Kolo - sezona 2018

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
29er hardtail do max 2k (ampak res max, ne po alteraško... raje vidim da je še kaj manj). Kdo mi bo našel top angebot? :)
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Uf, dibra cena za specija. Oprema enaka kot tadražji iz zgornjih linkov. Samo feltne so druge. Katere so boljše tako iz glave ne vem. Slabost. Samo L velikost. Če ti je prav je za vzet. Canyon prodajajo samo preko spleta. In v njihivi tov. trgivini. So v redu kolesa ampak cestaka se nisem upal preko neta vzet. Moram zadevo videt in probat. Tolk mazohista pa nisem da bi ga šel gor iskat
 
  • Všeč mi je
Reactions: cizy

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.870
5.469
113
Ubistvu so zadnja 3kolesa tm tm... Edin geometrije nisem gledal....to je vedno bols individualno sorobat na test driveu... A ti polozaj na kolesu mrtvic roke... Ti zateguje vrat itd...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.870
5.469
113
Al pa da greš do kakga ala Čerin pa da te premeri in ti pove kak okvir ti odgovarja...
Sam sem sel na blef in prezivel :)
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.673
579
113
cizy pri specu pazi na velikosti so dolgi kot pes, si lastim camber comp carbon 29” fullyja pri 191 cm mi je xl v standard izvedbi skor dolg mam pa na frišno sestavljeno ramo in me mal =be
So pa hvaležni in trpežni tko da je ziher dober nakup glede opreme top, feltne držijo v 4 letih in cca 5000 na leto, res da nisem extremist, sem jih uspel enkrat tolk pobunkat, da sem jih lohk centriral
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
2 jurčka je že kr lepa cifra za hardtail. Jaz bi v tem cenovnem rangu iskal sigurno kej karbonskega, razen pri kaki specifični firmi aluminij. recimo ena od takih je SANTA CRUZ. Za 2 jurja odličen aluminij

http://www.obsession.si/SI/santa-cruz-bikes-chameleon-70-al--d-11g--29

Pa v tem cenovnem rangu bi šel že na kej bolj eksotičnega, kot pa na slovenske klasike ala speci, cannondale, scot, cube, focus, itd, ki jih vozijo praktično vsi. Recimo nekaj kar nima vsak. Zgoraj omenjeni SANTA CRUZ, pa kakšen karbonski BMC ali kej podobnega

https://www.bmc-switzerland.com/us-en/bikes/mountain/crosscountry-teamelite-02-three/

https://www.bikeek.si/gorsko-kolo-bmc-teamelite-te02-slx-2016
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.870
5.469
113
:) pa nevem...zadnje kar bi se obremenjeval mi je to kaj mi piše na okvirju...še barva mi več pomeni...
Valda prvo gledaš opremo...oz kaj sploh rabiš
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Tudi to je res. Sicer sem malo izven gorcev, ampak recimo na cestnem je pomemben okvir in feltne, na gorcu pa še bremze, ostala oprema ni tolk pomebna, poplnoma vseeno za rekreativca al je 105 al duraace al pa deore ali XT. Seveda prvi pogoj je, da ti bicikel "paše pod rit" se pravi, da ti pozicija, drža, položaj rok, sedež, itd ustreza. če te na prvi moment nekaj moti, se ne zaletavaj, išči dalje. Bicikel je pač personalna stvar in ko nabaljaš nekaj za veliko denarja, hočeš da je tak ko ti je všeč, daje firme ki ti je všeč, itd. da ne gre za neko stvar, ki si jo kupil, ker je bila poceni in v akciji. Poznam kr nekaj ljudi ki rajše gonijo, ker imajo zadevo kot so si vedno želeli, kot pa nekaj neosebnega, čeprav isto dobro služi namenu.