Konec premikanja ure

gr69

Guru
15. dec 2009
11.276
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
Slovenet
Jaha te, ker IMHO prepozno prestavljamo na zimski in je ob “običajni” uri za vstajanje še pretemno. Enako ti “daje” okrog Novega leta - pa ne samo zaradi veselega decembra.

novaa
Koliko pa rabita, da se “naštelata”? In kaj naredite, da je “štelanje” čim hitrejše in manj obremenilno?

In ja - tisto spomladansko prestavljanje je svojevrstni šok za telo - a spet ne takšen, da bi bilo življensko nevarno. In je mala cena za “daljši svetli dan” skozi poletje.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
2x letno prestavljanje ure proti 8 urnem sihtu vsak dan....jp...katera tegoba je hujsa? Ne vem, kako nekateri prezivite 8 ur sihta vsak dan, ce vas 2x premik ure zjebe. Vas ne zalim, samo cudim se... :rolleyes:
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad
I

Izbrisan uporabnik #9334

Čudi se in glej. Lahko si v nadaljevanju zamisliš še zanko iz laksa okoli mezinca na nogi, da te ne bi preveč nosilo stran od delovnega mesta itd.
Ni problema, zgolj ena tegoba več. :rolleyes:

Zakaj bi bilo preprosto, če je pa lahko kompliciranejše :rolleyes: .
Zakaj bi enostavno začeli delovnik ob 6h, če ga pa lahko razdrobimo v pišuke materine, npr. na dve uri ter vmes po dve uri pavze itd.
Zakaj enostavno, če pa lahko komplicirano ? :sprasujemse: Vsi se sprašujemo.
 
  • Haha
Reactions: sandra

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.391
482
83
43
Še vedno Rdeči revirji
ti si tak woke, da mas raje zimski cas zato ker nisi rasist :D

14 dni prej ze, daj no ... napisi da se tvoje telo ze zdaj boji spomladanskega premika pa da nemores funkcionirat sploh:D

Jap, tako je. Zdajle me je 14 dni matralo vsak dan bolj. Je bilo zjutraj pretemno za vstat. Zdaj ko smo prešli na CET, bo to veliko boljše. Pa še en problem imam, spat se spravit pravočasno.

Spomladanski premik ure je problematičen po samem premiku.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.904
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Kar letni naj bo. Zjutraj je vseeno, če je tema - zame je ob 6 itak skoz tema pozimi. Mi je čisto vseeno, a je do 7 ali do 8 ali do 9. Mi je pa fajn, da je popoldan čim dlje svetlo. Plus: manj zgodaj je treba vstajat za smučanje :)
Aha, ker tebi tako paše, jaz pa začnem ob sedmih ali prej, ker sem po tretji rajši z družino, kot ti, kater se zjutraj svaljkaš po postelji, domov pa prideš ob petih ali še kasneje. Pravi delovni čas po svetu bi moral biti od šeste-sedme pa do dveh-treh. Šele takrat ima folk nekaj za sebe. Bi poslovneži in borzniki mal manj bluzili zvečer pa bi lahko zjutraj vstali.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Aha, ker tebi tako paše, jaz pa začnem ob sedmih ali prej, ker sem po tretji rajši z družino, kot ti, kater se zjutraj svaljkaš po postelji, domov pa prideš ob petih ali še kasneje. Pravi delovni čas po svetu bi moral biti od šeste-sedme pa do dveh-treh. Šele takrat ima folk nekaj za sebe. Bi poslovneži in borzniki mal manj bluzili zvečer pa bi lahko zjutraj vstali.
No, v tujini, kjer se delavniki zacnejo ob 9ih, imajo familije zjutraj zajtrk, potem se razpele otroke po solah/vrtcih, in se pride na siht pred zacetkom. Poleg tega, kje pise da so tvoje ideje pravilne? Ves, delovne ure so nastavljene tudi zaradi follow the sun, tako da imas overlap med razlicnimi regijami sveta, zaradi prenosa stanja in moznostjo komunikacije z drugimi podjetji. Poleg tega, se bo z avtomatizacijo kolicina ljudi v storitvenih dejavnostih povisevala, te pa ne bodo delali ob 7ih. Tko da, poletni cas je the way to go.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.346
8.707
113
Jest sem bolj za poletni čas, če že moramo spreminjat trenutno rešitev. Jeseni imam kar mesec dni več popoldne po šihtu čas za kolo. Pa to je samo ena izmed prednosti. Smešni so mi ljudje, ki govorijo o naravnem času....ura je umetna stvar in naravno je samo vstajanje po soncu.
Se pa spomnim, ko sem bil mulc, ko je babica govorila še en mesec, po tastar ur, po novi ur, pa bla bla še dva tedna, pa prej vstajamo, pa dlje spimo pa bla bla. Demz je že tud starina, pa ga to hebe. Nam se itak vse ure avtomatsko prestavijo in če ne bi mediji govoril, da se ura prestavlja, tud porajtal ne bi. Sodobni kmet ne futra živine po tastar pa po tanov ur, ampak po uri, ki je v veljavi.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Nc ne spimo dlje....dlje spimo edino tisto noc, ko se ura prestavi...kao...ta vikend smo glih tko ustali...jsz sm se zbudu ob 6.00 po ta novi oz. 7.00 po ta stari...in nism nc dlje spal. Sam pac ura je kazala 6.00...Pol so pele malo risanke za mulce...malo zajtrk..in smo pregurali do ponedeljka, ko je treba ravnotako ustat ob 5.00, kakor prej, nic 1 uro dlje spat... :zmaga:
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Jap, tako je. Zdajle me je 14 dni matralo vsak dan bolj. Je bilo zjutraj pretemno za vstat. Zdaj ko smo prešli na CET, bo to veliko boljše. Pa še en problem imam, spat se spravit pravočasno.

Spomladanski premik ure je problematičen po samem premiku.

A poleti te pa ne bo motilo če bo čista tema že ob pol devetih zvečer, danit se bo začel pa ob pol štirih zjutraj. Ko boš vstal bodo že tri ure svetlobe mimo.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
že skoraj 50 let "trpim" premikanje ure in še nikoli me ni metala :) res ne vem od kod taka težava...zbudiš se ob sedmih...ali je bila prej, šest, osem ali pa deset, ni važno...zbudiš se ob sedmih. pika.
verjamem, da so takrat dobro mislili s tem premikanjem. torej, zakaj bi premikal. vedno bo nekdo proti premiku, nekdo za. torej pustimo in bo še vedno nekdo proti in nekdo za :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: kalbo

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Zakaj se ne zmenimo na pol poti in premaknemo samo za pol ure in pustimo pol tako za zmeraj?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.832
1.061
113
www.adriamedia.si
Aha, ker tebi tako paše, jaz pa začnem ob sedmih ali prej, ker sem po tretji rajši z družino, kot ti, kater se zjutraj svaljkaš po postelji, domov pa prideš ob petih ali še kasneje. Pravi delovni čas po svetu bi moral biti od šeste-sedme pa do dveh-treh. Šele takrat ima folk nekaj za sebe. Bi poslovneži in borzniki mal manj bluzili zvečer pa bi lahko zjutraj vstali.

Jaz sem vsako jutro ob 6 zunaj s psom, med 7.15 in 7.30 v službi. In me sploh ne moti, da je tema, važno je le, da je ob 16h, 17h, ko pridem domov, svetlo, da sem lahko zunaj. Ja, z družino. Tako da ne vem kaj te moti na poletnem času. Prav super je, če imaš jutranji ritem.