Kolegu se je zgodil rubež

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
46
Jaz sem tudi finančno disciplinirana. Če sn bla kaj dolžna, sn klicala naj mi povejo točn znesek in se opravičla za zamudo. Plačala sem pa že za dolg dveh položnic, ki sta ble 200 evrov, na koncu 500 evrov.
Meni je to vse ful obremenitev psihološka, če sn kaj dolžna, pa moram sama sebe pohvalit, da sem ful pridna kaj se tiče plačevanja položnic.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Dekca ima kar erikson prav. 1/3 imajo banke finte zaradi pogoja zavarovalnic, ki kredite zavaruje. Dodatno je še to, da se ti ne smejo vsesti na otroške dodatke in še ene finte. Mate vse napisano v Zakonu o varstvu potrošnika in v zakonu o izvržbi in zavarovanju.
 

bokyto

Fizikalc
19. sep 2007
1.475
0
36
Ok prva oseba je zato ker sem kopiral in pastal njegov mail, pa se mi ni dalo spreminjat zato sem napisal gor kolegu.

Težavo pa je imel, ker se je vmes preselil iz kraja v kraj in tako ni dobival nobene pošte 7 let nato naenkrat, ko se je zaposlil v kraju kjer je prej živel so ga kao našli in šele kao takrat ukrepal očitno so čakal še na obresti ali kaj nevem.

Težava so mu obresti, ker kot so mu obrazložil so ga nategnil ziher za 150€ kar se mi zdi veliko, ker ko narediš izračun na netu znese neki čez 400€ kar pa vsekakor ni 580€.

Država je tu naredila zelo veliko napako, vsaj kar se moje strani tiče. Predvsem z določenimi določbami in členi v izvršilnem pravu. Vsekakor to ni namenjeno ljudem, temveč tistim, ki lupijo ljudi. Jst tudi sem za kazen tistim, ki se izmikajo vendar ne za 6x vsote, ki so jo dolžni za moje pojme bi 2x bil čisto dovolj sam kaj ko v naši pokvarjeni deželici vsak misli samo na svojo posrano rit in ga priga malo kaj za drugega sočloveka. Za tega kolega pa vem po vsem tem kar se mu je dogajalo zadnjih 8 let vsekakor ni bilo z rožicami poslano poleg vseh nesreč kar jih je imel in ostalega.
 

zlatorog87

Pripravnik
14. jan 2008
177
1
18
na Seniku
vprašanje če so mu prej sploh pošiljali kakšne opomine. mi smo prejšnji teden tudi dobili odločbo o izbržbi in 2000€ zamudnih obresti zaradi ene zadeve pri dedovanju. prej pa nobenega opomina, položnice, nič!
crazy1.gif
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Poglej pa kaj ima država s temi zamudnimi obrestmi, njenih ne bo čisto nič ampak pripadajo upniku. Povej kako bi se ti počutil če bi bil udeležen kot upnik in bi enega "bukselna" terjal celih 7 let za ušivih 10 jurjev SIT in ti ne bi plačal. Enako bi žele od njega celotni znesek, plus zamudne obresti pa kritje sodnih stroškov. Tako pač je v vsaki pravni državi; neka kazen mora bit. Sicer pa to, da ni dobil pošte ni izgovor. Tip je vedel, da je ostal dolžen in je tudi MORAL pričakovati, da bo enkrat to plačal. Če bi bil pameten bi se že na začetku zmenil z dolžnikom za neko obročno odplačevanje. Sedaj bo pa pač plačal svoje neumnost (gro rečeno ampak tako je). Še zmeraj pa lahko stopi do odvetnika, da mu pregleda celo zadevo in ugotovi če je morda prišlo do zastaranja.
 

xaxid

Pripravnik
22. avg 2007
576
0
16
Citat:
Uporabnik bokyto pravi:
Ok prva oseba je zato ker sem kopiral in pastal njegov mail, pa se mi ni dalo spreminjat zato sem napisal gor kolegu.

Težavo pa je imel, ker se je vmes preselil iz kraja v kraj in tako ni dobival nobene pošte 7 let nato naenkrat, ko se je zaposlil v kraju kjer je prej živel so ga kao našli in šele kao takrat ukrepal očitno so čakal še na obresti ali kaj nevem.

Težava so mu obresti, ker kot so mu obrazložil so ga nategnil ziher za 150€ kar se mi zdi veliko, ker ko narediš izračun na netu znese neki čez 400€ kar pa vsekakor ni 580€.

Država je tu naredila zelo veliko napako, vsaj kar se moje strani tiče. Predvsem z določenimi določbami in členi v izvršilnem pravu. Vsekakor to ni namenjeno ljudem, temveč tistim, ki lupijo ljudi. Jst tudi sem za kazen tistim, ki se izmikajo vendar ne za 6x vsote, ki so jo dolžni za moje pojme bi 2x bil čisto dovolj sam kaj ko v naši pokvarjeni deželici vsak misli samo na svojo posrano rit in ga priga malo kaj za drugega sočloveka. Za tega kolega pa vem po vsem tem kar se mu je dogajalo zadnjih 8 let vsekakor ni bilo z rožicami poslano poleg vseh nesreč kar jih je imel in ostalega.

če se preseliš, moraš pač upniku javiti novi naslov, kaj je pa misli, da ga bo upnik zaradi selitve odpisal?

koliko se tebi zdi "poštena" cena, je stvar tvoje presoje, dejstvo pa je, da tu ne gre za kazen, temveč za zakonsko predpisane zamudne obresti in zakonsko predpisane stroške izvržbe! gre torej za izračun "cene denarja", ki ga je dolžan sedaj, ne pa za nek kaznovalni namen. in ne gre za neke upnike, ki "kar nekaj lupijo", zahtevajo le tisto, na kar je on s pogodbo pristal, da bo plačeval.

tvoj kolega si je v celoti sam kriv in edino pravilno je, da plača. tebi pa naj bo to v poduk. kot sem že prej napisal, če se znajdeš brez denarja, se javi upniku in se dogovori za način poplačila, ne pa se izogibati. ta slovenska finančna "disciplina" res spominja na banana republiko!