Koliko ste najdlje čakali?

Sandrca

hudičkica
29. okt 2007
785
0
16
od osmih do dveh je...6 ur? jp, tolk sm enkrat čakala pri ginekologu, pa vrjetno bi še, če nebi enostavno ustala pa šla. ne rečem da bi bila pred mano kakšna nosečnica..ok štekam. ne pa same stare mame. očitno je tisti ginekolog jemal ljudi glede na starost in ne na uro za katero si bili naročeni.
 

de_Zolt

Pripravnik
19. jul 2007
82
0
6
10.2 sem se narocil pr zobarju ,na vrsti bom 5.6
bonk.gif
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik Kibibi pravi:
So mi pa nazadnje, ko sem bila na pregledu, kri jemali eno uro. Preden mi je žilo našla, (na desni roki jih itak nikoli ne najdejo), pa potem, če jo je že, je žilica počila in ni šlo. Pa tako naprej. Končno je po eni uri le pricurljajo nekaj krvi, da so jo lahko uporabili za preiskavo. Moje roke so pa naslednji teden bile v takšnih modricah, kot bi me celo nogometno moštvo preteplo.
crazy1.gif

Drugic preden gres kri dajat popij vsaj pol litra tekocine - raje kar liter. Pa povej naj ne dajejo esmarha na roko (tisto za zategnit roko). Lahko izpades se bolj "pameten" pa reces, da naj ti vzame z "modrim metiljckom"
grims-1.gif


LP
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Praviloma se caka kar dolgo v bolnicah, sploh na urgencah ker urgence (tahude) jemljejo cez vrsto. Pri osebnih naj bi bilo
malo bolje
confused-1.gif


Pri zobozdravnikih pa kakor je, vcasih sem cakal tudi 4 ure, vcasih 5 min (pa vedno narocen).

LP
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
na urgenci pred 2 tedni čakal 10 minut (pregled-slikanje-pregled pa končal v roku pol ure), pri osebnem čakal 5 minut.....ker me je naročil ob 16:50 sem sklepal da človek dela kot švicarska ura..in res je bilo tako....
ko sem se pa razbil v italiji sem na operacijo in preiskave čakal cca 3 ure....nabit z vsemogočimi zdravili.....naslednje jutro zbujen v velikiiii sobi z 2 posteljama (v sloveniji bi v tako sobo strpali 5-6 postelj), televizija, vsaka postelja svoj voziček in sestra vedno na razpolago....

dnevni pregledi v bolnišnicah pa se itak čaka po par ur......
 

zajfa

PEPČEK 2007
26. nov 2007
1.022
0
36
Mrzli vrh nad Žirmi
Sam osebno sem bil vedno kar hitro na vrsti, ko pa peljel očeta ali mati k doktarju pa vedno čakam ali 2, 3 ure, enkrat mati čakal na polkliniki od 10 ure zjutraj pa do 5 popoldne-poškodba noge (totalno zdolgočasen, skor že spal na klopcih, 100 krat šel ven pa not, 10 krat šel do avtomata).
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.868
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik noker pravi:

Tudi pri tistih, ki naročajo, čakaš ......
uf-1.gif


Noker

Jep,lep primer je poliklinka A hodnik - travma. Vsi smo naročeni med 11 in 12, dohtar pa dela do 13.30 oziroma do kadar so pacienti (14:40)
bonk.gif

sem imel enkrat uro okrog 11 pa sem bil točno tam, domov pa sem šel malo pred drugo popoldne. Sem mal pizdil zaradi tega v ambulanti, pa mi je dohtar rekel, da naj naslendjič pridem do 12:30 ne glede na uro ki jo imam. in sedaj to tudi prakticiram. Je pa res da grem zadnji domov ampak redko kdaj čakam več kot 1,5 ure
Osebna dohtarca pa ima ponavadi 15-30 minut zamika. včasih pa tudi uro.
bonk.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.868
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Placaj pa si lahko v pon na stolu!
grin1.gif
Plačujem že skoraj 10 let
stupid-1.gif

Kako se izogneš temu plačevanju, ker tole slovensko zdravstvo ima denarja ko solate, samo ne ve kaj z njim počne. Zakaj za vraga meni eno leto plačujejo bolniško zaradi čakalne dobe na operacijo,ki stane nekaj mesecev bolniške?
bonk.gif
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Osebni - kake pol urce... Zobar na koncesijo - tja do pol urce ampak mogoče zato ker sem zamudil naročeno uro
redface-1.gif


Si naložim igrce na telefon pa še preklinjam k sem prehitro na vrsti
smirk-1.gif
 

testni_voznik

Pripravnik
21. jul 2007
880
0
16
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Od 1 zjutraj do 6 na urgenci zarad neke aritmije čudne (3 ure mi je srce razbijal v čudnem ritmu)

5 ur za vzet kri, narest EKG in počakat na rezultate. Bil sem skoraj edini na urgenci, gužve ni bilo...dohtarjev pa tud ne.

