot je VW, Reno, Škoda, Ford imajo na tisoče primernih vozil iz stare zaloge in nimajo kam znjimi...Tako robo lahko ponudiš v razpisu za konkretno nižje cifre in ni šanse da bi sploh lahko zbrali 50% dražjega ponudnika, če je najcenejši ustrezal razpisnim pogojem.
 

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
si površno prebral moj post...
saj bistvo dobrega prirejenega razpisa je ravno v tem, da je ta napisan tako, da ni možnosti, da bi kdorkoli ki ugovarja dokazal, da je šlo za prirejen razpis.
ker pa so tudi dogovorjeni razpisi napisani v stilu "kaj nam pa morejo" prihaja do vpijočih afer... pika.

koneckoncev pa tu ne gre ravno za staro robo, ki je ni več v salonih...
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
S to mašino in opremo jih je kar...

Nisem vedel, da so jih tudi predstavljali kot gorska reševalna vozila.
hysterical-1.gif
Sem najprej mislil, da so samo zaradi vodenja EU malce dvignili nivo flote v Kr in Lj, tko da se zdaj tudi men nakup zdi skrajno debilen.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.929
1.094
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik paci pravi:
Ma naj imajo VW .Malo se morajo itak preseravat.
Me pa nekaj drugega zanima.Govorili so o providah ,da so pobarvane v policijske bojne barve (da so olj opazni)
Zadnjič se pa na gorenjski AC opazil Svetlo modro metalno Skodo Octavio ali pa Superb ne vem točno ,ker sem bil preveč zagledan v napis VOZITE ZA MENOJ ,ki ga je posvetil enemu x5 pred mano.Za te civilne različice pa nič ne povedo!!Banda!
bonk.gif

"Civilne" provide imajo že leta in leta ...
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik elo pravi:
koneckoncev pa tu ne gre ravno za staro robo, ki je ni več v salonih...

Roba niti v salonih ni bila. Se najde v Franciji vlak poln novih meganov ki že lep čas stojijo ker je novi model že dolgo zunaj (več kot 1 leto) in preprosto konkurenca ne more z novimi avti niti blizu s ceno. Tako da samo še pravo ceno v razpisu določiš, pa veš kdo bo zmagal. Je blo pa to pod prejšnjo vlado....