Kolona vozil

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.861
113
Prvo, ne jokaj okol mikija. Če pišeš v tvojem tonu, pričakuj takšne odzive. Ne vem kje si prebral, da jokam. Na novo postavljen znak 40 kjer je omejitev 90 je drastična zadeva in na to bi morali opozorit. Znak je postavljen tako, da ga zlahka spregledaš in to ni nobena smola, ampak kraja pri belem dnevu. Seveda sem dal zahtevo za sodno varstvo.
 

ametist

Fizikalc
5. nov 2012
180
47
28
Prvo, ne jokaj okol mikija. Če pišeš v tvojem tonu, pričakuj takšne odzive. Ne vem kje si prebral, da jokam. Na novo postavljen znak 40 kjer je omejitev 90 je drastična zadeva in na to bi morali opozorit. Znak je postavljen tako, da ga zlahka spregledaš in to ni nobena smola, ampak kraja pri belem dnevu.

Ok potem je pa kraja po tvojem in bi nekdo moral pol leta na tem mestu ustavljat vsako vozilo posebej in ga opozorit na nov prometni znak.

Sem ti ze 2x povedal kaj poglej in ce kaj ne spila se pritozis. Ce si pa takoj placal brez da bi se v tem primeru preprical, ali je vse ok s postavitvijo potem si se strinjal z meritvijo in znaki. Ce se nebi in bi vedel da nekaj ne spila bi se pritozil in ce bi argumetiral in dokazal njihivo zmoto bi vse skupaj tudi padlo.
Se enkrat vem da znajo biti to svinjske fore in tud jaz bi noru, sam redarju, policaju ob cesti je tezko kaj dopovedat, ker bo gonil svoje, zato pa imas moznost pritozbe.
Lp
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.861
113
Seveda sem se pritožil, raje plačam jurja in vem, da sem nekaj naredil za svojo pravico, kot pa 500 in me ritka boli, ker so me nategnili.
 

Neutralist

Pripravnik
21. feb 2017
40
2
8
Tam ko se jaz skoraj vsakodnevno vozim so pred kratkim prestavljali table za začetek naselja,in so naselje kar lepo podaljšali (50 km/h- tudi pogosto radar),zdaj stvar je takšna če voziš pravilno z opazovanjem znakov nimaš problemov če pa voziš na pamet tako kot nekdo tukaj ki je spregledal omejitiv si si pa kar čisto sam kriv in iti se pritoževati bo samo še upočasnilo sodni sistem,ki je verjetno v zaostanku zaradi takšnih ljudi ki se za brezveze pritožujejo namesto da bi po moško priznali napako,kaj pa bo potem oni rekel ki se prvič tam pelje ?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.820
113
pri taščici
Vazno da so kazni za voznike. A je kdo ze od upravljalcev oziroma projektantov dobil kako kazen?
Meni marsikje niso jasna pravila za polno -crtkano crto
 
  • Všeč mi je
Reactions: ametist

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Kje je 40 omejitev?
Se vozim 2x tedensko. A ni tam po 70?
Glede slik. Je tam znak stop? Ki pomeni kaj? Dikcija iz zakona.
Mislim, da znak razveljavi omejitve.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
Miki, najlažje je bit pameten kako je kriv čist sam. Kul. Sej je res on kriv .samo če bomo tko razmišljal ne bo nikoli bolje

