"Komercialna sporočila" Dimoco

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Še moj glas - že reklama za IQ test je IQ test. Če klikneš si avtomatsko ''padel''
tongue-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Sploh ne, ampak velik del krivde za okužene računalnike in telefone je na strani neumnih uporabnikov. Tako kot pred kratkim na FB ''click here to see who is visiting your profile'', pa je v kratkem pol ljudi na FB pošiljalo to naokoli. Pa se je danes spet pojavil nov scam ''XY tagged you in a post'', tagganih enih 10 prijateljev in spodaj link za ogled nekega videa, ki, če ga hočeš inštalirat, moraš namestit dodatek za brskalnik, ki bo dostopal do vseh tvojih podatkov.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Nateguni ... na enem od službenih telefonov so nam nabili s tole njihovo goljufivo storitvijo za 50eur stroška !!!!!
Klicarim d.ebilni telekom a ne dobim nikogar na nobeni od številk ... kako skenslati zadevo enkrat za vselej?
Se spomnim da je pred leti oče dobil nekih deset eurov, ko so mu podtaknili plačljive sms-e, a sem nato zadevo odjavil telefonsko, čez par mesecev pa jovo na novo. Tokrat sem urgiral preko Mobitela in so storitev blokirali.
Na netu sem našel dve telefonski številki Dimoco Slovenija, ena je nedosegljiva, na drugi pa se oglasi nek človek ki trdi da z vsem skupaj nima nič.
13.gif


Madona me raspizdijo barabe prevarantske... ajde, če bi mi poslali račun, bi jih tako ali tako zavrnil, tako pa storitev računajo preko telekoma, kjer ne dosežeš nič.
10.gif


Banda. Izgleda da bom moral iti direkt v Telekom center da mi zadevo skenslajo.
10.gif
 
Nazadnje urejeno:

Group_Therapy

Dvojček št. 2
18. jul 2007
7.339
1
38
Potem, ko boš uredil to z računom, pa še preveri, kdo je uporabljal ta telefon in "koristil" te storitve
smirk-1.gif


edit:
Ta firma bi mogla imeti soglasje oz. SMS prijavo na storitve. Mogoče, bi jih malo povprašal od kje jim številka.
 
Nazadnje urejeno:

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
A je tako te¿ko prebrati navodi£a in poslati SMS z vsebino STOP 6xxx (številka iz katere je bil pislan SMS?). Je lažje pizdakat, kajne? Pa razne SMS nagradne igre igrat, pa na netu klikat da bi zadeli iPhone in podobne gluposti. Ali pa da bi razni warez potegnili...
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Kaj ko bi se malce umiril in prebral kaj sem napisal? S telefona, ki je omenjen na računu ni bil poslan noben sms z dovoljenjem za pošiljanje komercialnih sms-ov itd. plačljivih vsebin. To se je preverilo najprej. Ok?
Bi z veseljem poklical v Dimoco, vendar se na številko ki sem jo našel na netu nihče ne oglaša. V izogib nadaljnim problemom se bo vse komercialne številke blokiralo, bom pa za vsak slučaj poslal tudi stop na 6xxxx iz zlorabljenega telefona.

Se bo pa točno preverilo zakaj se je šlo, ker 50eur jim pa ne pustim. Če se izkaže, da je krivda na strani uporabnika, bo seveda to kril iz svojega žepa.
wink-1.gif
 

satelite_mike

2 uri za cajtom
18. avg 2013
1.939
3
38
seveda je krivda na strani uporabnika, oni si ne upajo kar tako pošiljati smsov če se ne prijaviš v njihovo storitev!!!!
05 66 44 961 delajo med 9-16ih pa pokliči in pobaraj!
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Hočem ti reči da je lahko nekdo izpolnil neko glasovnico za nagradno igro, kjer je bil obvezen podatek tudi mobilna številka. In droben disk da se s podpisom strinjaš o članstvu v SMS klubu jada jada jada. Za resničnost podatkov pa ne odgovarja nihče.
BTW, pri nas so na službenih mobilnih številkah že v osnovi blokirane take gluposti. Vključno z SMS glasovanji, donacijami in klici na 090.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
A obstaja varianta da bi uporabnik storitev vklopil "nevede", ker sem pravkar preveril in mi je bilo zagotovljeno da se ni nihče na nič prijavljal.
sprasujem se.gif


