Kje dobro jesti v Mariboru in okolici?

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.460
9.194
113
kosila in malice, tudi nedeljska kosila ..hotel veter v Rušah, zelo okusno in poceni

malice 4 €, kosila 6,5 € nedeljska kosila 10 €

jaz sem bil povsem zadovoljen.
 

Vaio

Fizikalc
22. jul 2007
1.223
0
36
Različni okusi ampak sparova restavracija v EP tud meni ni dobra.
V Qlandiji se bolj potrudijo, če že katera od teh dveh
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Meni dobre restavracije:
Novi svet, Center-pri stolnici (ribja restavracija)
Galeb ob Dravi (Mehiška hrana)
Vila Rustica, Nova vas (Italianska restavracija)
San Remo (Tabor, pri foto Taboru)
Emei, Brezje – (Sečuanska restavracija)
Kitajska restavracija, Tezno
Šiker (domača hrana)
Anderlič, blizu Kamnice (domača hrana)
Poštela, Tabor (domača hrana)
Gorjup, Kungota (kmečki turizem)
Orient, pod bolnico (jedi z žara)
Ranca, Lent (jedi z žara)

Najboljši pohan domač piščanec:
Mlada lipa (Nova vas)
Arzenšek (malo pred Kungoto ob glavni cesti)

Malo bolj nobel restavracije
smile-1.gif

Pec (Selnica)
Rožmarin (center)
Pr Florjanu (center)

Kaj pojesti za ob pijački in pogovoru:
H2O, Tabor, naselje Magdalena (Mehiška hrana)
Cantante v centru ali na Taboru (Kubanska hrana)

Meni okusne picerije:
Sidro (Bresternica)
Oliva (Kungota - 15km izven MB)
Vivaldi (Nova vas)
Siciliana (Tezno)
 
Nazadnje urejeno:

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
??? ne nova in ne stara lipa pa nista v novi vasi. pa anderlič tudi ni v kamnici.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.260
113
Odvisno, težko je rečt da je iz krušne boljša od pizze iz električne peči in obratno, tako ena kot druga znata bit izvrstni...
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.658
6.519
113
Osebno sem navajen jesti pice iz krušne peči!! Tukaj na Gorenjskem smo jedli pice iz električne peči pred cca. 20 leti in danes ne poznam niti ene picerije tukaj, ki bi sploh imela električno peč. Mogoče po hotelih, drugače pa no way.Mislim pa, da so picerije v okolici MB bolj slabo obiskane in zaradi tega se lastniku ne izplača cel dan kuriti ognja itd... Ne vem no!? BTW! Slučajno sem bil v Kungoti in ker sem bil lačen sem zavil v picerijo Latino. Bil sem sam notri. Stregel je starejši moški, mislim, da je bil lastnik. Pice normalno iz električne peči, od testenin samo lazanja ali gratinirani tortelini. Vzel sem lazanjo in slabše lazanje nisem jedel v mojem življenju. Kepa sira na vrhu in presušeno v nulo. Ogabno. Cena za lazanjo 6,5€ v [censored] Kungoti! Jasno mi je bilo zakaj sem sedel sam v lokalu.
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Če boš še kdaj v Kungoti se pica je v OLIVI. To je nad Petrolovo bencinsko.

So pa okusi različni. Tudi sama imam raje pice iz krušne peči...od časa do časa pa grem z veseljem na "dobro staro pico" iz mojih otroških dni, ko še ni bilo pic iz krušnih peči.

Se vidi, da nisem rojena Mariborčanka in mi včasih "meje" delov Maribora delajo probleme. Ja, piščančka sem mislila v Stari Lipi, Andrlič pa je zgleda res še v Radvanu.
cool-1.gif
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
mi smo ravno prejšnjo nedeljo jedeli v Cantini (pri gondoli) in smo bili vsi zadovoljni, 3 so jedli pice, 2 sma jedla različne solate in 2 testenine, relativno ugodno (6-7€ vse to), zame, ki sem navajen LJ cen je bilo prijetno presenečenje

Jaz pa v soboto prvič v Cantini. Sem jedel pico, punca neke testenine in solato...vse bilo okej. Meni top3 v MBu do sedaj..
 

digg

Pripravnik
10. okt 2008
316
0
16
Probaj še picerijo Nona v Zamarkovi če ti ni predaleč(stara cesta Mb-Lenart, 3km pred Lenartom, 500m za Šikerjem na levi strani). Meni so bomba tam, in če grem na pico grem tja in nikamor drugam.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.001
9.128
113
40
MB
Citat:
Uporabnik mobifrik99 pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
mi smo ravno prejšnjo nedeljo jedeli v Cantini (pri gondoli) in smo bili vsi zadovoljni, 3 so jedli pice, 2 sma jedla različne solate in 2 testenine, relativno ugodno (6-7€ vse to), zame, ki sem navajen LJ cen je bilo prijetno presenečenje

Jaz pa v soboto prvič v Cantini. Sem jedel pico, punca neke testenine in solato...vse bilo okej. Meni top3 v MBu do sedaj..

La Cantina je kul, drago ni, hrana zelo dobra, pa še ambient je vredu
smile-1.gif
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Citat:
Uporabnik digg pravi:
Probaj še picerijo Nona v Zamarkovi če ti ni predaleč(stara cesta Mb-Lenart, 3km pred Lenartom, 500m za Šikerjem na levi strani). Meni so bomba tam, in če grem na pico grem tja in nikamor drugam.

Tu se pa tudi jaz ustavim, če smo v tistih koncih in, če nam pizza zadiši, res dobro. Pa tudi Agata v Lenartu ni slaba.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.260
113
Sicer nevem kakšna je sedaj Agata ampak par let nazaj ko smo se ustavili ko smo šli s kopanja je bila pizza dobesedno zanič.