A en ki ga oguljufajo je tudi sam kriv kaj pa je verjel a ne...
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Točno. Vedno imaš na voljo pravna sredstva. Pritoži se, napiši, pošlji, pa naj sodišče obravnava.
Najlažje je JOKAT kot kalimero - krivica se mi godi. Oropali so me. Nisem jst kriv, drugi so dali znak tja...
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
NE, najlažje je prometne znake postavljat na nelogična mesta in kasirat. Malo težje se pa vsak posameznik pritoži, da je znak narobe postavljen, potrebuješ denar in OGROMNO časa, zato velika večina raje plača.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.861
113
V tem je težava in zato je tudi uvedena polovička. Da se folk rajš ne pritožuje. Dejstvo je, da neko redarstvo neke manjše občine nima ravno pravnega znanja in potem raje ugodijo kaki dobro napisani zahtevi za sodno varstvo, kot pa da zavrnejo kot neutemeljeno in gredo na sodišče. Sploh redar, ki streljaj od znakov za začetek/ konec naselja postavi radar in potem ima obraz folku pisat kazni za prekoračitev hitrosti v naselju, čeprav je jasno, da stoji izven naselja, ne bo šel z veseljem na sodišče zagovarjat svojih lumparij.
Prometno prekrškovni sistem pri nas je itak usmerjen prioritetno v kasiranje in ne preprečevanje prekrškov in to je velik problem. Včeraj je bil Igor Velov spet na TV v vsej svoji ubogosti. On bi preprečil uporabo telefona med vožnjo z višjimi kaznimi....bedak. Človek, ki dan za dnem cel šiht vozi s telefonom na ušesih je plačal kazen v 20 letih točno dvakrat. Če bi jo plačal 40 krat, pa tudi če pol manjši znesek, bi prej nehal s tem početjem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Potrebuješ pa informacije in čas, na koncu je pa še zelo rizično ali ti uspe ali ne.

Sam na srečo v 20 letih moje vozniške (ca. 350k km) še nisem imel kaj več kot 2 kazni za prehitro vožnjo, pa še to tako nizka prekoračitev, da ni bilo pik.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Pravna sredstva? Saj vemo, kako delujejo sodisca... postopki trajajo celo vecnost, najvec zasluzijo razni odvetniki in svetovalci... rezultat pa je odvisen od tega, ce imas dovolj debelo denarnico :)
 

ametist

Fizikalc
5. nov 2012
180
47
28
Ce bi nekateri v tej temi znali brali bi ugotovili, da se strinjam da znajo biti znaki narobe postavljeni zato imas moznost pritozbe. Vem tudi da vzdzevalci cest ne mrdnejo nic v smeri pravilne postavitve cestnih oznacb in znakov, med drugimi tudi Dars. Ker z njim smo se ze dopisovali, ker ne postavljajo znaka za konec vseh prepovedi in omejitev, ko se konca delo na cesti pri kratkotrajnih zaporah na Jeseniskem delu kraka Ac.
In samo z bevskanjem in jokanjem po forumu ne boste nic dosegli to vam zelim dopovedat.

Ce bi se udelezili kaksnega seminarja AVPja kjer je predaval tudi Velov bi ugotovili, da on ni pristas visokih kazni in male verjetnosti da prekrskarja zalotijo, pac pa nizkih kazni z veliko verjetnostjo da prekrskarja odkrijejo.

"Alkoholik" se en kateri mu je bonton tuj in ne zna normalno komunicirat. Ce nisi sposoben komunicirat v normalnem jeziku in kaj pametnega povedat potem vseeno ce si tiho.

Lp.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.861
113
V kolikor Velov ni pristaš visokih kazni, zakaj govori to potem v mikrofone in kamere, nazadnje včeraj. Podobno je 2016 pri Slaku govoril o uvedbi 0,0 promila, češ, da se veliko ljudi zakalkulira z enim ali dvema pivoma, tema je bila pa o rekorderjih s 3 promile in več. Tist k napiha mal čez mejo se je zakalkuliru ja, asi, ki napihajo krepko čez se zavestno vsedejo pijani za volan in ti so najbolj problematični in takih uvedba 0,0 ne bo ustavila.

Torej Velov v kamere govori nekaj, predava pa čisto nekaj drugega.

Velov je gladko zignoriral maile na precej nevarno situacijo zanke, ki zapira dva semaforja mimo šole pri nas. Če se voznik pripelje preko 50km/h se semafor zapre. Problem je, ker v tem primeru tudi odpre zeleno pešcu, na uro se pa vsaj trije asi s polnim šusom zapeljejo skozi obe rdeči luči.... Tko da Velova ne zagovarjaj, ker je politik, ki se obrača kot mu paše. Podobno je pa z direkcijo, občino, redarstvom, pa še marsikom v naši lepi in tako bo ostalo vse dokler na tem dotičnem semaforju ne bo zbilo otroka. Pol bodo pa spet vsi pametni, kok bi bilo treba kazni zvišat. Zadost bi blo sam radar tam postavit in enega redarja, ki bi pisal kazni za vožnjo v rdečo luč, ki že obstajajo. Sam ne, tam ni nobenga veljaka doma.