Kdaj ste kupili zadnji navigacijo?

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.132
2.208
113
Tam sem omenil, da rabim popravilo. Če ne bo šlo, grem v novega.
Kateri GARMIN ste nazadnje kupili?
In kaj je danes sprejemljivo? Drive smart? Sam ene 3 modela GARMIN sem videl. Le to res?
 

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
Daj si na telefon Here od Nokie, ki je offline navigacija, pa je urejeno. Garmin sploh še kdo kupi, razen ure in podobnega?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Daj si na telefon Here od Nokie, ki je offline navigacija, pa je urejeno. Garmin sploh še kdo kupi, razen ure in podobnega?
Odvisno za kaj rabiš...če 2x na leto sa najdeš kako pizzerijo nekje bogu iza nogu potem je tudi telefon ok....če rabiš za služit kruh pa drugega kot namenske navigacije renomirane znamke sploh ne pogledam!
 
  • Všeč mi je
Reactions: pep

gr69

Guru
15. dec 2009
11.276
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
No ja - tudi za “delo” prav lepo služi telefon z Google Maps. Seveda je pogoj, da imaš prenos podatkov.
Me je moj Garmin Drive že nekajkrat fino za.jebal, ko me je pripeljal v zastoj in ko se je vse ustavilo javil “traffic jam ahead”. No shit, Sherlock - vidim tudi sam. Samo vgrajena kamera ga še rešuje, da ne leti vun iz avta.
Druga stvar je pohodništvo - tja pa brez namenske navigacije ne grem (povedano drugače - če že navigacija in ne karte, potem namenska in ne telefon).
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Screenshot_20191003-173841_Maps.jpg


Toliko o ažurnosti Googlec Maps. Na cilj prispel ob 20:53
 
Nazadnje uredil moderator:

masevc

Guru
2. sep 2007
3.426
858
113
Odvisno za kaj rabiš...če 2x na leto sa najdeš kako pizzerijo nekje bogu iza nogu potem je tudi telefon ok....če rabiš za služit kruh pa drugega kot namenske navigacije renomirane znamke sploh ne pogledam!

imam here, gmaps, amaps, navigacijo v avtu.
in uporabljam izrecno gmaps, obcasno amaps.
predvsem zaradi nenehnih posodobitev in prikaza zastojev.
tudi, ko grem samo v Lj jo zalaufam, ker zadnje case je AC nonstop zabita.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.468
2.316
113
Zadnjič sem videl en prispevek po TVju, da bodo v turistični sezoni v sodelovanju s Here maps pobrisali predloge za obvoze po lokalnih cestah okrog mejnih prehodov.

Za domačine super, za uporabnike pa mogoče ni najboljše. Zgubim zaupanje, če lahko par občinarjev kr tako manipulira obvoze.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
249
113
No ja - tudi za “delo” prav lepo služi telefon z Google Maps. Seveda je pogoj, da imaš prenos podatkov.
Me je moj Garmin Drive že nekajkrat fino za.jebal, ko me je pripeljal v zastoj in ko se je vse ustavilo javil “traffic jam ahead”. No shit, Sherlock - vidim tudi sam. Samo vgrajena kamera ga še rešuje, da ne leti vun iz avta.
Druga stvar je pohodništvo - tja pa brez namenske navigacije ne grem (povedano drugače - če že navigacija in ne karte, potem namenska in ne telefon).

za pohodništvo imaš na telefonu Locus map. In potem karte kupuješ in vnašaš. Od PZS je recimo poskenirana karta. Imaš tudi vektorske od drugih ponudnikov. Men je bolj pregledna kot pa te navigacijske naprave. Vse imaš lahko tudi offline.

