Korona avtomobilski popusti

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.640
14.351
113
Spet nekam v ekstrem.

Ja, sem šel v malce večje razlike zato da bi ti in tebi podobni tako morda lažje razumeli vso situacijo, ker zadeva res ni tako enostavna kot si nekateri predstavljate pa očitno po vseh obrazložitvah še vedno ne gre.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Meni se zdi zelo butasto, da so cene sploh take. Se cisto noben avto se ni prodal po uradnem ceniku. Vedno je cena nizja. Zakaj so potem cene tako visoko postavljene. Ja, da se prodaja popuste...ma koji kulac, jebess popuste, daj mi realno ceno in taka naj bo za vse in taka naj bo v ceniku. Ce bo nizja cena, taka, za kolikor se avti dejansko prodajo ze v uradnem ceniku, se bo vec ljudi odlocilo za obisk salona. Naj se da realne cene in prepove popuste, jebojihpas
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.640
14.351
113
Daj mi realno ceno in taka naj bo za vse in taka naj bo v ceniku. Ce bo nizja cena, taka, za kolikor se avti dejansko prodajo ze v uradnem ceniku, se bo vec ljudi odlocilo za obisk salona. Naj se da realne cene in prepove popuste, jebojihpas

Jaz sem takoj za :nazdravje:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.640
14.351
113
Ja in?

Kot so že omenili nekateri pa se bolj kot ne folk sarkastično posmehuje nazaj, pri avtih ni nikoli bilo in tudi nikoli ne bo nekega profita. Dejansko je to neke sorte nujno zlo za zavarovalnice in na temu področju bolj kot ne plavajo okoli nule. Če bi bile cene avtomobilov nižje, bi bila delno cenejša tudi popravila (eden od stroškov zavarovalnice) ter na koncu tudi premija. Profit zavarovalnic pa bi ostal enak enak, kot že omenjeno, okoli nule.

Zavarovalnice ne služijo na avtomobilskih zavarovanjih, ker je škod enostavno preveč. Plus je tam, kjer je razmerje med vplačili in izplačili na strani vplačil.
 
Nazadnje urejeno:

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.109
3.418
113
Meni se zdi zelo butasto, da so cene sploh take. Se cisto noben avto se ni prodal po uradnem ceniku. Vedno je cena nizja. Zakaj so potem cene tako visoko postavljene. Ja, da se prodaja popuste...ma koji kulac, jebess popuste, daj mi realno ceno in taka naj bo za vse in taka naj bo v ceniku. Ce bo nizja cena, taka, za kolikor se avti dejansko prodajo ze v uradnem ceniku, se bo vec ljudi odlocilo za obisk salona. Naj se da realne cene in prepove popuste, jebojihpas
Hmmm... ...ne vem, mogoče se pa sem in tja le najde kakšna "naivčina", ki kupi avto po ceni na ceniku:sprasujemse:... ...oz. ga "osrečijo" npr s paketom prve pomoči.:evil:
Pa zavarovalnice se nad "vesoljskimi" cenami s cenikov tudi kaj preveč ne pritožujejo:zavijazocmi::nigladek:...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.092
3.575
113
Marlbor
Hmmm... ...ne vem, mogoče se pa sem in tja le najde kakšna "naivčina", ki kupi avto po ceni na ceniku:sprasujemse:... ...oz. ga "osrečijo" npr s paketom prve pomoči.:evil:
Pa zavarovalnice se nad "vesoljskimi" cenami s cenikov tudi kaj preveč ne pritožujejo:zavijazocmi::nigladek:...
Kot da imajo visoke cene vozil kakšen vpliv na profit zavarovalnice. Cena vozila je le eden od mnogih parametrov. Zato pa ni nič posebnega da kdo za Cliota plača več za kasko kot nekdo za 5x dražji avto.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Kot nekdo za 5x drazji avto, 20 let star, si pozabu napisat. Ker potem pride ze mala skoda na avtu totalka in ti izplacajo tam en ficnik in to je to.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.059
1.462
113
39
Iz tega razloga pa seveda kot razumen clovek ne zavarujes kasko avta starega 20 let :)
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.951
1.094
113
www.adriamedia.si
Spet nekam v ekstrem. Kaj ne znaš malo sklepati kaj sem želel povedat. Ja športni modeli imajo drugačne blatnike. 1.0 tsi in 2.0 tdi s full opcijami imata skoraj sigurno iste blatnike, vrata, stekla, luči, pokrov motor motorja,.....
Sicer so ti napisali še marsikaj (predvsem to, da kaksne ne sklepaš le za blanik, ampak za cel avto), ampak od naštetega recimo vrata zoiher niso ista (sasm pleh ja, noter pa ne, ogledala tudi ne), luči niso enake, stekla tudi ne (temnjenje) ... Razlik je ogromno, stipi do enega mehanika, pa naj ti pokaže v katalogu rez. delov ...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.951
1.094
113
www.adriamedia.si
Meni se zdi zelo butasto, da so cene sploh take. Se cisto noben avto se ni prodal po uradnem ceniku. Vedno je cena nizja. Zakaj so potem cene tako visoko postavljene. Ja, da se prodaja popuste...ma koji kulac, jebess popuste, daj mi realno ceno in taka naj bo za vse in taka naj bo v ceniku. Ce bo nizja cena, taka, za kolikor se avti dejansko prodajo ze v uradnem ceniku, se bo vec ljudi odlocilo za obisk salona. Naj se da realne cene in prepove popuste, jebojihpas
Na žalost si izjema, ne pravilo. Slovenci kupujejo popuste. Ne samo pri avtih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: blazek33

