Konec premikanja ure

I

Izbrisan uporabnik #9334

Buh dej da bi bilo tole prestavljanje ure sredi noči zares zadnjič ... vsaj v mojem življenju.

Juhej, nazaj na sončni čas :cheer::aplauz::aplauz:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Pravijo da bomo šli na poletnega. Juhej tema do 9 zjutraj.

Bravo! :gorjaca: Buh daj dež in tri dni temo ... da se spočijem itd.

Zamik ene ure je čista potuha in cokel pod nogami. Zelo si želim normalne oordnunge, torej enotnega sončnega časa. Smo točno na sredini našega originalnega časovnega pasu - kaj češ lepšega!
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.266
5.822
113
pri taščici
Membrain, sarkazen detektor popravi.
C sem ze enkrat napisal se mi zdi. Bolj ko tuhtam, bolj mi je bil vsec sedanji sistem. Poletni cas bo pozimi cuden zjutraj. Kot je rekel membrain, otroci bodo ponoci hodili v solo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: membrain
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kwa pa pol? Tričetrt ljudi ga najraje biksa zvečer do polnoči zunaj, takrat ko je najbolj tema. Spat naj grejo, zjutraj pa vstat ko petelin zapoje.
To je vseskupaj samo izgovor za lenobo!
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zadnjič je "stroka" rekla. da ne glede na voljo ljudi (katerih? a tistih par tisoč, ki so glasovali na evro glasovanju - koji faktor so oni?), ki so izrazili željo po stalnem poletnem času, bi morali ostat na sončnm = zimskem. :aplauz:
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.902
4.959
113
Če ostanemo na zimskem, dajmo še referendum da se odpiralni časi trgovin in na sploh delovni čas tudi premakne eno uro nazaj. Poleti bi šel komaj sred dneva v službo, ne pozabit da se takrat začne dan nekaj po 4ri uri zjutraj.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Referendum ne bo zadost. Morda bi nesel šefu eno flašo domačega šnopca, bo tako prej prijel :p
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Vidim, da ste, vsaj zaenkrat, preživeli ta stresni premik ene ure. Mogoče pa le ni tako hudo?
Ne pozabimo: ura, urniki, časovni pasovi, zimski, poletni čas, vse to je dejansko umetno in stvar dogovora in kompromisa. Tudi to, ali je ura, ko je sonce v zenitu poldne, ena ali polnoč je stvar dogovora.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja, jaz npr. sem se dogovoru, da se zbudim ob 15 do petih zjutraj in me boli žnjuratz za uro na cagrih :D .
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Seveda, dokler nisi vezan na urnike (ni treba v službo, šolo, trgovino, k maši...) se komot dogovarjaš sam s seboj, ne glede na to, kaj pravi sonce, petelini, Juncker...
 

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Groza je to da nekatere premik ure tako vrže iz tira da morajo o tem pisat celo leto:valjamse:
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.459
113
Ksz...

...in to potem ko so v Velenju s5 premaknili uro...
:valjamse: