Kolegu se je zgodil rubež

bokyto

Fizikalc
19. sep 2007
1.475
0
36
Leta 2001 sem ostal v sporu z družbo mobitel d.d., ker sem dobil dva zaporedna računa z identično vsoto koliko se spomnim sta bila vsak po 10.000 SIT + drobiž ampak do centa identična zato sem se pritožil potem so stopila prerekanja in ostalo pač zadeva je ostala odprta.

Nato po 7 letih dobim obvestilo s strani podjetja, kjer sem bil zaposlen za odteg 97 € za plačilo stroškov mobitel d.d. OK se nekako sprijaznim in vse skupaj pozabim.

Kak mesec kasneje dobim celo od sodišča iz Velenja Izvršbo za rubež z tekočega računa za vsoto 560€, ali je to mogoče da so obresti in stroški sodišča presegli 600% glavnice dolga kaka država je to?

Vmes so mi še za ta predmet poslali odločbo o rubežu 0,57€ (kar me je spet pahnilo v zmedo) samo sem v prometni nesreči izgubil večino teh dokumentov.

Ker sem bil v limitu do maksimuma in ker imam že tako in tako majhno plačo so me z rubežem pahnili v rdeče številke je to prav in ali to sodišče sme narediti?

Tako, da sem sedaj totalno v bankrotu poleg vseh limitov sem še v rdečih številkah in čakam na obvestilo z banke o prekoračitvi, ko mi bodo še oni iskali denar za rdeče stanje. Sem skrajno obupan in brez izhoda se obračam na vašo pomoč
 

nadi

Pripravnik
2. avg 2007
906
0
16
če se ne motim duplikate lahko dobiš; od računov pa do potrdil o plačilu oz. vseh dokumentov, ki praviš, da jih nimaš..potem pa do odvetnika po nasvet .. se mi zdi, da ti ne smejo trgat več kot polovico plače naenkrat, pa tudi obresti spominjajo na orion
wink-1.gif
banka pa itak ne bi smela izplačat denarja, ki ga nimaš; torej pod nobenim pogojem ne bi mogel prekoračit limita..
 

PR3D470R

Zelenc'
17. sep 2007
9
0
1
Sodelavcu se je zgodilo identično. Za neplačan mesečni račun iz leta 1993 (pravtako mobitel) so ga zdaj terjali za več kot 1000 eur! Po 100 klicih na banko, mobitel in zunanje podjetje ki računa te sodne stroške in obresti, je ugotovil da je pravilni znesek nekaj čez 400 eur. Vseeno dosti, ampak v primerjavi s 1000+....bodi previden.

Pa kolikor vem v 7ih letih stvar sigurno zastara ali ne?
 

Michkena

Pripravnik
4. avg 2007
750
-10
16
na naslovu pišeš da se je KOLEGU zgodil rubež, potem pa pišeš v 1. osebi.. (?)
 

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
Citat:
Za neplačan mesečni račun iz leta 1993 (pravtako mobitel)

Leta 93 si je lahko privoščil mobitel in že takrat ni plačeval, žalostno!
rolleyes-1.gif


Kolko ljudi poznam, ki ne plačujejo marsikej in jim ne rubijo ničesar, ker nimajo kej...
 
Nazadnje urejeno:

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Moja punca je bila enkrat brez karte za vlak (vcasih si kupil eno postajo manj - pac mladina) in je zaradi tistih 50 SIT na koncu dobila 38.000 SIT za placat. Poglej si tukaj procente hehe.

Tako da mozno je. Ti pa ce nimas denarja pac pejt delat!

LP
 

xaxid

Pripravnik
22. avg 2007
576
0
16
mislim, da je glavni problem izmikanje dolžnikov! vsakomur se lahko zalomi, da nepričakovano v nekem trenutku nima denarja, vendar takrat ne sme ponikniti, temveč se mora obrniti na upnika in se z njim dogovorit. mobitel, banka...se veliko raje dogovorijo za obročno odplačilo in se v tem smislu maksimalno prilagodijo dolžniku, kot pa da se grejo izvržbe. žal pa je na strani dolžnikov pri nas takšna kultura, da ljudje kupujejo na veliko na kartice/kredit/sklepajo naročnine, ko je potrebno plačati so pa vsi drugi krivi. priporočene pošte ne dvigujejo, klice upnika ignorirajo...
 

GFors

Pripravnik
12. okt 2007
406
0
16
Obišči stran
Citat:
Uporabnik PR3D470R pravi:
Pa kolikor vem v 7ih letih stvar sigurno zastara ali ne?

Takšne periodične terjatve zastarajo v enem letu. Zastaralni rok pa začne teči po poteku leta, v katerem je terjatev dospela v plačilo (to pomeni, da če je terjatev dospela februarja 2003, terjatev zastara s 1.1.2005).

