Kolona vozil

sass

Guru
1. sep 2007
5.101
742
113
Resno sprašujem, do zdaj sem bil vedno mnenja da znak 2102 (stop) ali znak 2101 (križišče s prednostno cesto) razveljavi morebitne dodatne omejitve hitrosti.
Oz. povedano drugače: eden od omenjenih znakov na stranski cesti je znak da gre za križišče.
Če znaka ni, gre za priključek.
V praksi se med vožnjo težko odločiš ali gre za križišče ali za priključek oz. kako veš ali je eno ali drugo?
Recimo izven naselja bi znak za omejitev 70 km/h, ki bi po moji razlagi veljal do križišča s stransko cesto z znakom 2101 ali 2102.
Ja? Ne? Zakaj?
tako je veljalo nekoč, do novega pravilnika, ki je stopil v veljavo leta 2015. in tako je bilo tudi logično, če vidiš znak stop ali trikotni, je to križišče in omejitev ne velja več.
v novem pravilniku iz leta 2015 pa so pozabili uskladiti 17. člen in so stvari malo dvoumne:

"(4) Prepovedi in omejitve, označene z znaki za prepovedi in omejitve (2200) ter posameznimi znaki za urejanje cestnega prometa (2407, 2408, 2409, 2409-1 in 2409-2), veljajo od mesta, kjer so postavljeni znaki, do mesta, kjer je postavljen znak o njihovem preklicu, sicer pa do prvega naslednjega križišča ali krožnega križišča javnih oziroma nekategoriziranih cest, ki se uporabljajo za javni cestni promet. "

jaz bi sicer rekel, da še vedno pomeni enako, saj je tako tudi bolj logično, ampak vsi vemo, da škratki birokratki berejo po črki zakona in ne po logiki
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Hanzel - prvo vesele praznike, k drugo pa: tebe malo poznavanje znakov iebe (in mogoče malo tudi funkcionalna pismenost), če si avtor posnetka. Tistih 300 m na prvem znaku je “dopolnilna tabla” z oznako koliko je do mesta “meritve”.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko