Kolo - sezona 2018

corsol

Guru
11. mar 2010
2.673
829
113
ksz....

Kakšna je cesta od želina do tolmina? Lani je bilo gradbišče na enih 5 mestih.... je letos kaj boljše?

Približno tako kot lani, se izogibam trase čeprav je bila prej pogosto na sporedu
6 semaforjev se mi zdi.....jih pa bodo menda kmalu odstanili.......................vendar ..........odprli nova gradbišča.
Problematičen je odsek Želin-Trebuša, je pa menda že povsod asfalt.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Čez vikend sel od NM cez Ursna sela do enega hriba nad Vinico. Odlicna tura, priporocam. :cool:Dobrih 50km in 900m visincev, slabe 3 ure. super narava. Promet “problematicen” edino med Semicem in črnomljom. Edina res nadlezna stvar je bil kontra veter non stop! :rolleyes:
 
  • Všeč mi je
Reactions: VanZ

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Bremze BP. Mi pa nekaj ruži ko obračam balanco levo desno med vožnjo, slisi se kot diski, nekaj nekam ruži. ampak ko na suho dvignem kolo pa zavrtim gumo ni nic slisat. Ne vem bodo na servisu povedali. :)

Ps: Pa guma mi je pocila drugi dan na trailu ob Kolpi, sem napolnil z mini pumpo pa je zdrzalo do vikenda - s sabo vzel napacno rezervo od trekkinga 28 inc.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Ruži ti disk, ki se ob obračanju balance zaradi ukrivljenih vilic začne drgniti ob pakne. Malo popusti ali še bolj zategni QR (odvisno, kako ga šponaš) ali ponovno naštimaj lego zavorne čeljusti na nosilcih.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.852
113
pri taščici
Pol pa zadnji čas da se oglasiš na servisu, ker ti bodo rekli že lahko da so bremze potrošni material čeprav ti tulijo že skoraj od prve ture pred dvemi tedni. Pa to se ne šteje pod servis, ampak pod garancijo.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.905
5.455
113
Zadnjo samo odzraci...extremevital ma tisto posodico za cca 10eur...youtube how to

Ce bos za vsako malenkost na servis hodu bos dobil sive lase :) sploh v sezoni... Nov bajk ma pa vsak ene pol sezone stelanja pred sabo...ker se se niso zajle nategnile...ker se sprikle mal ulezejo...kerje serviser amortizerje nastavil po neki splošni formuli in ne tako kot bi tebi pasalo :)

Mas kak teden youtubanja...pa ene 150eur za najnujnejse orodje se za ulozit...potemsi pa sam rihtaj bajk...ko bos 1x obvladal bos presrecen... ;)
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Tak je plan. Ampak prvi servis je free. :) Mogoče ne bi škodilo odpreti nove teme za servis koles DIY, tole sem že zasmetil. Lahko pa Moderator prestavi.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Serviser pravi, da sprednji ploscice zgledajo normalno, da jih je poravnal zadnje ploscice pa so prepojene z oljem. Sem vprasal ce pusca kaj, pa je rekel, da ziher ne, da sem verjetno sam kriv ko sem kako ketno podmazoval. Pa je potem dotocil olje v zadnjo bremzo... in zamenjal ploscice, ki sem jih moral placati.

Drugega pa raje pisal ne bom, k se boste smejali. Prevzel bajk z razstelanimi prestavami, narobe nafilali vilice z luftom, zadnji plasc ima luknjo ob strani, ker naj bi imel prevec nafilane gume (3,3; gre do 3,6 uradno, po resnici sem jo verjetno natrgal na kamnih ob Kolpi), ploscice mi ke dal neke cheap od Jagwire ker mojih shimano ni imel itd...
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.905
5.455
113
Sej ti pravm...jst sm dal na servis XY nasponat zadnje sprikle na kolesu ker je guma opletala...nazaj sm se odpeljal s totalno razstelanim zadnjim menjalnikom...prej prestavljal v nulo potem pa metal po 2prestavi na 1x...tko da je bilo ocitno da je nekdo namenoma razstelal...

No od jeze sem si vzel 2dni casa...1dan sem pogledal vse zivo na youtubu...drug dan sm 3ure nastavljal menjalnik...letos za to porabim cca "1 pivo"...tko da win-win...long live nesposobni serviserji :)
 

darlev

Fizikalc
18. apr 2008
669
46
28
Ljubljana
Da si malo sposodim temo... Kupujem gorsko kolo do max 900€. Postal bom rekreativni kolesar.... :)
Kolo se bo uporabljalo za malo asvalta, makadama največ in kdaj pa kdaj gozdne poti. Ne sme imeti dveh "fedrov".

Na kaj biti pozoren pri nakupu saj je izbire veliko......
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.905
5.455
113
Da ima vilice z remote lockoutom za ta denar...in cimvec opreme od Deore ali se rajse visje :)