Konec premikanja ure

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Če imaš na izbiro dve možnosti dolj težko izbereš tretjo.
Tretje možnosti ti pa ne dajo zato, da potem lahko pravijo da je zmagala ena od njihovih dveh favoriziranih možnosti.

EU anketo se je pa delalo tako, da so se top politiki odločili, da bodo zjebali sistem, potem so v medije lansirali množico člankov o škodljivosti premikanja ure, nato pa "ustregli ljudem" in jih povprašali za mnenje. V anketi je sodelovalo manj kot 1% prebivalcev EU, če predpostavimo, da en glas pomeni enega prebivalca. Ampak so nekateri bolj zagreti in zainteresirani zagotovo glasovali tudi več 10x, In sedaj nam izid prodajajo kot večinsko voljo prebivalcev EU.
Referendum s takšno udeležbo nikjer nebi bil veljaven.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Saj ves, vse proti raji, samo, da se jo hebe. Zdej bo treba pa ure prestavljat ne samo 2x na leto, ampak 10x na leto. Vsakic, ko bos sel cez mejo, hahhahahahahahahaaaa :valjamse::valjamse::valjamse::bonk::bonk::bonk:Ker Slobananijakukuruz bo imela zimski cas, vse drzave okoli pa poletni :obesise:
 
Nazadnje urejeno:

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Bemti brezjajčno “skupno” EU.

Ok - ukinemo premikanje - ampak potem mora nekdo vsekati po mizi in preprečiti, da bomo imeli 27 “razlicnih” časov ... - ozr. da mora biti jasna meja kje je je “poletni” in kje “zimski” čas, da ne bi na vsakih 300 km morali “ure prestavljati”.

Sicer pa bomo itak ćez 5 let ugotovili, da bo za ljudi čez poletje bolje, da bi za kako uro prej začeli z delom. Jebeš to, da LPP pa ne bo hotel ustrezno spreminjati voznih redov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco in Matey

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Bemti brezjajčno “skupno” EU.

Ok - ukinemo premikanje - ampak potem mora nekdo vsekati po mizi in preprečiti, da bomo imeli 27 “razlicnih” časov ... - ozr. da mora biti jasna meja kje je je “poletni” in kje “zimski” čas, da ne bi na vsakih 300 km morali “ure prestavljati”.

Sicer pa bomo itak ćez 5 let ugotovili, da bo za ljudi čez poletje bolje, da bi za kako uro prej začeli z delom. Jebeš to, da LPP pa ne bo hotel ustrezno spreminjati voznih redov.
A se še kdo spomni, iz 80-tih let, ko so na komando v podjetjih premaknili delovni čas iz 6. na 7. uro, LPP in drugi so takrat lepo spremenili vozni red. Sledila je gneča na avtobusih, splošno nezadovoljstvo, pa je takrat ta projekt vlade propadel. In ko ni šlo naenkrat, so pa potem po malo in po malo počasi premaknili delovne čase na kasneje.
Je pa najbolj naravno da bi se ura še naprej premikala, tako kot sedaj.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Tako je to, če se skoči brez da bi se pogledalo, če je sploh voda v bazenu. Isto kot brexit.
Se še dobro spominjam zmede, ko so Lahi imeli DST, mi pa še ne.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Tisti ki kaj naredijo v svojem.zivljenju, pa da so odvisni od dnevne svetlobe, jim zagotovo ustrezala sedanji sistem. Za svaljkanje po kaficih, med malico pa v pisarni pa verjamem da je vseeno kako kaže ura.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.071
301
83
Tisti ki kaj naredijo v svojem.zivljenju, pa da so odvisni od dnevne svetlobe, jim zagotovo ustrezala sedanji sistem. Za svaljkanje po kaficih, med malico pa v pisarni pa verjamem da je vseeno kako kaže ura.
Ne seri. Tisti ki so odvisni od dnevne svetlobe bodo pozimi imeli mrak do 9 ure. To vam pa ne kapne? Poleti pa delate do 10 zvečer? Aha, ja ...:nigladek:

Kako zanimivo je gledat par posebnežev, ki si želijo zmedo s prestavljanjem, ker njih to pač ne moti. Zanimivo, dokler to ne vpliva na postavljanje politike! Večino (vključno z menoj) definitivno to moti. Ne govoirm o "večini" ki je glasovala na Eu anketi. Tisto je smeh. Leta prinesejo svoje .....

Jaz sem za "zimski" čas (otroci ne očitno poznate drugega izraza za to, zato ga uporabljam. ne, ne grem se "znanstvenih" razparav o zenitu, pa minutaj ko je sonce najvišje... ta peskovnik je vaš). Definitivno pa mora biti čas usklajen s sosedami oz. z večino DČ. Meni je načeloma vseeno, samo da se ta mora s prestavljanjem konča!

Disklejmer: oglasil sem se samo zato, da ne bo izgledalo, da smo "vsi" za to da se prestavljanje ure nadaljuje!
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi in Cash

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Poglejmo drugače: kdo glasuje? Tisti z internetnimi ((raz)na)vadami in pogosto brez drugega realnega življenja (primer: Ater populacija!).

In jebal vas zimski in poletni čas! Je le "sončna ura" = pri nas GMT/UMT +1 in DST (day saving time) = pri nas GMT/UMT +2

GMT je v veljavi od 1675, od 1961 pa so ga zaradi malo drugačne opredelitve začeli imenovati UMT.
Vir: https://sl.wikipedia.org/wiki/Časovni_pas
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Ne seri. Tisti ki so odvisni od dnevne svetlobe bodo pozimi imeli mrak do 9 ure. To vam pa ne kapne? Poleti pa delate do 10 zvečer? Aha, ja ...:nigladek:

Kako zanimivo je gledat par posebnežev, ki si želijo zmedo s prestavljanjem, ker njih to pač ne moti. Zanimivo, dokler to ne vpliva na postavljanje politike! Večino (vključno z menoj) definitivno to moti. Ne govoirm o "večini" ki je glasovala na Eu anketi. Tisto je smeh. Leta prinesejo svoje .....

Jaz sem za "zimski" čas (otroci ne očitno poznate drugega izraza za to, zato ga uporabljam. ne, ne grem se "znanstvenih" razparav o zenitu, pa minutaj ko je sonce najvišje... ta peskovnik je vaš). Definitivno pa mora biti čas usklajen s sosedami oz. z večino DČ. Meni je načeloma vseeno, samo da se ta mora s prestavljanjem konča!

Disklejmer: oglasil sem se samo zato, da ne bo izgledalo, da smo "vsi" za to da se prestavljanje ure nadaljuje!
Se strinjam. Če se bo uveljavil poletni čas, se bo pač življenje počasi privadilo. Za enoizmensko delo bodo delodajalci postopoma uveljavili delovni čas od 8.00 ali 9.00, šole in vrtci se bodo prav tako odpirali med 8.00 in 9.00, svetlega dela dneva za lastne potrebe ne bo po nekaj letih "prilagoditev" nihče imel več.