Koliko žic je v HDMI kablu?

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Pozdravljeni,
zanima me, koliko vodnikov je v HDMI kablu oz. koliko je dejansko uporabljenih pri povezavi hišnega kina in TVja?

Rad bi namreč naredil pretvornik iz VGA kabla v HDMI, samo preden ga grem rezat me zanima, če bo 15 žic dovolj
smile-1.gif


Hvala!!!!
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
da nebom odpiral nove teme .... mene zanima ena taka slika ki prikazuje kateri pini se uporabijo za priklop mrežnega/utp kabla .... da bo dovolj jasno ne mislim vseh pinov, ampak samo tiste, ki so potrebni za mrežno povezavo ..... bi prosil za kaki link, al pa če bo sem kdo prilepil kako slikco .... hvala
 

Alioth

Pripravnik
8. avg 2007
469
7
18
Citat:
Uporabnik boskosi pravi:

da nebom odpiral nove teme .... mene zanima ena taka slika ki prikazuje kateri pini se uporabijo za priklop mrežnega/utp kabla .... da bo dovolj jasno ne mislim vseh pinov, ampak samo tiste, ki so potrebni za mrežno povezavo ..... bi prosil za kaki link, al pa če bo sem kdo prilepil kako slikco .... hvala




Uporabi zeleno in oranžno parico (TX+ TX- RX+ RX-).

PS: po novem standardu sta zelena in oranžna zamenjani, kar pa pri uporabljenih pinih ničesar ne spremeni.
122001-ethcable.gif
 

Priponke

  • 122001-ethcable.gif
    122001-ethcable.gif
    8,6 KB · Ogledi: 580
Nazadnje urejeno:

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
cheer.gif
točno to sem hotel, barve me tak ne zanimajo, samo pini ki se morajo priključit ... hvala ti, imaš ***** ...... mam pa še eno vprašanje okol tega .... kaka pa je vezava za kabel crossover?
 

mihagr

Pripravnik
25. avg 2007
393
23
18
Ljubljana
In barve so še kako pomembne, ker je to:
1. standard (sicer obstaja še eden, ampak...),
2. čez nekaj časa ne boš vedel zakaj je ta kabel drugaen kot so drugi,
3. drugi ne bojo vedeli zakaj je tako.
 

Audio

Pripravnik
6. avg 2007
243
2
18
Barve so pomembne tudi zato, ker je vsak barvni par drugače twistan.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.393
1.013
113
Celje
Obišči stran
Standard ni kr tak brez veze.... kabel je twistan z namenom! Sploh pri večjih razdaljah se lahko pojavijo motnje! Tako da ni to kr telefonska linija...

l.p.
 

Zardoz

Pripravnik
25. sep 2007
63
0
6
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Standard ni kr tak brez veze.... kabel je twistan z namenom! Sploh pri večjih razdaljah se lahko pojavijo motnje! Tako da ni to kr telefonska linija...
Točno tako! Pred leti, ko sem delal UTP kable za domačo mrežo, sem razporedil parice po "svojem standardu". Rezultat je bil, da je mreža na 10Mb delala vredu, na 100Mb pa ne.
 

Audio

Pripravnik
6. avg 2007
243
2
18
Citat:
audio a mi lahko razložiš to bolj podrobno, kako drugače twistan, levo, desno itd, pa v čem je razlika pri signalu

Vsi so twistani v isto smer, samo niso enako dolgi "zavoji". Če malo bolj zakompliciram lahko pri vsakem paru vidiš npr RX- RX+ ali TX- TX+. Teh raje ne menjaj ker, kot so že zgoraj napisali, boš lahko imel probleme z motnjami. Le te se namreč s twistanjem pravilnih signalov v večji meri odpravijo.
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
ksz
Ali se bo po priloženi shemi prenašala samo slika ali tudi zvok? Si mislim, da ne
smile-1.gif

Ali bi zadeva delovala, če povežem na tak način hišni kino (scart) in TV (VGA).

Hvala!
130536-vga.JPG
 

Priponke

  • 130536-vga.JPG
    130536-vga.JPG
    23 KB · Ogledi: 572

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
samo slika.

nared pa poročaj. me zanima kak bo glede resolucije in frekvence. boljši imajo še neko vezje vmes.
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
torej če bi hotel v enem kablu imet na dveh paricah internet/mrežo, po drugih dveha pa npr. siol tv bi prihajalo do medsebojnih motenj???