PREZRAČEVALNI SISTEM

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
220
27
28
Odločam se za vgradnjo prezračevalnega sistema, gledal sem Ivent za stanovanje v bloku, in sicer bi imel tri rekuperatorske enote HRV160 in v kopalnici ventilatorsko enoto silvento V-EC. Zanima me če ima kdo izkušnje s tem sistemom, gre se predvsem, da se v zimskem času znebim vlage...me pa zanima če mi bodo pozimi rekupertorske enote v prostor vskravale mrzel zrak in zniževale temperaturo v stanovanju v poletnem času pa topel zrak in segrevale stanovanje???, zanima me tudi glasnost teh enot ???...ogrevanje stanovanja je izključno z klimatsko napravo...

Bi prosil, za odgovore lastnikov prezračevalnih sistemov in ne tistih, ki samo nekaj ugibajo, kako zadeva deluje....
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.340
960
113
https://ekosklad.si/uploads/c7747fe6-2b8a-4696-86aa-e4225cb9a58e/Seznam_rekuperatorji_8.3.2024.pdf

Tukajle imaš pa skupen seznam, kjer imaš zbrane podatke, da vidiš kateri je bolj kvaliteten. In za katerega dobiš povrnjeno subvencijo.

Brat ima I-vent, modela ne poznam točno. Ampak popolnoma neslišno, skoraj nevidno in učinkuje.

Tast je pa kupil MIKROVENT 35 - je pa pofl. Glomazno, slišno, čuti se. Pa na prospektu piše, da vrača toploto do 87%, prodajali so 98%, točni podatek pa je 70%! :bonk:
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.278
5.859
113
Najbrž je vse odvisno od potreb in želja... Pri "nevidnih in neslišnih" iventih in sorodstvu ne smeš pozabit, da so montirani v parih in izmenično šibajo luft v eno in drugo smer in delajo podtlak, "glomazne, škatlaste zadeve" pa ne rabijo bit montirane v parih. Plus seveda razlika v ceni.

O toplotni učinkovitosti je pa veliko napisano in menda ni tako lepo, kot obljubljajo prospekti, še posebej ne pri tistih "v parih"...
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.022
52
48
Poglej še Blauberg. Za i-vent (bivši Lunos) sem slišal da ima aplikacijo za telefon obupno, če ti to kaj pomeni. Nimam pa izkušenj z lokalnimi, ker imam centralni rekuperator.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.722
369
83
Tudi na Alter imaš podobno temo: https://www.alter.si/tema/lokalno-prezracevanje-lunos-blauberg.2638413/

Drugače lahko zatrdim, da lokalni rekuperatorji pozimi hladijo prostore in poleti grejejo... Saj je logično - če delajo neprestanoma, potem pozimi hladijo in poleti grejejo.. Sami imamo vgrajene lokalne rekuperatorje Siku in delajo vredu, so pa enostavni in niso pametni in se jih sliši ponoči - so pa bili najcenejši pred 3 leti..

Pogrešam pa pamet (beri, da bi bili smart), ker potem bi verjetno nastavil timer za delovanje pozimi in poleti..
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.553
9.230
113
Točno to.
Jaz sedaj gledam te zadeve in bom zelo verjetno šel na čimbolj neumno zadevo in si potem s pametnimi vtičnicami uredil zadevo za bagatelno ceno. In nisi vezan na točno tega ponudnika. Pa še “pamet“ velikokrat prodajajo precej drago in potem si vezan na njegovo dobro voljo in vzdrževanje aplikacije.
 

Master_of_Disaster

Pripravnik
20. okt 2008
316
20
18
Točno to.
Jaz sedaj gledam te zadeve in bom zelo verjetno šel na čimbolj neumno zadevo in si potem s pametnimi vtičnicami uredil zadevo za bagatelno ceno. In nisi vezan na točno tega ponudnika. Pa še “pamet“ velikokrat prodajajo precej drago in potem si vezan na njegovo dobro voljo in vzdrževanje aplikacije.
Ne gre tako enostavno, saj nekatere naprave ne štartajo samodejno po ponovnem priklopu elektrike. Recimo MITSUBISHI LOSSNAY VL-50ES2-E, ki ga mnogi hvalijo in ga lahko mirno priporočim tudi sam glede na moje izkušnje z njim (beri zelo zadovoljen, če ti velikost škatle na steni ni problem) ne starta samodejno, tako da razne pametne vtičnice in programske ure itd. na žalost odpadejo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.553
9.230
113
Huh, to pa je problem potem. Prepametna očitno.
Kaj pa moraš narediti, da štarta?
 

Master_of_Disaster

Pripravnik
20. okt 2008
316
20
18
Huh, to pa je problem potem. Prepametna očitno.
Kaj pa moraš narediti, da štarta?
Po ponovnem priklopu elektrike jo prižgeš na gumb, ki je na napravi ali pa preko priloženega daljinca. Res pa je, da obstaja tudi bolj neumna verzija VL-50, ki nima priloženega daljinca, samo vprašanje če je delovanje le-te kaj drugačno, saj vizualno je osnovna enota enaka po izgledu :sprasujemse:
 

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
220
27
28
Zanima me če ima kdo prezračevalni sistem od i-venta in kako je zadovoljen z njim.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.713
79
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Po ponovnem priklopu elektrike jo prižgeš na gumb, ki je na napravi ali pa preko priloženega daljinca. Res pa je, da obstaja tudi bolj neumna verzija VL-50, ki nima priloženega daljinca, samo vprašanje če je delovanje le-te kaj drugačno, saj vizualno je osnovna enota enaka po izgledu :sprasujemse:
Potem pa z eno tako https://www.aliexpress.com/item/100....order_list.order_list_main.17.21ef18026dvSel škatlico (za IR daljince in podobno za RF daljince) rešiš problem. Žal imam še kar nekaj naprav ki "niso na inetnetu", pa jih vseeno upravljam na daljavo preko prej omenjene napravice. Trenutno uporabljam 4 take škatlice, pa kakih 10 WiFi vtičnic ter več IoT naprav na različnih lokacijah in vse skupaj presenetljivo dobro deluje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Irbis