Kolo - sezona 2018

corsol

Guru
11. mar 2010
2.674
829
113
vsak bo drugo hvalil......
Osebno bom tako rekel , pri kakšni nakamuri (si lastim 1 zimske, kupil znižane mislim da za 18€ :) ) dobiš dosti za svoj denar, ampak zadeva preprosto ni na nivoju dražjih hlač(material, vložek, kroj , izdelava,..vse zelo osnovno........rezkiraj , pa kupi 1 pocen npr.nakamura, in ene "ne-pocen" za več kot recmo>80€+(neznižane cene)...... pa boš povedal kakšna je razlika.
Drugače pa se mi zdi da imajo od "znamk" , zelo dobro razmerje cena/kakovost zadeve od Bicycle-Line (pri nas dobiš v trgovinah VELO, ki je tudi zastopnik)....imajo kar hitro v sezoni "AKCIJE", tako, da ni polna cena.
 
Nazadnje urejeno:

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.329
113
Rabim kupiti nove kratke kolesarske hlače z naramnicami (pajkice). Bi lahko kdo priporočal kaj ali odsvetoval? Ponudbe je ogromne, cene pa so od 30 do 200 eur.

(gorsko kolesarjenje)

Lahko se greš poceni špas, kjer je kvaliteta loterija. Lahko pa riskiraš za kakšen Nalini ali Castelli. Lani preizkusil Odlo in je tudi dobra izbira.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Casteli sem imel zdaj zadnjih 6 let, sicer nek vstopni model. Pa so bile ok, samo so znucane že.

Mater vola, kako so drage vse stvari povezane s kolesarstvom. Zato ker imajo bajkarji radi svoj šport in so pripravljeni plačevati. Je že skoraj kot golf ali tenis, če ni že.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.498
1.148
113
Jaz ne bi preveč kompliciral. Za vožnje do 2 urce in nekih 50-60km komot shajaš s kitajcem ali pa tistim iz Intersporta (za 2 leti/sezoni bo čisto ok). Na začetku sezone je itak važno, da rit pride v formo :D.
Včeraj sem s kitajcem šel na 82km (1350 višincev) vožnjo s cestnim kolesom, 3 ure vožnje. Nobenih težav. Je pa res, da imam letos prevoženih cca. 1200km in je rit že v formi.

Drugače ima http://www.banem.si/ dobro kvaliteto, ampak seveda boš moral colat :)
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.683
3.567
113
Nič nimam proti kitajcem, ampak a ni fajn gate vsaj probat, da te nikjer "ne veže" in nikjer ne opleta. Na gorenjskem imaš še Zsport za pameten denar.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Danes je pa sezono odprlo 90% kolesarjev :) Ce sem jih prej na isti poti srecal 3, sem jih danes 30:)

Nova sezona, nov bajk:cool: Takoj podrl svoj rekord Toško-Katerina :D
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.498
1.148
113
Že v ponedeljek se je odprla sezona kolesarjev in motoristov (te so imeli žegnanje v Mirni), sploh na dolenjskem koncu :)
Sonce, 15+ stopinj, zakon vreme za kolesarjenje. Po 5-6 mesecih, končno v komplet poletni opravi.
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.905
5.456
113
Nova sezona, nov bajk:cool:
Ql.....samo da te ne bomo potem poslušali kako je XY (Cube? ) znamka zanič in da se serviderji čudijo nad tabo kako si razjebal bajk... Ker tudi meni ni jasno kako ti to rata v 1-2h sezonah pa mam Cube sam ;)
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Hej. Je že kdo odfural Parenzano? V enem dnevu verjetno težje vse skupaj opraviti? Kje štartati, da je logistično najlažje? Iz Kopra? Matra me predvsem logistika, kako do štarta in kako od cilja nazaj domov.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Odlično Ynos. Tudi sam sem pred podobno dilemo. Za enkrat sem ugotavljal, da je najboljša opcija, da je se z dvema avtoma peljeva na konec in tam enega pustiva z drugim pa na štart in je zadeva pokrita. Ampak mi je malo bedasto, da se zaradi tega vozim iz Štajerske z dvema avtoma...
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.329
113
V Ljubljani imaš tudi Banem pa Žolno?

Dobil včeraj od Žolne. Zaenkrat zadovoljen z materialom. Trakovi, ki pridejo čez rame so tudi široki in ne zategujejo preveč. Pa ritno blaženje zgleda zelo podobno Casteliju. Zenkrat lahko pohvalim. Kaj več pa potem, ko bo šlo čez nekaj tur in pranj.
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Glede Paranzane: predlagam prvi del (en dan) za ogrevanje iz Milj v Italji po kolesarski stezi do Sečovelj (asfaltnidel). Drugi del od Sečovelj naprej do Motovuna in konec v Poreču, kamor se pač naroči "taxi ženo".

Za Hrvaški del priporočam vsaj trekinga kolo če že ne gorca. Rogačem pa gravel-a
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.329
113
Tole sem sam našel pa sem najprej mislil, da ni to to, ampak sem še enkrat pogledal in videl, da lahko izberem satelitski pogled, ki je veliko bolj podroben. Zgleda bo OK.