Kdaj kolesar mora uporabiti kolesarsko stezo

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
Na Otočcu imajo kolesarji nekaj metrov od ceste široko kolesarsko stezo (vsaj 2m široko, za v obe smeri), pa se kolesarji še vedno po navadni cesti vozijo.. Nekaterim ni pomoči.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.206
891
113
Zal, ampak eni res mislijo, da so nekaj vec. Gre tud men na jetra. Saj gre za njihovo varnost. Kolesarska k grom od Brsljina do Otocca ampak enim res ni pomoci. Me zanima ce bojo tud do Zabje vasi zdaj po obvoznici drglni, ko bo se ta kolesarska spuscena v promet.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Kolesarske steze so kul. Pasovi na vozišču, rezervirani za kolesarje, tudi, kolesarski pločniki pa največkrat ne. In ravno slednjih se "štepa" v zadnjem času največ, da se pač naredi kljukica in dobi še kakšen dodaten euro za lokalni infrastrukturni projekt. Važno, da je "kolesarska steza", pa tudi če je nihče ne uporablja, ker je šlampasto narejena in samo skozi križišče.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.206
891
113
Ta o kateri je govora (v NM) je kolesarska steza v pravem pomenu. In sam bi dejansko predpisal kazen vsakemu kolesarju, ki se pelje ob njej na obvoznici. Enako mu v primeru nesrece ne bi uposteval zavarovanja, ker s tem ko se vozi tam, ne poskrbi zase ama nic. Je samo smetalo na povrsini, namenjeni avtom, medtem ko ima ob njej zavarovano z ograjo loceno dvopasovno kolesarsko stezo. Napisano mislim resno, ker to je res kriminal, kar se nekateri grejo. Sicer jih je malo, ker vecina se ima pamet, samo kot vedno se najdejo biseri.
 
Nazadnje urejeno:

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Pri nas tle na Obali imamo lepo označene kolesarske, ma se vedno še najde kakšen za po cesti. Na izolski obvoznici (cesta rez.za mot.vozila!) sem en dan peljal mimo enega "kolesnika" na njej ... sem bil prav neprijetno presenečen :eek: ... Pa ni prvič: en dan bo kakšnega takšnega strosil kakšen nepozoren "telefonski" voznik pri 100 na uro .. :obesise:
-----------------------------
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.206
891
113
O tem govorim. Nisem proti kolesarjem, dalec od tega, tudi sam kolesarim, samo ko to vidis res ne ves kdo je nor. Na obali je pa super. Sicer poznam samo traso Parenzane in slednje je super. Drugace se vecinoma z avtom vozim pri vas.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.878
3.403
113
40
Lj
Pri nas tle na Obali imamo lepo označene kolesarske, ma se vedno še najde kakšen za po cesti. Na izolski obvoznici (cesta rez.za mot.vozila!) sem en dan peljal mimo enega "kolesnika" na njej ... sem bil prav neprijetno presenečen :eek: ... Pa ni prvič: en dan bo kakšnega takšnega strosil kakšen nepozoren "telefonski" voznik pri 100 na uro .. :obesise:
-----------------------------
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Kaj če bo ta nepozoren "telefonski" voznik pri 100 na uro ubil celo družino v drugem avtu. A potem bo pa on kriv, sicer bi bil pa kolesar?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.709
3.590
113
Tam kjer je s tablo izrecno prepovedano ter na avtocestah in cestah rezerviranih za motorna vozila to velja. Na vseh ostalih ste obsojeni na deljenje ceste z vsemi drugimi uporabniki pa če se na glavo postavite. Saj ni tako težko. Samo kamere ugasnete in nehate srat in smetit s posnetki nedogodkov pa bo vsem lažje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Med drugim za otroke, družine, starostnike. Ne delaj budale iz sebe, jaz bom kolesaril kjer bom hotel, dokler mi zakon to dopušča. Pa če se ti in tebi podobni somišljeniki na glavo postavite. Cesta je SKUPNA in NI rezervirana samo za avtomobile!

Na Mangart naj pridem po kolesarski? Ti naštejem še 100 primerov, samo zastopil jih ne boš.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Med drugim za otroke, družine, starostnike. Ne delaj budale iz sebe, jaz bom kolesaril kjer bom hotel, dokler mi zakon to dopušča. Pa če se ti in tebi podobni somišljeniki na glavo postavite. Cesta je SKUPNA in NI rezervirana samo za avtomobile!

Na Mangart naj pridem po kolesarski? Ti naštejem še 100 primerov, samo zastopil jih ne boš.

Že že, samo če te avto zbije na kolesu si ti mrtev avto pa podrajsan. Pa če se ti in tebi podobni somišljeniki na glavo postavite.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
No ja. Nisi še bil na polni kolesarski, pa to ne pomeni, da se po njej ne vozim, če je na voljo. Verjetnost za padec je verjetno višja kot na cesti.

Avto te pa lahko zbije samo če je zarukan slovenc za volanom. Jaz se po cesti ne vozim rad, ker se imam preveč rad, samo včasih pa ni izbire oz. druge poti.

Kar zbijte enega očeta na biciklu, vam tudi malo ne zavidam vaše prihodnosti z občutkom krivde. Pa upam, da vam čez xy let potem na domača vrata pride en od potomcev zahvalit z rožo ker ste mu vzeli fotra s svojim glupim egom.

Ko si v avtu imaš je***o odgovornost! Če ne moreš upočasnit in prehitet kolesarja na način, da ga ne ogrožaš, potem si eno veliko TESLO!
 
  • Všeč mi je
Reactions: pep