Končno realna slika standarda

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.724
6.324
113
Nočem zveneti prepotentno ali pa pametovati, ampak dejstvo je, da nekateri dobijo 600 EUR plače, ker opravljajo delo katerega se lahko nauči vsak in za katerega ni pomanjkanja delovne sile.

Pred kakim mesecem je bil nek prispevek na tv kjer so imeli intervju z delavko mure ki je imela 480 eur plače (oz celo nekaj manj). Ob vsesplošnem jamranju kako ne ve kako bo prezivela, je imela na mizi v kuhinji nekaj izvodov slovenskih novic (verjetno celo narocena) pred hiso pa parkirana dacia logan (za katero je bilo v prispevku - bil je daljsi prispevek) bilo receno da je nova itd... Tudi ce so kupili rabljeno so dali zanjo vec kot 4k eur.

Jaz sicer ne vem, morda sem jaz nesposoben ampak saj ni cudno da imajo tezave s prezivetjem. Naj skušajo oklestit nekatere stroške. Pa ne da jim ne bi privoščil. Privoščim še zadnjemu delavcu in snažilki da se vozi z dobrim a vtomobilom in dobro je. Ampak živimo v drzavi kjer si plačan glede na to kaj delas in koliko je to delo vredno. In smo si pred drzavo (kar se tice pravic in dolznosti) vsi enaki. Prej pa smo bili vsi enaki (samo da so bili eni malo bolj enaki kot drugi), ampak še vedno si ljudje v gostilni niso upal pokritizirati oblasti (ne mi zdaj o tem kako je vaš stric v 8. kolenu vsak dan zbijal šale v bifeju - osebno poznam človeka, ki je leta 1980 ko je bil tito v bolnici, v gostilni v ljubljani povedal vic na račun tita in se je v roku 5 minut kibla pripeljala in so ga dva dni mal izpraseval)