Korona avtomobilski popusti

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.320
113
Ne zagovarjaj pokvarjenih zavarovalnic !!! Lahko bi zavarovale po računu ali dejanski ceni, ko ti ga ukradejo po pol leta pa pač od zavarovane cene dol izguba vrednosti za pol leta in izplačilo.....

To ni zagovaranje ampak obrazložitev situacije zakaj je nekaj tako kot je. Začelo se je s preprostim vprašanjem zakaj je tako s strani LeQuacka in jaz sem odgovoril.

A če bi bilo vprašanje zakaj je nebo modro in bi ti povedal zakaj je nebo modro bi potem jaz zagovarjal nebo ali bi pač zgolj podal obrazložitev?
(retorično vprašanje)
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
A pol pri popravilu za model z manj opreme plačajo 50% manj, kot pri polno nabutanem, 2x dražjem :sprasujemse:
Za popravilo iste zadeve.
Pri enaki nesreči (škodnem dogodku) je pri avtu z več opreme ponavadi primerno dražje popravilo.
Lej, metodika izračuna premij je precej zapletena stvar (postani aktuar, pa boš videl), ampak osnove so pa dokaj simpl.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
je pa hec če se poškoduje blatnik pri osnovnem golfu ali pa pri highend golfu. Tisti blatnik stane enako pri obeh različicah s tem, da lastnik highend golf plačuje neprimerno višji kasko kot lastnik osnovnega golfa. Spet nateg zavarovalnic.....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ginginova

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Še nekaj... Na področju avto zavarovanja je pri nas velika konkurenca.. In v zadnjih 10 letih so se cene skoraj prepolovile... In posledicno se tukaj dela bolj pozitivna nula kot kaj drugega... Na tovornih vozilih pa minus..
Zavarovalnice iščejo marzo bolj na premozenjskih, nezgodnih in ostalih zavarovanjih...
Ti podatki so deloma tudi javno dostopni... Zavarovalniski bilten, brošura o avto zavarovanjih na spletni strani zavarovalnega združenja...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
je pa hec če se poškoduje blatnik pri osnovnem golfu ali pa pri highend golfu. Tisti blatnik stane enako pri obeh različicah s tem, da lastnik highend golf plačuje neprimerno višji kasko kot lastnik osnovnega golfa. Spet nateg zavarovalnic.....

V glavnem sami nategi... Predlagam, da se preselis v zavarovalniski foh in cedila se bosta med in mleko :)

Eno je blatnik, drugo je pa veliko vecja skoda v primeru totalke ali kraje? Ali pa vecji riziko ker se bo zabilo vec gti-jev kot 1.6 tdi-jev?

Ne vem zakaj eni studirajo aktuarstvo, lahko bi samo na Alter pogledali :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi in Matey

hermann

Guru
19. mar 2014
9.250
5.818
113
je pa hec če se poškoduje blatnik pri osnovnem golfu ali pa pri highend golfu. Tisti blatnik stane enako pri obeh različicah s tem, da lastnik highend golf plačuje neprimerno višji kasko kot lastnik osnovnega golfa. Spet nateg zavarovalnic.....

Isto kot če na parkirišču butneš v drug avto z avtom s 96kW ali pa avtom s 40kW. Škoda je enaka, pri zavarovanju te pa potrem zaradi malusa bolj useka močnejši avto.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.320
113
je pa hec če se poškoduje blatnik pri osnovnem golfu ali pa pri highend golfu. Tisti blatnik stane enako pri obeh različicah s tem, da lastnik highend golf plačuje neprimerno višji kasko kot lastnik osnovnega golfa. Spet nateg zavarovalnic.....

Je pa hec, če se poškoduje kompletni sprednji del dveh avtomobilov enakega modela (!) in ima en osnovno opremo - navaden oz. klasični odbijač, halogenske glavne luči, brez meglenk in luči, ki svetijo v ovinke, drugi pa ima bolj drag, recimo bolj športen odbijač, ksenonske ali pa LED žaromete, prilagodljive levo/desno/gor/dol, ima oz. (glede na to, da je razsut) je imel tudi meglenke ter še posebne spodnje luči, ki svetijo v ovinek pa recimo, da je še barva ena posebna metalik za razliko od prvega z navadno barvo.
Popravilo pri slednjem pride neprimerno dražje in zato lastnik bolje opremljenega vozila tudi plačuje višjo premijo, saj ima višjo zavarovalno vsoto na podlagi boljše opremljenosti. Že samo pri lučeh lahko pridemo do ogromne razlike (halogenke npr. 400€ po kosu, prilagodljive LED 1200€ po kosu), kje je potem še vse ostalo.

Hopla, hopla, pa ni več natega zavarovalnice ampak pridemo do tega, kar nekateri razlagamo že dolgo, drugi pa ne razumejo ali pa nočejo razumeti.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
je pa hec če se poškoduje blatnik pri osnovnem golfu ali pa pri highend golfu. Tisti blatnik stane enako pri obeh različicah s tem, da lastnik highend golf plačuje neprimerno višji kasko kot lastnik osnovnega golfa. Spet nateg zavarovalnic.....
Blatnik je isti, luč odbijač, hladilnik.... Pa ne
Pa ne da jih zagovorjam, ampak
Za dva družinska avta.placujem manj kot 500 evrov zavarovanja.
Pa še to plačujem cca 100 evrov "preveč". Drugo leto en avto spravim samo na osnovno zavarovanje najbrž.
Cena Kaska me ne prizadene vec, kombinacije pa se, pa bom najbrž tudi te reduciral....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Lovec1990

Zelenc'
27. apr 2020
24
4
3
Letos je za pričakovati kak konkreten popust trgovcev z avtomobili. Zaenkrat Kia oglašuje 40% popust za model Stonic, (prvotna cena pred popusti naj bi bila 20.199 EUR). Je še kdo kaj zasledil?

Za nove bojo dali popuste ampak večji popusti bojo za vozila ki so že v štartu predraga. Za rabljene pa dvomim da se bo kaj poznalo še posebno ko si nekateri upajo prodajati par let rabljene za več kot pa so novi
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Dejansko obstaja opcija, da tudi blatnik ni enak. Pač blatnik od navadnega in od kakšnega "RS" modela recimo ipd.
Spet nekam v ekstrem. Kaj ne znaš malo sklepati kaj sem želel povedat. Ja športni modeli imajo drugačne blatnike. 1.0 tsi in 2.0 tdi s full opcijami imata skoraj sigurno iste blatnike, vrata, stekla, luči, pokrov motor motorja,.....
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
To tvoje razmisljanje bi veljalo, ce bi obstajalo zavarovanje samo za blatnike... Ker pa recimo kasko zajema male in velike poskodbe (totalka, razbitje vecjega dela vozila...) in torej obstaja verjetnost, da ne bo poskodovan samo "enaki" blatnik je razlika v premiji...
Kasko premija izhaja iz novonabavne vrednosti vozila (lahko se marsikaj drugega, kot je znamka vozila, starost lastnika...), delne kasko kombinacije pa imajo skoraj enake premije za razlicna vozila (ceprav vetrobransko steklo med razlicnimi znamkami in modeli lahko zelo variira v ceni)...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey