Kdaj kolesar mora uporabiti kolesarsko stezo

jello

Guru
22. sep 2008
9.691
3.575
113
Meni je zabavno ko delate cele ekspertize ali je videl ali ni videl kombija. Če se pešec zaleti z glavo v kandelaber je menda jasno da ga ni videl, tako kot tale ni videl kombija. Trampuž je vozil kronometer na dirki na cesti zaprti za promet. Tam upravičeno lahko pričakuješ da na cesti ne bo nikogar. In je, kot je na kronometru navada, gledal v tla.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.364
9.789
113
kod Džej-Zija
Razlika je samo v posledicah. Gledala in videla sta pa oba enako - torej nič.

Sicer pa tisti tip na hrvaškem tudi ni nikogar ubil (tri je poškodoval), tale kolesar, ki je obležal po nesreči jo je najbrž tud fajn fasal, Trampuž in še kater se je na enak način ubil - mene bo pa policaj kaznoval ker se v avtu z airbagi po mestu (omejitev 50) nisem privezal. Tistega, ki je pa po reševalnem pasu vozil,, pa tudi ni nikogar ogrožal, je policija iskala in našča po posnetku, da bi ga kaznovala, medtem ko tistega, ki je v NLB opral miljardo nikakor niso mogli najdt, pa v vsaki poslovalnici so kamere, pa z dokumentom se moraš izkazat, še ko plačaš položnico.
Tisti na reševalnem pasu je zelo ogrožal ostale. Če bi ostal nekaznovan, bi ostali za njim ponavljali in s tem blokirali reševalni pas, s čimer bi hudo ogrozili življenja reševanih. Ampak ti ***** seveda ne vidiš dlje od svojega nosu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jekleni

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Tisti na reševalnem pasu je zelo ogrožal ostale. Če bi ostal nekaznovan, bi ostali za njim ponavljali in s tem blokirali reševalni pas, s čimer bi hudo ogrozili življenja reševanih. Ampak ti ***** seveda ne vidiš dlje od svojega nosu.
Glede na to, da je tujec - je dosti verjetnosti, da bo ostal nekaznovan.
In sedaj boš ti zato začel vozit po reševalnem pasu? Da/Ne ?

Če bi tvoja babica imela qrac tud nebi bila babica ampak dedek. Ti pa kje?

čeče... ampak sedaj je on kriv, ker bodo v bodoče drugi blokirali reševalni pas, in ne tisti, ki bi ga blokirali. :bonk:

Pa ne da bi ga zagovarjal, tip je ravnal narobe, zasluži si kazen, ampak gre za prekršek neznatnega pomena, nikogar ni ogrožal, nikomur povzročil škode, in ni potrebe tale prekršek napihovati v nebo, obenem pa ne omenjati tistega, ki je zastoje povzročil, pa tudi nekomu škodo in poškodbe.
 
Nazadnje urejeno:

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Meni je zabavno ko delate cele ekspertize ali je videl ali ni videl kombija. Če se pešec zaleti z glavo v kandelaber je menda jasno da ga ni videl, tako kot tale ni videl kombija. Trampuž je vozil kronometer na dirki na cesti zaprti za promet. Tam upravičeno lahko pričakuješ da na cesti ne bo nikogar. In je, kot je na kronometru navada, gledal v tla.
Seveda. Kolesar ni videl kombija, ker je gledal v tla. Tako kot tisti tip na hrvaški cestninski ni videl cestninske, ker je gledal v telefon.
Point takratne debate pa je bil, kako ste krivdo s telefona zvračali na to, da je bil zdravljen narkoman, da so našli v krvi sledi droge - skratka na vse drugo naj bi bilo krivo, samo telefon ne, ker si nočete priznati, da je telefoniranje med vožnjo vsaj toliko nevarno kot vožnja pod vplivom alkohola, substanc.....
Če bi bil tip pijan ali zadet, bi cestninsko videl, ker je buljil v telefon, jo pa ni. čisto preprosto. Sedaj bo pa krivo vse dugo, samo telefon ne.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Verjetno opcija B ker nima ketne za zaklenit.
Sicer pa za vikend sem eno stotko naredil začetek je bil LJ- Horjul me kmalu iz Lj prehiti skupina cestakov, itak po dva v štric, ta levi v vrsti je vozil že po sredini ceste. Neki fotri ca. 40-50 let. Dvakrat je bilo prav kritično v ovinkih ko lokalec pripelje 70-80 v ovinek pa naleti na tele ki vozijo dobrih 30. Ampak se je izšlo ker ni bilo nikogar nasproti. Drugače bi jih verjetno podiral ko kegle.
Midva z mojo sva med vikendom kolesarila na relaciji Mojstrana-Rateče.
Ene parkrat je šlo povsem na knap, ko so določeni debili prehitevali dobesedno v škarje, drugič nas je par zmanjšalo brzino zaradi enga tamauga ki se je zaštrikal na sredi kolesarske, kreteni pa po levi in desni na polno mimo. :bonk:
Medtem pa v bližini KG kurci blesavi po glavni cesti. Enako iz Planice do Rateč. Res bi me zanimalo, kaj hudiča fali kolesarski stezi?
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.330
2.275
113
:bonk:
To je to, pa še enga bebota bosta vzgojila.
Drugi kader je pa druga plat iste mentalitete, ko debil sedi v avtu. :nigladek:
Prvi kader: če jima bo uspelo - če bosta imela kaj, in če bosta lahko. Bog ve, zakaj je ketna pri prehodu za pešce?
Drugi kader. OK bolj namenjeno vozniku, ampak kolesarju tudi ne vem kaj so na taki cesti.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.509
9.211
113
Kaj je narobe v prvem kadru? Avto se je ustavil in sta šla pač čez. Če bi šla dol in peš, bi bilo isto, le avto bi dlje čakal.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.860
3.381
113
40
Lj
Kaj je narobe v prvem kadru? Avto se je ustavil in sta šla pač čez. Če bi šla dol in peš, bi bilo isto, le avto bi dlje čakal.