Da pa si kakšna nategovalska firma ne bi upala ponarediti zadeve pa rahko dvomim. Pred nekaj leti mi je neka oglaševalska firma poslala račun za storitev ki je seveda nismo naročili. Seveda sem ga zavrnil. Kot potrdilo, da smo storitev naročili so nam poslali točen datum in uro kdaj naj bi mi to telefonsko naročili.
grin1.gif
Seveda so nas tistega dne tisto uro res klicali, vendar mi nismo nič naročili, tonskega dokaza pa seveda niso imeli.
Šli so celo tako daleč, da so terjatev poslali neki odvetnici v izterjavo. Me je hotela prepričat, da naj tisti mali znesek 10 ali 20k tolarjev kar plačam ....
bonk.gif

Ko sem ji povedal, da jih bom prijavil policiji, se je začela izgovarjati, da ona nima nič s tem in mi je dala direktni telefon direktorja firme, ki se mi je hitel opravičevati da so napako zagrešili njegovi zaposleni, saj sem mu zagrozil s prijavo goljufije, tožbo in obiskom pravih izterjevalcev.
10.gif

Od takrat imamo mir.

Toliko o poštenosti
rolleyes-1.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Uredil blokado komercialnih številk, jutri pa pokličem Dimoko in še enega tujega ponudnika komercialnih vsebin, ki se je prav tako pojavil na decembrskem računu pri isti številki in raziščem zadevo.
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Madona me raspizdijo barabe prevarantske... ajde, če bi mi poslali račun, bi jih tako ali tako zavrnil, tako pa storitev računajo preko telekoma, kjer ne dosežeš nič.
10.gif
Če je cifra na Telekomovem račun, lahko čisto enako reklamiraš.

Glede prijave: Pokažite mi pogodbo. Ni je? Lep dan.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Hm, bom preveril kaj se da storit, vendar se mi zdi da bo to kot boj z mlini na veter. Telekom bo vztrajal pri svojem ...
evil.gif
 

Dekster

MOBITEL PR
8. apr 2009
995
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Hočem ti reči da je lahko nekdo izpolnil neko glasovnico za nagradno igro, kjer je bil obvezen podatek tudi mobilna številka. In droben disk da se s podpisom strinjaš o članstvu v SMS klubu jada jada jada. Za resničnost podatkov pa ne odgovarja nihče.
BTW, pri nas so na službenih mobilnih številkah že v osnovi blokirane take gluposti. Vključno z SMS glasovanji, donacijami in klici na 090.

Torej sodeč po zgoraj napisanemu, lahko izpolniš neko glasovnico, recimo z izmišljenimi podatki, pravtako tel.št., ki je kot po naključju od nekoga drugega in ta drugi brez da bi vedel ali karkoli izpolnjeval, plača na računu postavko komerijalna sporočila
sprasujem se.gif


Če to drži, potem grem si takoj še sam odpret komercijalno številko pri operatrju in še sam izpolnim več sto dopisnic različnih podpisnikov z naključnimi podatki in tel.št. ter čakam da mi pade cvenk ali pa ni ravno tko.


Lp.

 
Nazadnje urejeno:

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik TMJ pravi:
sigurno si reševal kako nagradno igro za iphone na www
bonk.gif


Kaj ko bi malo bolj natančno prebral?
evil.gif

Jaz nisem nič reševal! Telefon je služben in očitno je prišlo do zlorabe .... zadevo trenutno še rešujemo, smo pa blokirali vso navlako.
wink-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ksz

Po mojem pa razni sms klubarji kr tko mal pošiljajo okol sms-e.

S punco sva že večkrat dobila sms z nelogično vsebino z normalne gsm številke. Ni, da bi se kdo zmotil. V vsakem sms-u je pa bil point, da jst nazaj nekaj odgovorim.

Predvidevam, da bilo kaj bi odgovoril, bi se smatralo, da sem se prijavil v klub. Odgovorila nisva še na nobenga, in tudi noben sms klub od naju ne živi.