Vidiš k nisi vseg povedal in takih je vsaj 99% tukaj.
Najvejetnejši scenarij:
1)Nekod te je ob prihodu pogledal.
2)Odvzeli so ti kri.
3)Ostal si na opazovanju.
4)Prišli so izvidi in nardili so kontrolni EKG.
5)Po 5 urah opazovanja in zbranih izvidov si odšel domov.
 

testni_voznik

Pripravnik
21. jul 2007
880
0
16
Citat:
Uporabnik Hazler pravi:
Ti dohtarji so nori. Koliko ste najdlje čakali v čakalnici pri osebnih in zobozdravnikih?

Nikol ne čakam
evil.gif

Aja je pa tako tudi dr je samo človek in če lahko v 8 urah pogleda xx ljudi jih ne more xy ker mu tega tudi nihče ne bo plačal.
Ni pa mi jasno čemu krivite za vse zdravnike...
Sem se pa vprašal zadnjič, ko je bilo treba čakat za vpis v žalno knjigo 3 ure (stoje) baje za več tisoč ljudi ni bilo problema. Pri zdravniku pa hm...redko kdo zadovoljen.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Če slučajno nisi opazil, k zdravniku hodijo bolni ljudje.
Bolni ljudje pa težje čakajo kot zdravi.
(hecno, kako se prav v zdravstvu zberete sami taki, ki niste sposobni opaziti, kako se ljudje počutijo).

In še - če me nekdo naroči, naj bo vsaj približno točen.
Če ne zna biti točen, naj raje ne naroča in bomo pač krivili gužvo, ki se je tisti dan slučajno nabrala v čakalnici.
Tako pa krivimo njega, saj je to gužvo lastnoročno sam zorganiziral.
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.414
98
48
Odkar sem gledu film SICKO mi ni problem cakati 5 ur. Sam da bajte ne rabm prodajat :D
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
ksz


pomoje rekord podrla pr zobarci-čakala več kot 5 ur (naročena). Poleg tega, da imajo precej neudobne stole v čakalnici, sem se vmes naveličala branja knjige, učenja (sj ne vem, če se človk sploh lahko uči ob tistem vrtanju), v skrajnem trenutku sem začela iz robcev izrezovat tiste punčke pa fantke, ki se za roko držijo,ko jih raztegneš. Medtem so pomoje celi družini v ambulanti vse zobovje popedenal al kaj
bonk.gif

nekako od takrat raje malo več plačam in grem privat zobarju. Ko si naročen, si tudi na vrsti, čakaš max 10 minut, pa še to se pride dohtar opravičit.

Aja, pa še enkrat, takrat je blo pa skoraj cel dan na kliničnem, ko je bratranca infarkt in sem edina mela čas bit z njim.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik testni_voznik pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Od 1 zjutraj do 6 na urgenci zarad neke aritmije čudne (3 ure mi je srce razbijal v čudnem ritmu)

5 ur za vzet kri, narest EKG in počakat na rezultate. Bil sem skoraj edini na urgenci, gužve ni bilo...dohtarjev pa tud ne.

Vidiš k nisi vseg povedal in takih je vsaj 99% tukaj.
Najvejetnejši scenarij:
1)Nekod te je ob prihodu pogledal.
2)Odvzeli so ti kri.
3)Ostal si na opazovanju.
4)Prišli so izvidi in nardili so kontrolni EKG.
5)Po 5 urah opazovanja in zbranih izvidov si odšel domov.

Sprejeli so me v pol urce, zelo hitro. Šel sem v sobo, kjer so mi vzeli kri in naredili EKG. Potem sem še čakal dobre 3 ure, na izzide na hodniku. Oz. mogoče kakor ti praviš na opazovanju.
smile-1.gif