Konec premikanja ure

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.616
14.311
113
Ma preden bo Demz prišel na pivo bo to ne samo toplo ampak že izhlapelo :p
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Sm pobožen. Prav rad gledam gor po križu. Zdajle ko imamo vendarle spet normalno uro, mi pa tista ena ura ravno prav pride .. :p
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Zaradi koronske norišnice je tole vse skupaj malo potihnilo.

Če se prav spomnim, je 2021 rok za odločitev oziroma za "zadnji prestavitev" - a spet nejasno ali je 31.03.2021 D day ali je to 31.10.2021.

Je kdo kaj več zasledil?
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.977
9.091
113
39
MB
Glede na to da mislimo ohranit zimski cas, premikamo se 2x kolk sem nazadnje bral, je pa pri evrokratih mozno vse :D
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.977
9.091
113
39
MB
Nekak tu nismo sami, eni spet ne razumete? Al si bos za prehod v vsako drzavo racunal casovno razliko?
 

Morgoth

Majstr
27. sep 2018
752
870
93
Nekak tu nismo sami, eni spet ne razumete? Al si bos za prehod v vsako drzavo racunal casovno razliko?
Če se prav spomnim, so se takrat vse ostale 4 sosednje države odločile za poletni čas. Samo pri nas iz nekega čudnega razloga za zimskega, čeprav je bila večina ljudi za poletnega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

tomi

Guru
1. sep 2007
17.977
9.091
113
39
MB
večina bi naj bila naklonjena gmt, se pravi "pravemu" zimskemu času, po spominu. bi se pa naj usklajevali cel balkan skupaj, skratka, jaz nimam nekega upanja da bo to letos rešeno :D
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.773
-212
113
večina bi naj bila naklonjena gmt, se pravi "pravemu" zimskemu času, po spominu. bi se pa naj usklajevali cel balkan skupaj, skratka, jaz nimam nekega upanja da bo to letos rešeno :D
Tisto, kar ti praviš večina je 0,0x % prebivalstva, ki je sodelovalav anketi, v kateri si lahko glasoval večkrat.
Anketa pa tud zmanipulirana, zdriblali so folk, da se je kregal med stalnim zimskim in poletnim, delali reklamo za stalni čas, tisti, ki bi želeli še naprej premikajoči čas so bili pa preslišani.

Kar se mene tiče so stvar rešili že tam v osemdesetih, in ni potrebe da se rešuje ponovno. Bolj naravno je, da se ura premika, kot če se ne, ker tudi sonce vstane poleti bolj zgodaj kot pozimi.

Da pa ni dokazov o prihrankih energije je pa sprenevedanje. Poleti bi brez uvedbe "poletnega časa" zvečer luči prižgali eno uro prej, ker bi bilo prej temno. Zjutraj jih pa ne prižigamo, ker je kljub premiku ure že svetlo ko vstanemo. V večini.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

tomi

Guru
1. sep 2007
17.977
9.091
113
39
MB
Tako bi se naj odlocila vecina nam sosednjih drzav, ne vecina prebivalstva pri nas.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Nekak tu nismo sami, eni spet ne razumete? Al si bos za prehod v vsako drzavo racunal casovno razliko?

Po trenutni varijanti so bruseljskih brezjajčniki prepustili odločitev vsaki posamezni EU državi. :nigladek::bonk:

Pri nas pa klobasajo o “naravnem času” - karkoli že naj bi bilo naravnega v nekem dogovoru o merjenju časa. Bemti -celotno merjenje časa je ravno namenjeno temu, da se sodobni ljudje lahko natačno dogovorimo “kdaj” in “kako dolgo” v enotah manjših kot je dan.
Premikanje ure pa je bil dogovor, da skupaj spet enako merimo in da se čimbolj približamo naravnem ritmu svetlemu in temnemu dela dneva - brez, da ni zato spreminjali vozne rede, delovni čas itd.

Ampak ne - ker je pač “in”, dajmo malo srat in ljudi povprašat in na osnovi mnenja peščice zjebati cel sistem.
A je kdo pomisli, zakaj so Rusi ostali ma letnem času? Zakaj se pri Francozih začne pisarniški delovnik ob 9:00, pri nas pa se včasih delo začelo ob 6:00, sedaj pa vedno bolj proti 8:00?
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi