Kje dobro jesti v Mariboru in okolici?

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.656
6.518
113
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Kar se tiče njokov, meni so top v ankori, karbonara
wink-1.gif

Kje je ta Ancora? Naslov?
 

Vaio

Fizikalc
22. jul 2007
1.223
0
36
Jurčičeva 7 (v peš coni)

Nekdo je omenil Hitri Gonzales......., ko sem jo jaz nazadnje jedel je bila katastrofa....nikoli več!
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.260
113
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Kar se tiče njokov, meni so top v ankori, karbonara
wink-1.gif

Kje je ta Ancora? Naslov?

Kot je kolega omenil, Jurčičeva, peš cona. Splošen vtis restavracije zelo pozitiven, dobre salate, njoki, tudi kak dunajski ni slab, pa porcije so velike!
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.260
113
Citat:
Uporabnik Vaio pravi:
Jurčičeva 7 (v peš coni)

Nekdo je omenil Hitri Gonzales......., ko sem jo jaz nazadnje jedel je bila katastrofa....nikoli več!

Ma veš kako je, različni ljudje, različni okusi! Jaz sem jedel samo 2x in še to lani poleti na vrtu, se nisem odločič še nikoli za dostavo. Meni je bila takrat pizza res odlična, v tistem trenutku TOP 3 v Mariboru, je pa res da sem si jo sam sestavil oz. sem vzel določeno pizzo za osnovo in določene dodatke skenslal ter nekaj dodal... Dejstvo je pa tudi da se kvaliteta lahko zelo zelo hitro spremeni..
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.260
113
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
Citat:
Uporabnik _jolly_ pravi:
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
Za pizze..... iz električne peč je baje dobra v La Cantini ( postaja vzpenjače)

Nebo držalo! V La Cantini pečejo v krušni peči. Se splača it pogledat (za moje pojme najboljša pica v mb).

Aha, potem pa sem mel napačne informacije, sam še tam nisem bil. Sicer pa ko se omenja Pomodoro..... pizze so čisto povprečne, res ne vem kaj je tam tako posebnega.

Hja vidiš, meni je v Pomodoro sigurno top 5 v Mariboru... Zelo so mi všeč pizzerije kjer dobiš zraven dodatke, torej različne omake, olivna olja z okusi, svežo zelenjavo sesekljano itd.. Če tega ne uporabljaš morda pizza sama po sebi res ni nič extra posebnega. Dan danes je pač tako da o razlikah odločajo male podrobnosti in o tem sem ravno zgoraj pisal... Slabih pizz skoraj nikjer več ni... Kot pa sem že napisal malo zgoraj, okusi so različni. Rožmarin je v Mariboru tudi na financah dobil najboljšo oceno kot top restavracijo na Štajerskem, sem pred kratkim jedel goveji steak in je bil dobesedno nikakvi, bi raje šel k šiptarju na kolodvor na pomfri...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
mi smo ravno prejšnjo nedeljo jedeli v Cantini (pri gondoli) in smo bili vsi zadovoljni, 3 so jedli pice, 2 sma jedla različne solate in 2 testenine, relativno ugodno (6-7€ vse to), zame, ki sem navajen LJ cen je bilo prijetno presenečenje
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.260
113
No da se boma razumela, Cantina je draga za naše razmere, ni ugodno, glede na LJ pa verjamem da je cena "normalna" ali celo ugodna!
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.327
947
113
Titograd
Verjamem, to je meni osebno tudi edina dobra stvar, da dobiš 4 ali 6 različnih dodatkov na voljo..... še vedno se najdejo luknje, kjer ti niti pelatov ne prinesejo
bonk.gif
ampak sama pizza pa mi je čisto povprečna.
 

damek1a

Pripravnik
13. okt 2007
659
0
16
mb
La Cantina je ok. Mogoče res malenkost dražje, vendar ponudba opraviči ceno. Je pa vse dobro - solate, pice in testenine, so tudi precej prilagodljivi, tako da lahko kombiniraš vsepopvrek. Meni je to top izbira, ko bi rad nekaj solidnega jedel pa nimam veliko časa. In pa seveda med smučanjem na Pohorju
smile-1.gif

Pomodoro je tudi ok, vendar jih rešuje ponudba teh raznih omak. Brez tega bi bila to zgolj ena izmed picerij v mb. Je pa včasih bilo tam še boljše, kar se je poznalo tudi na obisku (sredi dneva so bile večinoma zasedene vse mize).

Na naslovu http://www.rad-dobrojem.si/index.php?key=ocekat&id=4 se najde kar dosti opisov gostiln na Štajerskem.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.260
113
Ja, ko sem bil še študent so bili tam dost dost let nazaj boni, in bone so ukinili zato ker redni gostje niso imeli prostora kje jest, mislim da se zdaj malo tepejo po glavi... Je pa res da tam pizze nisem jedel že kakšno dobro leto! Možno da so se od takrat tudi kaj pokvarili... Sicer meni ena izmed top pizz pri Verdiju, kot sem rekel, ambient v kurcu ampak pizza pa vrhunska, sploh tista suha salama gori
wink-1.gif
Dobiš pa tudi zraven dodatke!
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.327
947
113
Titograd
Verdi je tudi vredu, sem čisto pozabil na njega. Imam isto mnenje, ambient je LOL, kelnarji vsi po vrsti malo čudni, pica sama pa zelo ok, nekoliko v italijanskem stilu, tanjša in večja od večine in zelo okusna.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.260
113
Ma ja, generalno gledano pizza štima! Problem tam je edino v ponudbi pijač, lahko bi imeli kakšno butelko na lagerju ali pa vsaj kakšno malo boljše belo vino, morda domače. Tak pa druga ni kot Göser piva ter Mariborčana
smile-1.gif
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Če se gre za pizzo, potem je pizzerija Ali (Počehovska 16) zame eden boljših. Lahko tudi eksperimentirate s konopljinim testom.
smile-1.gif

Imajo svoj parking, pa še malo iz strogega centra ven so (pribl. 1 km po stari cesti od železniške proti Šentilju).

LP,

Milan
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.260
113
Jebemo... za tega Alija sem slišal že 3000x, mimo se peljem nekaj krat tedensko, gledam v Košakih tisto tablo a da bi se peljal tja... Bom poskusil ob prvi priliki, hvala za idejo!
zmaga.gif
 

Supergirl

Pripravnik
1. feb 2008
321
0
16
Hojla!

Pizze: Ali (Počehovska)
zmaga.gif
, Pomodoro (če se mi ne da vozit do Alija)
Testenine, njoki: Vila Rustica (Borova vas), La Cantina (pri vzpenjači)
Mehiška: ex Galeb v Bresternici zraven Sidra (jebelacesta... tak dolgo že hodim tja, pa še vedno ne vem, kak se ji reče
redface-1.gif
)
Domača kuhinja v smislu kosil ala pečenke, dunajski,...: Anderlič (bili pred 14. dnevi - lahko samo pohvalim
zmaga.gif
), Poštela.

Lep pozdrav, pa
roza.gif
!
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Nihče ne omenja Pizzerie Barila, menda, da imajo zelo dobre pizze in testenine. (ex Panda)
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Nihče ne omenja Pizzerie Barila, menda, da imajo zelo dobre pizze in testenine. (ex Panda)

Pa kelner D.Murko te ne sme motiti.
evil.gif


LP,

Milan