Tudi meni zgleda tako, s prvim primerom nič narobe in je več slabe volje če bi morali vozniki dlje čakati. Drugi primer je pa itak nevaren voznik, da gre prehitevati v škarje, čeprav vidi da ni placa. Lahko bi bil tam katerikoli objekt namesto kolesarja, npr. traktor, skiro, skuter, itd.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Prvi primer je pač ... narobe. Kolesar v vožnji je na stranski smeri in ne more kar tako predpostaviti, da mu bo avto ustavil, niti ni mišljeno, da ni. Izsiljevanje torej. Davida, ampak izsiljevanje.

Drugi primer je mimo. Kaj pa avto dela na taki cesti? In kaj gre prehitevat, če je polna črta?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.554
8.909
113
In kaj te ta moti? Če bi rekel, da rabiš mizo bi takoj umaknil kolo. S/Z te jebe....
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.554
8.909
113
Prvi kader: če jima bo uspelo - če bosta imela kaj, in če bosta lahko. Bog ve, zakaj je ketna pri prehodu za pešce?
Drugi kader. OK bolj namenjeno vozniku, ampak kolesarju tudi ne vem kaj so na taki cesti.
Kolesarji so na taki cesti udeleženci v prometu. Če tega ne dojameš, prosim, lepo prosim, vrni vozniško.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jekleni

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.554
8.909
113
Midva z mojo sva med vikendom kolesarila na relaciji Mojstrana-Rateče.
Ene parkrat je šlo povsem na knap, ko so določeni debili prehitevali dobesedno v škarje, drugič nas je par zmanjšalo brzino zaradi enga tamauga ki se je zaštrikal na sredi kolesarske, kreteni pa po levi in desni na polno mimo. :bonk:
Medtem pa v bližini KG kurci blesavi po glavni cesti. Enako iz Planice do Rateč. Res bi me zanimalo, kaj hudiča fali kolesarski stezi?
Tisti kolesarski stezi fali točno to, kar si na začetku napisal, zdej pa naredi s tem podatkom ksr hočeš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jekleni

sad

Guru
24. avg 2007
20.509
9.211
113
Prvi primer je pač ... narobe. Kolesar v vožnji je na stranski smeri in ne more kar tako predpostaviti, da mu bo avto ustavil, niti ni mišljeno, da ni. Izsiljevanje torej. Davida, ampak izsiljevanje.
Kaj je narobe? Zakonsko je narobe, ker mora kolesar čez prehod gurat kolo. Ampak jaz izisljevanja ne vidim. Avto je zmanjševal hitrost in se ustavil, torej kolesarja sta videla, da se bo ustavil in sta šla čez.

Za drugi primer je pa rešitev edino ta, da si čisto na levem robu enega metra, potem bedaki v avtomobilih običajno skalkulirajo, da ne bo ''zneslo'' in ne gredo prehitevat. Če pa vseeno gre, imaš pa 1 meter, da se umakneš.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Kaj je narobe? Zakonsko je narobe, ker mora kolesar čez prehod gurat kolo. Ampak jaz izisljevanja ne vidim.
No ja, kolesarja niti pogledata ne, niti trzneta. Kaj pa češ druzga kot ustavit?
Za sekunde gre.
Za drugi primer je pa rešitev edino ta, da si čisto na levem robu enega metra, potem bedaki v avtomobilih običajno skalkulirajo, da ne bo ''zneslo'' in ne gredo prehitevat. Če pa vseeno gre, imaš pa 1 meter, da se umakneš.
Preverjen recept. :zmaga: