Kdo bi drug?

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik scott pravi:
Prvi sodobni dizel s turbino in direktnim vbrizgom je bil Fiat Croma (Turbo D i.d.).
A ni bilo to že 1986-ega leta?
Ja, to so ti pa Evropejci. Ušivci so bili le malce več kot 15 let prezgodnji. Ampak ja, Honda je to dopolnila in stvar je perfektna sedaj. Sicer z malce zamude
evil.gif
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.744
2.352
113
Pomurje
Za koga, pa bi naj Japanezarji razvijali dizle. Razen pri nas v evropi, jih drugje uporabljajo samo za delo.

Lp
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Za koga, pa bi naj Japanezarji razvijali dizle. Razen pri nas v evropi, jih drugje uporabljajo samo za delo.

Lp
Se mi zdi, da se tudi all might USA v zadnjem času malce nagiba v to smer
grims-1.gif
.
Sicer pa to ni stvar. Tip se nekaj hvali z Džapanizarji s stvarmi o katerih nima pojma.
stupid-1.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik scott pravi:
Prvi sodobni dizel s turbino in direktnim vbrizgom je bil Fiat Croma (Turbo D i.d.).

Jaz sem govoril o prvem avtomobilu, ki deluje na vodik.
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Citat:
Uporabnik limetka pravi:
Kaj pa vprašanje kvalitete? Honda do pred dveh let nazaj, če se ne motim, ni izdelovala dizelskih motorjev. Zakaj že? Danes ima najčistejše, brez konkurence. Po moje je tukaj nekaj podobnega.

hysterical-1.gif
kake finte pišete.
Najčistejši dizel je tak kot ga imam jaz. Proizvajalec je pa Toyota. Motor pa je D-cat.

Dopuščam možnost, da je kateri že čistejši, ker je že minilo 3 leta od začetka prodaje.

Lp

To je res. D-CAT motorji takrat (~3 leta), ko so se pojavili na trgu bili najčistejši dizli in prav tako za svoje kubike najmočnejši po moči (hp na liter) 2.2 D-CAT 177hp.
Zdaj jih vgrajujejo v Lexusa IS 220d in pa Toyoto Avensis.
 
Nazadnje urejeno:

pipo

Majstr
19. mar 2008
866
328
63
Novica je malo nerodno predstavljena.... v bistvu bi naj šlo za prvi serijsko izdelan avtomobil na vodik.

Nekaj je izdelat 2-3 prototipe z laboratorijskimi rešitvami in se kazat z njimi okoli, druga zgodba pa je to spravit v serijsko proizvodnjo. Sicer je res bolj butična, ampak je.

Kdor je imel kaj stika z razvojem izdelkov, že ve kaj hočem povedat.
 

miha013

Fizikalc
20. jul 2007
5.204
0
36
41
lj
bmw 7 na vodik se vozi po Bruslju z našimi EURO poslanci, tko da ni ravno butični izdelek
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik miha013 pravi:
bmw 7 na vodik se vozi po Bruslju z našimi EURO poslanci, tko da ni ravno butični izdelek
Mnjah 100 komadov tudi ne bi ravno rekel množična proizvodnja. Je pa vsekakor dobra promocija za BMW.