kje najceneje odpreti trgovalni račun?

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
mamo neke delnice (ne NKBM), ki bi jih radi prodali. kje odpret trgovalni račun in kdo ima najnižjo provizijo pri prodaji?
da ne iščem po vseh bankah ipd.
hvala
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.718
39
48
Zdi se mi (iz spomina), da je še najceneje, če odpreš začasni trgovalni račun pri svoji banki (NLB).
Vsaj zdi se mi tako. Razen, če boš še naprej trgoval z delnicami. Potem pa pač preglej ponudbo raznih BPH (Poteza, MP, ...).
 

luka_lj

Pripravnik
5. sep 2007
182
0
16
markoman ponavadi ni velike razlike tako da cca 5-10€ gor dol? se ti bo res toliko poznalo
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
ja, ne bo. ampak če mam izbiro, kam sredi ljubljane to nardit, mi je vseeno, če se za teh 5-10 eur malo sprehodim in grem za prihranek potem raje na kosilo.
eno gesel tega foruma je zrno na zrno pogača ...
pač vse se draži, jaz pa nisem milijonar.
aja, delnic je za 600 eur, tudi zato je razlika, koliko dobiš ven.
aja, pa rabim samo prodat, ne bom trgoval naprej. torej odprem in zaprem in šlus.
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik markoman pravi:
ja, ne bo. ampak če mam izbiro, kam sredi ljubljane to nardit, mi je vseeno, če se za teh 5-10 eur malo sprehodim in grem za prihranek potem raje na kosilo.
eno gesel tega foruma je zrno na zrno pogača ...
pač vse se draži, jaz pa nisem milijonar.
aja, delnic je za 600 eur, tudi zato je razlika, koliko dobiš ven.
aja, pa rabim samo prodat, ne bom trgoval naprej. torej odprem in zaprem in šlus.

OFF: Maš pa kul psa v avatarju
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
killer dog, ha, ha.
grin1.gif
 

halo007

Pripravnik
15. avg 2007
176
0
16
Hm ni čisto res kar so ti rekli. Odprtje računa je sicer povsod nekje podobno (12,5 eur), razlika pa je v proviziji, predvsem v najmanjši (ki je fiksna). Jst sm pri iliriki, prek neta je še posebej ugodno.
 

blackman

Pripravnik
2. sep 2007
227
10
18
Ni ugodno tako ugodno če gledaš v celoti, kolk vidim, računajo letno za on line varinto 20 EUR (razen če skleneš več kot 20 poslov). Pri GBD je brezplačno.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
ups. sem jo skinu z mobisuxa, še pred leti. čudovit pogled.
a jo vzamem dol?
ful mi je lepa sicer.
lp
 

amper

Pripravnik
2. avg 2007
84
0
6
Lepi kraji :)
ksz..

Isto mene zanima.. Mislim.. Kot študent sem si neki pršparal, pa bi rad zdej neki vložu.. Izvedel sem, da je treba najprej odpreti ta račun..
Sprva sem imel namen pri svoji banki (SKB), če ga sploh ima.. Menite, da je smiselno.. Sicer bi se pa priporočil za kak pameten nasvet, katero BPH izbrati v MB oz krete sploh so kje v tisti bližini (finančni center mb.press)

Pač: glede na cena/ponudba/študent, kaj bi blo najprimerneje??
evil.gif


Hvala za odgovor..

lp
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
GBD ima v decembru zastonj odpiranje računa, če opraviš nakupno transakcijo.
Online sistem je zastonj, provizija od 0,72%, min. 1 EUR navzdol.
Ni ravno v MB, ampak za trgovanje preko interneta je precej vseeno.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Sem danes dobil oglas od RKB, v decembru imajo akcijo in ti odprejo trgovalni racun zastonj tudi ce ne nakazes NKBM delnic na trgovalni racun (vsaj v reklami niso nic omenili).