Je pa seveda treba preveriti, če je to eno leto minilo oz. da ni prišlo do pretrganja zastaranja.
 

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
Kot se sam spoznam na te zadeve...

V primeru, da je prišlo, do odločbe in je ta pravnomočna in se ne pritožiš v zakonsko določenem roku, potem nimaš več kaj narediti. Tudi če nisi kriv ni je bila napaka drugje.

Taka zadeva se zna zgoditi v primeru, da si totalno pasiven, ko se pravne zadeve odvijajo.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.369
231
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik xaxid pravi:
mislim, da je glavni problem izmikanje dolžnikov! vsakomur se lahko zalomi, da nepričakovano v nekem trenutku nima denarja, vendar takrat ne sme ponikniti, temveč se mora obrniti na upnika in se z njim dogovorit. mobitel, banka...se veliko raje dogovorijo za obročno odplačilo in se v tem smislu maksimalno prilagodijo dolžniku, kot pa da se grejo izvržbe. žal pa je na strani dolžnikov pri nas takšna kultura, da ljudje kupujejo na veliko na kartice/kredit/sklepajo naročnine, ko je potrebno plačati so pa vsi drugi krivi. priporočene pošte ne dvigujejo, klice upnika ignorirajo...
zmaga.gif

Vendar običajno večina ubere raje težjo varianto (v začetnem postu). Zakaj, mi pa ni jasno
confused-1.gif
. Seveda je pa potem država, sodstvo, policija, cigani, sveti Peter in še vse ostalo krivo.
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.698
62
48
Citat:
Uporabnik PR3D470R pravi:
Sodelavcu se je zgodilo identično. Za neplačan mesečni račun iz leta 1993 (pravtako mobitel) so ga zdaj terjali za več kot 1000 eur! Po 100 klicih na banko, mobitel in zunanje podjetje ki računa te sodne stroške in obresti, je ugotovil da je pravilni znesek nekaj čez 400 eur. Vseeno dosti, ampak v primerjavi s 1000+....bodi previden.

Pa kolikor vem v 7ih letih stvar sigurno zastara ali ne?

Standard. Tudi pri drugih operaterjih je veliko takih primerov. Sklepali so pogodbe ob nakupu telefona, potem pa račune plačevali 2-3 mesce nato mrk. Zdej pa majo.... :p Iz takratnih par tisoč sit. Tisoč €.
 

trust

PEPČEK 2007
2. maj 2008
2.023
0
36
20km iz Idrije
Hm tud pri nas se je nekaj podobnega zgodilo. Pred enim letom smo začel, kr ene položnice dobivat (kanalizacija podeželje) cca 30 evrov na mesec....nismo plačeval, ker se nam je zdelo nepomebno, kakšna neka kanalizacija na podeželju in to bogu za hrbtom, ki sploh še ni zgrajena...očitno premal resno jemal, včeraj pa pridejo izvršitelji in poveje vse svoje dogovor je bil, da bomo poravnal vse stroške + sodišče se pravi 300 evrov kanalizacije in 400 evrov sodniških stroškov...in to samo v enem letu....nič ključe od avta in iskat denar in plačat.
Nam so hotl že premičnine rubt....tako, da njih BOLI [censored] KAKŠNO STANJE IMAŠ NA TRR nas

hoče ta preklemana država do kosti obrat. Sam še davke nabijajo pa neke takse pa dohodnina. Druga stvar je, če ti nekaj porabiš seveda boš tud plačal ampak, da nekaj še ni zgrajeno in plačuješ....

Dogovori se, da boš plačal,toda na OBROKE in še kako resno jemaj.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Ni se za hecat. Jaz sem bil svoje čase naročen na več cajtngov. Šmrkavcu se mi je itak jebalo za vse in sem jih enostavno "odjavil" tako, da sem nehal plačevat. Pri večini je palilo in so nehali pošiljat. No en cajtng so vztrajno pošiljali še nekaj let, opomini in položnice so prihajali, meni se je še naprej jebalo, nakar je nenadoma sodišče hotelo parkrat več, kot so koštali tisti cajtngi. Sem plačal in odsihmal sem finančno discipliniran in nimam težav
smile-1.gif
 

GFors

Pripravnik
12. okt 2007
406
0
16
Obišči stran
Če nekdo nekaj ne plača, ker misli, da ni dolžan, naj gre potem vsaj s postopkom dokazovanja do konca. Če upnik vloži predlog za izvršbo, dolžnik pa ne ugovarja v času, ki mu je dan na voljo, bo pač treba plačati. Stroške, obresti in tudi glavnico. Ni tukaj država nič kriva
bonk.gif
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.489
5.492
113
Pri plači ti lahko trgajo 2/3 prejemkov oziroma toliko, da ti ostane 70% minimalne plače.