Kdo pije, kdo plača...

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.279
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Po tuno v mercator, po mleko v tuš, po kruh in sir v leclerc...kar je v akciji.

Žena misli, da dela napredek in da njen mož ne ceni truda..., mož misli, da žena nima pojma koliko bencina porabi pri letanju od trgovine do trgovine, pa smo tam.
grin1.gif
 

Manc

Pripravnik
19. jul 2007
460
0
16
Nova Gorica
Citat:
Uporabnik Ares pravi:
še bolje: odpreta 3. račun na katerega vsak mesec nakažeta določeno število € iz svojega računa. tako se denar na njem kopiči, pooblaščena sta oba in oba imata kartico za skupni račun.
Dogovorita se, da se iz njega financirajo življenske potrebščine (ne, novi ženski čevlji NISO življenska potrebščina!) in pa za dopust....in to je to...ostali € ostanejo vsakemu zase.
Stvar super pregledna (izpisek stanja) in fair (da ti na koncu slučajno ne reče, da njena fasenga prejšnji teden je bla pa za 10 € dražja kakor tvoja ta teden :S ).

Preverjeno, dela! Človek kar ne more verjeti, koliko denarja se lahko na ta način nabere. 2-3X letno zagotovo počitnice na ta račun. Še najbolj pa sem ostal presenečen, ko sva se razšla in sem polovico preprosto dvignil. V parih letih omenjene prakse se izplača. Tako ali drugače.
 

HS2K

Pripravnik
23. jul 2007
251
0
16
Kokrkol, jst ne ločim mleka med sabo...razen po tetrapaku. Po okusu pa zihr ne
grin1.gif
 

MG3

babi
20. jul 2007
533
0
16
Bakovci pri MS
www.opelforum.si
Ko sva še hodila in nisva živela skupaj, je plačal tisti, ki je imel takrat več denarja.
Z daj živiva skupaj pa gre iz istega žaklja, odnosno sploh več ne hodiva ven na pijačo
grims-1.gif

če le občasno greva kam pa zaradi lepšega izgleda plača partner.
smile-1.gif
 

mojamura

Fizikalc
25. jul 2007
1.355
0
36
sLOVEnia
že ko sva hodila skupaj nisem pustila, da bi samo on plačeva (vztrajala sem enkrat on enkrat jat...fair play)....sedaj pa živiva skupaj in za živ. stroške pač tisti prispeva več procentualno, kateri pač ma večjo plačo (torej jaz)....tako da ni panike.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Jaz se držim nekak tega; Kdo povabi plača... Če pa nekdo več vabi kot drugi, se pa nima kaj pritoževat...

Torej če me kaka pičoza na drink zvleče, mam navado da jaz rečem za račun, na njej pa je da reče;
"Ne seri, če sem jaz povabla..." (se zlo redko zgodi)

Pač drugič več negrem recimo... Če nima teh onsovnih bontonskih in normativnih norm, kajčeš
pol s tako sploh se v kaj spuščat... Je pa res da je včasih kira tak lusna, da ji malo pogledamo
skoz prste, samo se to nikoli ne konča dobro...

Mogoče sem jaz čudn, samo pravo babno danes najt je umetnost...
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Popravek; mam eno gut kolegico, večkrat letima na drink, ampak ker nočema noben od nobenega nič

razen družbe, in gledama na vse zelo prijateljsko, pa nama je obema vseeno če makar nekdo 3x

zaporedoma plača, moj espreso in njena kava z mlekom je okol 2€ (z napitnino vred), to pa je finančno gledano skoraj

vseeno kdo da...



Na zmenkih pa se gre za način, in ta 2€ poveta veliko o osebi...



Se pa osebno nekak boljše počutim, če sem jaz kakšni 2 rundi v prednosti :D
 
Nazadnje urejeno:

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
ksz

heh, moja ta stare dva imata super pošlihtano-mami kupuje hrano ipd za stanovanje, fotr za potovanja in vse ostalo. če mami zmanjka denarja, gre preprosto na klik in si nakaže denar s fotrovega računa
hysterical-1.gif
je pa res, da fotr precej več zasluži od mat.

ko sem bla pa jst v zvezi, je šlo nekako pol-pol. za potovanja ipd je itak vsak zase plačeval, na drinki pa včasih en, včasih drug. sem mela pa vmes tut enega, ki nikakor ni pustil, da bi jst plačala.
aplauz.gif
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:Torej če me kaka pičoza na drink zvleče, mam navado da jaz rečem za račun, na njej pa je da reče;
"Ne seri, če sem jaz povabla..." (se zlo redko zgodi)

Tisti, ki račun zahteva, naj bi ga tudi plačal. No vsaj dobil naj bi ga tisti, kdo ga plača, je pa stvar dogovora.