Kolesarstvo 23

jello

Guru
22. sep 2008
9.697
3.580
113
Ok, glej, opravičujem se ti, skočil sem preden sem rekel hop in pomislil, da mogoče vse skupaj narobe razumem.

Na standardu 53/39 z 11-23 kaseto mi kot že rečeno prva ne dela, zato se vozim samo če vem da ne bo hudih klancev. Na drugem je compact 50/34 s 25-12 kaseto, tisto zaenkrat še gre, pa tudi vse kombinacije (razen skrajnih) normalno laufajo.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.236
724
113
Opravičilo sprejeto...
Drugače pa...Pri meni komot laufa 50/30 (predzadnja), če se odločim, da bom znan klanec prevozil na tavelki šajbi z aufzicom.. Nobenih problemov...
Itak je na strmih daljših klancih bolje začet na tamali šajbi...

Bolj je problem to, da ko ti na karboncu ketna navznotr dol pade jo potem s pedali še dokončno tako zategneš, da ko si mi je prvič to zgodil sem mislil, da bom kolo kar domov nesel, ker ketne ne bom rešil...no pol sem nekako jo...komaj
Karbon geštel ima tako obliko, da ko ketna enkrat dol pade jo stisne ob notranji zobnik in tiste šraufe, ki ta zobnik držijo na gonilki...Pri švasanemu gaštelu si ketno ponavadi s šaltanjem na taveliko šajbo lepo pobral nazaj na zobnik in pelu dalje...Pri karboncu moraš takoj nehat poganjat, čene boš ketno reševal...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

jello

Guru
22. sep 2008
9.697
3.580
113
Maš chain catherje, celo campa ga dela, nisem pa nikoli probal, lahko da je samo še ena dodatna stvar v katero lahko ketno zategneš ko ti pade dol.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.476
1.255
113
Iskajoč brata
Bravo Rogla, na pravem mestu, s pravo močjo. Kar dobra imena pustil za sabo...
Upam da bomo na kuncu tedna imeli 2 skupni zmagi :)

So pa trdni kolesarji.... Wout padel obrajsal rit, kolesaril naprej kot da ni nič....
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman

mr_

Guru
20. sep 2007
8.955
2.416
113
Roglič se ne 'drži' kolesarskih 'pravil'.
 

Priponke

  • FB_IMG_1678433278287.jpg
    FB_IMG_1678433278287.jpg
    60 KB · Ogledi: 97

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.947
-1.469
63
Roglič se ne 'drži' kolesarskih 'pravil'.
je obljubil da jih bo obril, ko prvič zmaga... Ni bilo treba dolg čakat.
Mogoče mu pa prinaša srečo in bi bilo kul, če bi jih pustil. Bo mogoče trendsetter in se ne bodo več vsi specialkarji zgražali nad mojimi nogami :cool:
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajn

jello

Guru
22. sep 2008
9.697
3.580
113
Čakaj da mu nekdo pove da h kosmatim nogam paše tudi čik v ustih.

Moda se menja. S štumfi višjimi od 2 cm nad gležnjem si bil včasih prvi kmetavz v grupi. Zdaj bi si jih potegnili do pasu, če bi bilo dovoljeno.
 
  • Haha
Reactions: Hondi

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
Kaj vse nekateri počnete, bogvampomagaj, saj je samo kolo, ne raketa za na luno. Vsi našteti problemi odpadejo, če prvič ko ketna ruži malo pogledaš pod noge, da vidiš kaj se dogaja. In ugotoviš da mogoče, slučajno da pa skrajni poziciji nista namenjeni uporabi. Če imaš čas telovadit z odpenjanjem pedal (s tem si že na 3/4 poti da končaš na tleh, saj takoj ko odpneš glava že preverja ali bo rit končala v koprivah, na asflatu ali v obcestni svetilki, ti moraš pa pri vsem tem še šaltat) potem je čas tudi da se šalta pravočasno, pri dovolj obratih in z vsaj minimalno občutka (ni treba ketne utrgat vsakič ko menjaš šajbo).
obstaja zdravilo, fixie - ni prestav, ne da se odpet ničesar, al si dec pa zgoniš ali pa urgenca - win win situacija
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
Čakaj da mu nekdo pove da h kosmatim nogam paše tudi čik v ustih.

Moda se menja. S štumfi višjimi od 2 cm nad gležnjem si bil včasih prvi kmetavz v grupi. Zdaj bi si jih potegnili do pasu, če bi bilo dovoljeno.
enako v družbi: bejba pajkice pa bele adidas dokolenke čez
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.947
-1.469
63
Ko vse kar je možno zajebeš že v štartu sezone. Česa naj se sploh še veselimo? Ponavljanja?

2x zeh.
Ne vem no, meni ni do zehanja, ko gledam kako suvereno dirka Tadej in tudi "odpisani" Roglič. Sploh slednji me je zelo pozitivno presenetil, z voljo, trudom in trdoživostjo, ko so ga "poznavalci" po lanskem Touru, Vuelti in potem še tista operacija rame, že odpisali. Feniks pa to...