Koliko ste najdlje čakali?

testni_voznik

Pripravnik
21. jul 2007
880
0
16
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Citat:
Uporabnik testni_voznik pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Od 1 zjutraj do 6 na urgenci zarad neke aritmije čudne (3 ure mi je srce razbijal v čudnem ritmu)

5 ur za vzet kri, narest EKG in počakat na rezultate. Bil sem skoraj edini na urgenci, gužve ni bilo...dohtarjev pa tud ne.

Vidiš k nisi vseg povedal in takih je vsaj 99% tukaj.
Najvejetnejši scenarij:
1)Nekod te je ob prihodu pogledal.
2)Odvzeli so ti kri.
3)Ostal si na opazovanju.
4)Prišli so izvidi in nardili so kontrolni EKG.
5)Po 5 urah opazovanja in zbranih izvidov si odšel domov.

Sprejeli so me v pol urce, zelo hitro. Šel sem v sobo, kjer so mi vzeli kri in naredili EKG. Potem sem še čakal dobre 3 ure, na izzide na hodniku. Oz. mogoče kakor ti praviš na opazovanju.
smile-1.gif

Korektno in samo, da si uredu.
wink-1.gif
 

Qmi

Fizikalc
22. jul 2007
1.056
1
38
41
Ljubljana
Najdlje sem čakal lani Aprila na polikliniki, ko sem šel na pregled za sinuse...Naročen ob pol 8h, na vrsto sem prišel okoli 12h
crazy1.gif


Na urgenci sem bil pa vedno po 3-4 ure...najprej čakal v vrsti na pregled, potem rentgen in nato rezultati (v 1 letu 2x zvin desnega gležnja)

Pri zobarju pa nikoli nisem čakal več kot 1 uro...se je pa zgodilo, da me je zobar mene čakal
tongue-1.gif
 

testni_voznik

Pripravnik
21. jul 2007
880
0
16
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Če slučajno nisi opazil, k zdravniku hodijo bolni ljudje.
Bolni ljudje pa težje čakajo kot zdravi.
(hecno, kako se prav v zdravstvu zberete sami taki, ki niste sposobni opaziti, kako se ljudje počutijo).

In še - če me nekdo naroči, naj bo vsaj približno točen.
Če ne zna biti točen, naj raje ne naroča in bomo pač krivili gužvo, ki se je tisti dan slučajno nabrala v čakalnici.
Tako pa krivimo njega, saj je to gužvo lastnoročno sam zorganiziral.

Hm načeloma imaš prav vendar pridejo tudi zdravi.
Lahko pridejo po redno predpisana zdravila, ki se pišejo največ za 3 mesece ali pa na kontrolni pregled ko so že zdravi.
Taki ponavadi res lahko čakajo saj imajo akutno bolni prednost.

Je pa absurd s čimer se strinjam, da si na pregled naročen ob 10.00 na vrsto pa prideš ob 15.00. To je pa absurd ob katerem se zgrozim.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Ja, ampak točno take "zdrave" (ker če jemlje zdravila, najbrž ni zdrav) se naroča čez nekaj dni, potem pa še dodatno čakajo.
bonk.gif


Akutno bolni namreč uletijo direkt.

Če ljudje čakajo tri dni (ker jih naročiš čez tri dni), potem je jako fino, da poskrbiš, da so vsaj takrat na vrsti v okviru 30 min.

Drugače je pa tako, kot je nekdo napisal že zgoraj - pol ure zamude je že samo zato, ker gospoda NE PRIDE TOČNO NA DELOVNO MESTO!!!!
(naroča se ob 7:00, teta/stric pa uleti v pelc mantlu/Armanijevem đeketu ob 7:20, kar pomeni, da začne šele ob 7:30
bonk.gif
- se mi je že velikokrat dogajalo, tako da dvomim, da se hudi in nepredvidljivi zastoji dogajajo točno in natančno tiste dni, ko sem jaz v čakalnici. Sploh ker jaz pa nekak kar znam priti točno...)
 

MG3

babi
20. jul 2007
533
0
16
Bakovci pri MS
www.opelforum.si
ksz
Imam smolo, da vedno naletim na osebne zdravnike, ki so zelo zasedeni, oddam izkaznico, vprašam koliko je za čakati pa grem tačas domov ali v trgovino,
na nevrologiji od 6.30, do 15.00
nazadnje sem se znašla in šla ob 13.00 od doma in bila takoj na vrsti

Off topic

ps. opelforum.si pa še dela
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
ksz

No danes je bila ena cvetka - nekdo (ne jaz) narocen k zdravniku ob 10.00, medtem ko zdravnik je prisel v sluzbo opb 12h.
Tisti 2 uri je pa sestra hodila ven pa razlagala kako zdravnik zacne delati ob 12h... Gre pa za onkoloski inst.

LP
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Ma... naročanje na zdravnika pri nas je dokaz osnovne nesposobnosti organizacij in posameznikov za upravljanje s časom ali pa morda dokaz, da hodijo po plačo in ne na delo. Moj rekord je bil 5-6 ur čakanja le za zdravniško potrdilo po (edini) bolniški, katero sem imel v 14 letih dela. Naročen (za potrdilo) sem bil ob 9.00; zaključil sem kot zadnji - vsi, ki so prišli za mano so zaključili pred mano.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.323
944
113
Titograd
To je taista bolnica ko je pred 20 leti celo osebje šlo v gostilno preko ceste gledat evropsko prventvo v nogometu in pustilo bolnike same? Vem da je bila ena v Neaplju.
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
v ita bolnicah če nisi tujec ali pa dobro situiran italijan...si ga dobesedno najebal.....
jaz se spomnem da sem bil kot kralj za njih, ter še zdravila so mi na skrito dali za domov.....verjetno je bila moja zavarovalnica zelo vesela ko je dobila račun....:))