Kolo - sezona 2018

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.546
2.407
113
Moja opažanja glede te sezone....

1) avti in kamioni potrobijo in potem se lahko peljejo 10cm od tvoje riti
2) folk ne pozdravlja kaj velik več (lani se mi zdi, da so bolj)
3) na flybys na stravi, ne vidim več tolko ljudi (lani sem takoj lahko stalkal, če sem kako srečal.... sedaj se pa skrivajo ali pa ne uporabljajo več).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.315
5.841
113
pri taščici
Že nekaj časa gledam tiste hribe nad dolskim... Lahko po njih lepo preštrikaš od Dola pri Lj pa do Litije in nazaj... Ze kdo probal?

Ko si oa 1x že v Litiji pa greš na Janče pa nazaj v Lj...
Skoraj gotovo, se pa asfaltu najbrž ne bo dalo čisto izogniti in ga bo najbrž kakšne pol trase. Oziroma jaz se makadama in hudih klancev izogibam in se nisem vseh lukenj preiskal. Po gozdu pa peš poti najbrž obstajajo, zdaj je samo vprašanje koliko se greš off rolada.
En smerokaz posnet v petek na prelazu Moravče ribce
 

Priponke

  • IMG_20180420_091817.jpg
    IMG_20180420_091817.jpg
    554 KB · Ogledi: 183

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.315
5.841
113
pri taščici
Sicer pa mi je najbolj domac prvi hrib takoj pri dolu. V radiju 5km med dolom ihanom sem v mladosti nabral precej borovnic in lahko povem da je gozdnih cest toliko da jih ne prebrcas v dveh urah. Ce pa je to premalo, pa skocis se proti trojici, Murovici pa si cel popoldan dober. Se en nasvet. Tam kjer so daljnovodi so obicajno tudi ceste bolj ali manj prehodne
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.315
5.841
113
pri taščici
Visinske razlike do vrha ajdovscine jebres da samo 200m, ampak od vznozja pa do vrha je 10+ cest (ki se pod vrhom seveda zdruzujejo) tako da imas komot lahko jurja visincev....ob samo nekaj km asflata ob vznozju.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
ynos: z Brezovice (vas tik pod Jakobom) greš proti zahodu v dolino proti Trnovcu, nato pa takoj spet gor na Govejek. Z vrha Jakoba je to prvi hrib na zahodni strani. Simpatičen strm makadamski klanec, nato pa podaljšaš proti Osolniku in greš ali dol v Soro in Medvode ali pa proti Škofji Loki.

Tuleči diski niso nič nenavadnega in ne vplivajo na zaviranje, nekatere kombinacije ploščic rade tulijo. Lahko pa, da si jih že pregrel, ampak to bi prej občutil kot slišal (izkušnja pri spustu z Zvoha..). Meni sintrane sprednje rade tulijo, preden se orenk segrejejo, zadnje 'navadne' pa nikoli. Imam pa na terenskem setu koles troslojne XT diske ampak bi težko rekel, da je kakšna huda razlika v hlajenju - prehod iz 180 na 203 mm spredaj je bila pa opazna razlika. Diske občasno pobrusim s šmirglom 1500 in očistim s propanolom, nato pa parkrat zelo sunkovito zabremzam z višje hitrosti do ustavitve.
Kako pa zgleda, če V-brake zakuriš? Mislim da meni še ni ratal a je bila hitrost tudi okol 70+. Sem pa lani skuril pakne, kar mi še ni ratal pa sem delal veliko več km. Ke pa res da zadnja leta večinoma sam gozdne poti teram.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Mogoče sem napačno repliciral, nisem mislil v-brakeov temveč diske. S temi nimam izkušenj.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.496
1.147
113
Po asfaltu mi je znano, po makadamu je toliko. Iz grosuplja cez polico proti litiji
Tista Ynos-ova trasa je LJ-Lavrica-Orle-Sostro-Pečar-Besnica-Janče-Jevnica Laze (nekje vmes prletiš dol)-Ljubljana. Kolikor mi je znano je vse asfalt, razen spust iz Janč v Jevnico Laze.

screenshot_100.png

Ocenjani čas vožnje bazira na moji povprečni hitrosti zadnjih 4 tednov...nekaj malega čez 27km/h tako, da to ni relevantno za MTB.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.315
5.841
113
pri taščici
Ko si enkrat gorc in na makadamu, si najbrz odlicen ce imas hitrost preko dvajset. Mislim pa da ynosu disijo fure ki jih z googlom tezko najdes, razen ce ti nekdo log narise kot ti. Vedi da je vecina gozdov prepredena z gozdnimi cestami, precej tudi slepimi (torej se konca v nekem grabnu ali na robu prepada) in je tako kolesarjenje lahko..... Sem probal sam tako iti po robu od Slivne proti Zahodu(proti Moravcam). Nekaj casa je slo, potem je treking kolo zahteval da greva pes, potem sem ga nosil preko hlodov, potem sem pa obupal in obrnil.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.496
1.147
113
To mi je vse jasno.
Kamelči je spraševal kakšna je ta Ynosova trasa in ker ne znam citirat 2 odgovorov sem tvojega + prilimal malo bolj jasno sliko trase :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.315
5.841
113
pri taščici
Ampak ce se nekdo.izogiba asfalta in ravnine, potem res ne razumem trase po Dolenjski cesti, ce imas zraven Golovec ki je (vsaj po ogledu neke lokacije nad Rudnikom) prepreden z gozdnimi potmi. Je pa res da si po dolenjski cesti v pol ure na Orlah, po golovcu pa v eni uri najbrz? ;)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.315
5.841
113
pri taščici
Pa on bi rad prisel do Grosuplja. Ti si ga pa ze na Lavrici poslal levo. ;)
Iz litije do ljubljane si po cesti v dobri uri. Po hribih (po levi ali desni strani, ni vazno kje) pa ne prides v enem dnevu. V prvem primeru imas visincev nekaj 10m, v drugem nekaj 10km. Skratka tvoji predlogi so dobri za mene, ynis je bolj hard ;)
Zrihtaj mi enduro pa ti narisem traso od litije do ljubljane katere ne bos prevozil v enem dnevu.
 
Nazadnje urejeno:

krko

Guru
5. sep 2010
2.496
1.147
113
Zgleda, da se ne razumeva.
Ynos je v četrtek vprašal kakšna je trasa in prilepil sliko. Sem mu povedal, da je večinoma asfaltna ampak on jo je vseeno naslednji dan odpeljal.
Kamelči v soboto vpraša, če je to trasa LJ-Grosuplje-Litija-LJ. Ker nisem znal njegovega odgovora citirat sem tvojega in zraven prilepil sliko trase ter napisal potek poti katero je prevozil Ynos.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Mi lahko kdo pove če lahko uveljavljam kako garancijo ali kaj podobnega, če ti na bajku trdaku za 2,5k EUR z Deore XT bremzami, začnejo cvilit diski po prevoženih 300 km in 6km višincev? Stari bajk je imel 4 serije slabše bremze, pa mi niso praktično nikoli cvilile, tako da malo dvomim, da sem jih "jaz zjebal".
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
pojdi nazaj do prodajalca z računom pa ga vprašaj kaj se to dogaja.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.894
5.455
113
:) nmj...sm ti takoj ze 2tedna nazaj prerokoval da bos zj... ganz nov bajk...

Bremze mors tud ulavfat...