Je pa res, da nav. naprava drži 1 teden hoje, telefon pa pač 1 dan.... ampak ker nisem nek profi pohodnik, je meni čisto dovolj...
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.132
2.208
113
Že 12 let govorim, da bom zapustil GARMIN-a.
Ne, nimam tako dostopnega prenosa podatkov. Veliko poti imam načrtovanih in 'naštudiran' GARMIN.
Bi kar ostal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

gr69

Guru
15. dec 2009
11.276
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
Poglej priponko 29013

Toliko o ažurnosti Googlec Maps. Na cilj prispel ob 20:53
Ka je zdaj gugl kriv, če si po poti obiraš ali se clo kje nalivaš ....

Imam pa res občutek, da na A9 tako GM kot tudi moj Garmin na določenih odsekoh čisto izgubita “pregled”. Za Garmina vem telefon na kratko izgubi prenos podatkov in se potem enostavno odklopi od “Smart aplikacije”, posledično ni več prometnih informacij. A tudi GM enostavno “odluta” in včasih enostavno prepozno javi, da je spredaj zastoj in si potem že mimo izvoza, kjer biše lahko obvozil.
Kje pa si obtičal?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Še za po Balkanu gre.

No pač dovolj dober paket.

Jaz vozim zahodno Evropo z Tom Tomom le v Sloveniji ne dela.
Tu pa Sygic pa je OK.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Bilo je iz smeri Welsa proti Mariboru. Screenshot je bil narejen kmalu za tunelom Bosruck v smeri MB, ko je Ö3 javil zastoje v Grazu. Situacija je bila taka, da je bil tunel pod Grazem zaprt zaradi lažje prometne nesreče, pot skozi Graz pa je bila katastrofa, saj se je ravno takrat pričenjala tekma za Ligo Europa v Grazu in je bilo praktično vso mesto zabito. Medtem ko je Sygic pravilno pokazal vse zastoje in ugotovil, da tudi obvoz ne bi nič pomagal, je Gmaps trmasto vztrajal pri svojem in javil zastoj ZA tunelom Gleinalm. Torej skoraj uro kasneje! Da bom več kot uro kasneje doma, je ugotovil že ko sem videl zastoj pred sabo. Waze je bil še hujši, ta je javljal prihod ob 19.30, škoda da nisem naredil še tistega screenshota.

Čakalo pa se je na celotni verigi tunelom pred Plabutch tunelom pod Grazem (blok spuščanje).
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.276
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
Kaj pa telefoniraš med vožnjo.
Pol pa ni podatkov.

:poreden: Nič telefoniral.

Gargy Prejšnji četrtek? Jaz sem bil mimo Linza malo pred 17:00 in že dolgo nisem tako tekoče prišel skozi do doma. Zgleda sem ujel ravno pravi trenutek in še pravcajt smuknil skozi Plabutsch.
Seveda ti je GM javil zastoj za Gleinalmom - saj tam so “stali”. GM pač deluje po principu zaznavanja kje uporabniki stojijo (enako Waze) in ne kot Garmin s TMC kjer “karta” zapre tisti del kjer je javljen problem in seveda predvideva dolžinzamude).
Zato pa sam uporabljam kombinacijo obeh (Garmin in GM), pa še takrat kje obtičim aka izberem napačen obvoz.

edit. typo
 
Nazadnje urejeno:

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Algoritem GMaps ima problem, ko je cesta zaprta in nihče tam ne stoji, ker je obvoz. Tega zlepa ne ugotovi in meni, da boš ti lahko čudežno poletel skozi zaprt odsek. Testiral ravno prejšnjo soboto, ko so popoldne zaprli trojanske tunele proti MB. Svetoval je v Lukovici dol, ker je bil pred Blagovico zastoj na avtocesti in vrnitev na avtocesto v Blagovici.
 
  • Haha
Reactions: Hanzi

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Pomojem ni fora z telefoniranjem med vožnjo...ampak v zamenjavi žnj baznih postaj na furi...

Se je dogajalo tudi meni ko sem v enem dnevu zamenjal 3drzave.....flight mode vsake tolk na ON/OFF da se resetira signal...

Je pa to od androida/fona različno...kaki sploh nimajo problemov s signalom...
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69