Kolo - sezona 2018

luka51

Guru
16. avg 2007
13.867
5.128
113
Zakaj bi trpel z 1x? Če so pa ISTA razmerja. Tu trpi samo kamelči ki mu sploh ni jasno kako deluje.
Saj to da maš spredaj en zobnik nič ne zgubiš. Maš zaradi tega zadaj 50, 46, 42 največjega, kako piramido pač vzameš. Spredaj pa tudi od 26 dalje in skombiniraš po svojih potrebah.
Pri 3x je pa itax 1/3 kombinacij neuporabnih oziroma se prekrivajo. Tak da na koncu tudi če maš tolko več prestav si na istem. To si pa lahko vsak sam zračuna v kalkulatorju.
Recimo z 1x11 napram 2x10 sem izgubil samo eno prestavo na končni hitrosti.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.861
5.461
113
Pa ti si genij res!

Sem ti že par postov nazaj napisal da je vse v glavici in nogicah :p Če ti ne znaš kombinirat to ni naš problem...

1/3 neuporabnih razmerij si pa lahko nekam zatakneš...ker vmes ko jaz na 3x10 vržem spredaj en zobnik dol in zadaj en zobnik gor (ker hočem neko vmesno prestavo)...tebe pri 1x12 vrže v kameno dobo ko prestaviš v eno prestavo nižje...

Ni za umret....ampak ob enem tud ni za živet bi se reklo... :D

Si pa zato in....tko k LGBT skupnost...momentalno :) So pač taki cajti zgleda...
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
Najbol mi je ko začete o teži a 3/4 tukaj nas ma kakšno KILO preveč. Kaj ti bodo potem grami od šajb ejga.

Je pa tako kot sem napisal luka, še sam si rekel da si TRI mesece to gledal, raziskoval in naročal. Kaj misliš da je ta cajt zastonj? Pa to smo potem že konec JUNIJA ko bi on dobil/sestavil kolo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in Kamele0N

mr_

Guru
20. sep 2007
8.911
2.388
113
Če kdo zasledi kje kaksen rabljen bicikel naprodaj, ki bi ustrezal mojim potrebam naj javi.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.483
8.830
113
Najbol mi je ko začete o teži a 3/4 tukaj nas ma kakšno KILO preveč. Kaj ti bodo potem grami od šajb ejga.

Je pa tako kot sem napisal luka, še sam si rekel da si TRI mesece to gledal, raziskoval in naročal. Kaj misliš da je ta cajt zastonj? Pa to smo potem že konec JUNIJA ko bi on dobil/sestavil kolo.

Pr teži je tko, da se ti tej grami na konc tko obrnejo, da imaš tri štir kile težje kolo, to pa ni več zanemarljivo. Res je, v vampu imam še desetko preveč do optimuma. Ko presedlaš na kolo višjega srednjega razreda iz top spodnjega razreda se razlika zelo, zelo pozna, pa ne samo v teži, v teži se še najmanj. To sem v soboto doživel, ko sem sedel na Addicta....

So pa tele debate o razmerjih brezpredmetne, tko na MTB sceni, kot na cestni. Moje novo kolo je prišlo s kaseto 11/32 in spredaj kompakt, pa sem se vrgel v stroške in vzel 11/34 kaseto. Meni recimo, tiste dva zoba več zadaj na klanec toliko pomenita, da sem z lahkoto spodaj po kaseti brez dveh vmesnih stopenj, ker kljub temu, da grem proti bajsku (za kolesarske pojme) najrajš gonim v hrib. Spet drugemu, ki pa je (bolje pripravljen, ima drug stil vožnje, pelje raje ravnine kot klance, ni da ni možnosti) pa na tej, al pa clo 11/32 kaseti falijo razmerja, kjer se dviguje po en zob. Ljudje smo si zelo različni in hvala bogu, da živimo v dobi, kjer lahko kupimo tudi cestno kolo z 1:1 razmerjem. Tko da en voz triplo, drug single, en se gunca po cesti na najmehkejših vilcah, drug vozi hard vilice, tretji je na retro....Važno je, da se goni in da se goni čimveč. Pa da kako rečemo na pivu na vrh kakega lepega klanca.....
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.483
8.830
113
Točno. Mater je blo v soboto na Pancah, k kolesarski zbor, pa v nedeljo Pr Martinet tud. Pa nasledn vikend se obeta lepo vreme....mater, mulci bodo spet kuhal, jest pa gospa bova pa po klancih specialke gonila.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.861
5.461
113
Jaz sem ti samo dokazal da 3x10 ni čipšit...ni pa po zadnji modi....očitno :)

Kakšna bo pa letos IN barva dresov...ti ki si bolj na tekočem?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.635
3.516
113
Namesto prepucavanja raje povejte kje in kaj ste fural. Kdor misli da je ali mora bit najjači pa dobrodošel na stravo pa naj tam zbira KOMe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.861
5.461
113
:)

Včeraj si šele pripeljal kolo v Lj...tko da če bo jutri vreme dalo otvorim sezono...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.867
5.128
113
kamelči ti nisi nič dokazal nič drugega razen svoje mentalno stanje.

jello nekje med Roglo, Ribniško kočo, Klopnim vrhom, Arehom in Tremi kralji vglavnem.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.861
5.461
113
Glede na to da smo v temi o 2018...lahko še malo zabluziva preden se odpre nova o 2019...

Ti si dokazal samo to da če si nekdo ne sestavi kolo po tvojem okusu da ni na liniji (se bom tako izrazil)...tisti ki pa kupimo kolo namesto da bi si ga sestavili smo pa sploh "infidels"...ma da se cvremo v 9tem krogu :D
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.867
5.128
113
nisem nič dokazoval. Samo nasvet sem dal kako za isti denar do boljšega kolesa in kako je bolje razmislit o 1x kot o 3x sistemu.
Itak pa če se zaj proti steni obrnem in ji začnem to razlagat bo prej razumela kot ti.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.483
8.830
113
@ jello V četrtek prevzel novo kolo Scott addict 10, snel svoje staro kolo s trenažerja, gospej snel kolo s trenažerja, zamenjal zadnjo gumo in naredil servis na njenem kolesu. V soboto sva šla mal zmačkana krstno na cesto sam na Pance na pir. Šlo je dobro, mater se tale Scott dobr pelje, pa še 80 procentov kondicije je ostal čez zimo, hvala trenažerju.
V nedeljo sva jo potegnila do Krke, mamo vrhunsko novo cesto od Luč na Krko, pa jo pol mahnila nazaj, za kar mi je mal žal, sam so mulci že čakal s kosilom. V Soboto greva pa el lep krogec, Grosuplje, Peščenik, Višnja gora, Ivančna, Krka, Luče, pa nazaj v Grosuplje, da se mal rit na zic navadi. V nedeljo pa na Polžev na kofe pa pir, pa če bo še kej v nogah še na poti dol na Polico in domov.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.314
1.337
113
Družba malo si bom sposodil temo, ker rabim malo pomoči. A gledam prav, da je lanski model tega Gianta, dejansko z boljšo opremo kot letošnji model istega kolesa? Cena je namreč ista in glede na specifikacije, sta menjalnika na lanskem in zavore boljša. Remote lock sprednje vilice mi ni toliko pomemben, ker ga hčera itak ne bo izkoristila...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.635
3.516
113
Razlika med obema bo najbolj občutna v tem da ma en triplo, drugi pa duplo spredaj. Vse ostalo so malenkosti. Pri vseh je tako, enoleto nataknejo "boljšo" vilo in "slabše" zavore, naslednje leto obrnejo....