Kdo pije, kdo plača...

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.882
1.331
113
Ko imam dam, ko pa nimam pa naj tudi ona primakne.
Drugače je pa pri meni tako, da se na oko izmenjvava. Nikoli nebi pričakoval, da vse ona plača ali pa jaz.
bonk.gif
 

B81

22. jul 2007
34.624
9.048
113
Vedno vse jaz plačal, pri dvakrat večji plači od bivše. Razen za morje, ko je šla plačat, sem ji rekel, naj kartico vzame in je rekla: ne, vsak pol dama. Mi ni blo nič jasno
grin1.gif
 

HS2K

Pripravnik
23. jul 2007
251
0
16
Midva z mojim imava nekako razdeljeno. Enkrat on, enkrat jaz. Res je, da da več on. Odvisno kdaj komu crkne finančni minister.
 

Borca

Pripravnik
21. jul 2007
372
13
18
Kopivnik
Kak zgleda skup žakelj - vsak imava kartico od obeh, pa ko kaj kupuješ in če ne gre iz tvoje, pač plačaš iz ženine...Pa bankanet ista finta - nekaj iz svojega nekaj iz njenega, če pa več ni te pa oba šmrk....
Za otroke p aje potrebno poskrbet - vrtec, pa plesni, pa kaka nemščina al angleščina pa najemnina,..... to pa gre pač enkrat od enega enkrat od drugega - heheh rihtam pa jaz prek bankanet.... Skratka s tem nimava nobenih težav
 
Citat:
Uporabnik Bitch_inside pravi:

Kako pa zgleda to, da majo poročeni skupni proračun in da oba jemljeta ko rabita?? Kaj imata kartice doma in poznate vse pin kode al dvignete celo plačo in jo imate doma v predalu?
stupid-1.gif




Jaz poznam par, ki ima skupne finance. Nista poročena. Vse lepo in prav, dokler ne greš na bankomat po tistega jurja, ki si ga rabil da greš lahko na kafe in ugotoviš da je stanje 0 :D "Ljubica a si ti vzela zadnjih 15k dol z računa?" "Ja, sem vidla ene hlače, ki so mi bile tako všeč, da sem jih enostavno morala kupit"
uf-1.gif
Do plače pa še par dni. Bomba



Midva imava ločene finance in pri tem bo tudi ostalo. Za položnice, hrano in must buy pripomočke se bo delilo 50:50, ostanek je moj oz. njen. Če zapraviš pač nimaš.
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
še bolje: odpreta 3. račun na katerega vsak mesec nakažeta določeno število € iz svojega računa. tako se denar na njem kopiči, pooblaščena sta oba in oba imata kartico za skupni račun.
Dogovorita se, da se iz njega financirajo življenske potrebščine (ne, novi ženski čevlji NISO življenska potrebščina!) in pa za dopust....in to je to...ostali € ostanejo vsakemu zase.
Stvar super pregledna (izpisek stanja) in fair (da ti na koncu slučajno ne reče, da njena fasenga prejšnji teden je bla pa za 10 € dražja kakor tvoja ta teden :S ).
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Če se pa že greste tako fer, je pa bolj, če se reče, da se nakaže na ta račun recimo 50% plače,...ne moreš pričakovati od enega, ki ima 1000€ plače, da prispeva za gospodinjstvo 900€, ravno tako kot partner, ki ima plače 2500€,...ali pač
confused-1.gif
 
Nazadnje urejeno:
Jaz nisem za to stvar. Sem pripravljen procentualno odšteti npr. več za otrokov vrtec (ker sem jaz posledica višje položnice) in pa vse stvari, kjer je račun zaradi mene višji. Procentualno sem lahko potemtakem jaz brezposeln in fušam nekje za 150€ na mesec, ti me pa živi, tako da bom dobro živel. Nekaj je skupno, nekaj pa osebno (mogoče ne najboljši primer)



Ti s svojo plačo lahko daš npr. 200€, jaz bom moral dati pa npr. 1000€.

Zakaj bi moral biti "kaznovan", če imam boljšo plačo
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
če se ti partner obeša na 50:50 potem se gre ponavadi za zneske.
Če ima eden 1000, drug pa 2500 € plače, se bosta pe že zmenila za vsak po 400 al pa 500€ na mesec.... se ti zdi 12.000 € premalo za življenske potrebe + en dopust?
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Kaj pa če boš kdaj brezposelen, oz. zbolel,...lahko pričakuješ, da te bo žena vrgla ven iz bajte, ker takrat momentalno nisi sposoben plačevati položnic? Ne vem očitno sem preveč dobesedno vzela "v dobrem in slabem" pa imela napačen vzorec doma
confused-1.gif




EDIT: Me pa zanima še to,...glede na vaše razmišljanje me zanima, če imati vsi namen podpisati predporočno pogodbo,..konec koncev, če se tako bojite za vaše fičnike je to najbolje, ker v nasprotnem primeru gre vse kar ste zaslužili v času zakona napol...
 
Nazadnje urejeno:

HS2K

Pripravnik
23. jul 2007
251
0
16
Moja starša imata fajn zrihtano. Oče ima več plače in zato tudi več prispeva doma. Plačuje vse položnice, mami pa kupuje hrano in razne stvari, katere fotru še na pamet ne pridejo (praški, ...).Kar se tiče večjih nakupov, plačuje oče..
 

Batate

hepan
21. jul 2007
240
0
16
To je pa res fino za babo, da ded več plačuje od nje.

Jas bi reko, da bi moglo to biti odvisno od tega, kolko keri porabi, ne pa kolko plače ma.

Za zmirom vaš, Batate
 

HS2K

Pripravnik
23. jul 2007
251
0
16
He he, sej mami ne porabi veliko. Res pa je, da je pridna in ves čas doma pospravla, kuha...

Ata se pa športa po službi.

Očitno je, da sta srečna v zakonu. Hvala bogu. Fotru in mat denar nič ne pomeni. Oče bl špara, mami pa se trudi šparat. Nista zapravljivca
 

Batate

hepan
21. jul 2007
240
0
16
Te pa vrei, ker če bi meni baba fse zapravila pa nič doma pomagala, bi se pune kregali v hiši.
smile-1.gif


Za zmirom vaš, Batate
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.279
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik HS2K pravi:
He he, sej mami ne porabi veliko. Res pa je, da je pridna in ves čas doma pospravla, kuha...

Ata se pa športa po službi.

Očitno je, da sta srečna v zakonu. Hvala bogu. Fotru in mat denar nič ne pomeni. Oče bl špara, mami pa se trudi šparat. Nista zapravljivca

Dokler je €€€ dovolj, ni le ta nikoli razlog (oz. skoraj nikoli) za kakšno nerazumevanje med zakoncema. Problem se pojavi, ko €€€ ni dovolj.
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Zakaj bi dajal 15 centov več če je čist istega okusa pa še od istega proizvajalca? Zakaj sploh moramo kupovati v Mercatorju, če je Eurospin cenejši? Zakaj kupuješ Uncle Bens riž, če je Zlato Polje cenejši? Ti kr razmetavi z denarjem, veš kakšna kriza je, ti pa še vedno kupuješ Rio Mare, čeprav je Delamaris pol cenejši.

bonk.gif