koliko

Guru
21. avg 2007
4.233
2.072
113
SV SLO
Sicer so ti napisali še marsikaj (predvsem to, da kaksne ne sklepaš le za blanik, ampak za cel avto), ampak od naštetega recimo vrata zoiher niso ista (sasm pleh ja, noter pa ne, ogledala tudi ne), luči niso enake, stekla tudi ne (temnjenje) ... Razlik je ogromno, stipi do enega mehanika, pa naj ti pokaže v katalogu rez. delov ...
pa saj si v avtomobilizmu? Vrata kot rezrevni del so goli pleh. Notranjost vrat nima nič pri zmerni poškodbi pločevine, ker se ob zamenjavi vse nepoškodovano premontira na nova vrata. Pa kaj mislite, da tovarna preša vsaka vrata posebej za 1.0 tsi pa za 2.0 tdi. Eh pa kaj bi ta pametnim razlagal.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.219
113
Zadnje tri strani so čisto po rdeči niti teme, ne?
Že 100x predebatirano, pa je treba še 101.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.393
1.011
113
Celje
Obišči stran
No kje smo zdaj? Kupujemo ali čakamo? Na jesen?

Precenjeno je itak vse, ampak ker ze tako dolgo menjujem, bi pa sedaj res neki nabavil. Po drugi strani pa se mi nič ne mudi in brez težav počakam par mesecev, če bodo cene padle za dodatnih 10+%.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.219
113
Če boš hotrl res neke ekstra popuste boš moral še počakat. Če sploh bodo, pač odvisno od ekonomske situacije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Lovec1990

koliko

Guru
21. avg 2007
4.233
2.072
113
SV SLO
Večina kupuje popuste! Potem pa čez 5 let vajo spet ponovi. Je pa zanimivo, da vsi navalijo na SUV-e, ki so iskana roba. Zatorej so popusti minimalni. In to nam ni všeč. Trenutno je najboljši nakup, kjer je možno iztržiti dokaj ugoden popust nakup klasičnih limuzin, karavanov ali pa 5 vratnih izvedenk (HB).
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.955
2.416
113
Ampak verjetno s kompromisi. Za hec sem sledil FB reklami na Megana 5 vrat. Popust, pa minus se neki, pa se neki. Ampak navadne luči.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.951
1.094
113
www.adriamedia.si
pa saj si v avtomobilizmu? Vrata kot rezrevni del so goli pleh. Notranjost vrat nima nič pri zmerni poškodbi pločevine, ker se ob zamenjavi vse nepoškodovano premontira na nova vrata. Pa kaj mislite, da tovarna preša vsaka vrata posebej za 1.0 tsi pa za 2.0 tdi. Eh pa kaj bi ta pametnim razlagal.

Vse nepoškodvano, ja. In to ni glih pogosto pri nesrečak. Da o raznih letvicah zunaj, ki jih takoj fašejo, ne govorim. In te lahko so ali jih ni (kar lahko pomeni tudi drugo obliko pleha), lahko so barvane ali ne ... Kot rečeno: pejt gledat v kataloge, pa ti bo jasno.