Kdaj kolesar mora uporabiti kolesarsko stezo

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.437
113
Pri nas bi se vsi pobili, če bi blo kaj takega....

DSC06852-e1538242035313-768x1024.jpg

Pri nas so poleg še traktorji in mopedi, na vsakih nekaj km je tabla za strpnost in zadeva normalno funkcionira. Se pa tako pri nas kot tudi v (tako omiljeni) DE in AUT najde kakšen tepec na kolesu, traktorju, rolerjih, z vozičkom, rolko,...ki dela sranje.

Ampak razumem, tisti, ki se ne vozite po kolesarskih tega pač ne morete vedet.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Kakšen sarkazem? Čičoti, bakice in deca na napol polomljenih beciklih zmorejo. kalbo v pajkicah z napisom "poli" čez rit, slikico Pantanija všito blizu srčka in podpisano čelado od drugega pajkičarja ne zmore. Nekako nisem jaz tisti, ki dela budalo iz sebe...
Vabilo velja, sam glavo stavim, da nimaš jajc. Pri srčku mam pa Rogliča vtetoviranega, Pantani je že davno pase.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Zakaj točno je bolj nevarna?

Poglej si sliko od pinkoblainkota o strašnih zavojih, prečkanjih, barikadah... ni dani v krožišču. Ne moreš to z 50km/h zvozit in kot tako je potemtakem povsem neprimerno za pajkičarje. Saj vidiš, da se je hitro en javil, da on pa se raje kar po krožnem pelje, ni se mu za ustavljat in sestopat, si nor, to ja uniči povprečje. Če pa je kolesarska še dvignjena, pa pride do življenjsko nevarnih spustov, dvigov...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Vabilo velja, pejt, greva probat. Boš peljal spredaj, na dosti primerih ti sploh ne bo jasno kam se peljat. Al boš še delal budalo iz sebe?
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
Eni mate res zanimive predstave v glavi da so pantaniji/pajkičarji taki samomorilci da raje kot po super kolesarskih vozijo raje med par tonskimi avti/tovornjaki.

Večina vas ki ste tako glasni sem 100% da še niste ene konkretne vožnje naredili po DE/NL/BE/AT kjer kolesarske imajo rešene tako kot se spodobi. Pri nas je pa nekaj na pol in tako se obnašajo tudi uporabniki.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Poglej si sliko od pinkoblainkota o strašnih zavojih, prečkanjih, barikadah... ni dani v krožišču. Ne moreš to z 50km/h zvozit in kot tako je potemtakem povsem neprimerno za pajkičarje. Saj vidiš, da se je hitro en javil, da on pa se raje kar po krožnem pelje, ni se mu za ustavljat in sestopat, si nor, to ja uniči povprečje. Če pa je kolesarska še dvignjena, pa pride do življenjsko nevarnih spustov, dvigov...
Nikoli se ne štopam ali sem na kolesu zaradi časa.
Po tistem krožnem grem zaradi svoje varnosti in da ne je... sebe in drugih udeležencev v glavo. Glede na to, da nisem še niti enega fakiča ali troblje dobil, očitno ne delam nič narobe. Seveda pa bom verjetno enkrat na “gargya” naletel, ki pa bo moral me poslati tja kjer sodim.
To da je kolesarska samo čez krožišče tvoji možgani niso sprocesirali, a ne?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Kaj maš ti to neke monologe?
Čakam da se zjasneš. Greš z mano na ekskurzijo? Bova ob enem dobrem piru nardila analizo in če boš pošten, boš priznal, da je pol kolesarskih pri nas neuporabnih. Če bova mela pa srečo, te bo pa še kak norec oplazil s špeglom.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Ker gre gore dole ob vsakem priključku in uvozu na dvorišče, ker si za avtomobil, ki se vključuje na cesto manj viden in je več možnosti, da ti zapre pot in še in še. Kolo sodi na vozišče in nikakor na pločnik.

Aham, se pravi nič konkretnega.

No, jaz se na kolesu počutim bistveno bolj varno, če je kolesarska steza speljana po pločniku. Imamo pa verjetno različne perspektive, ker se vozim s kolesom po mestu zato, da pridem na neko lokacijo, ne za rekreacijo.

Sicer google še nima novih slik, ampak tukaj je recimo po novem speljana kolesarska steza v višini vozišča, ni najbolj prijetno:

download.png
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Poglej si sliko od pinkoblainkota o strašnih zavojih, prečkanjih, barikadah... ni dani v krožišču. Ne moreš to z 50km/h zvozit in kot tako je potemtakem povsem neprimerno za pajkičarje. Saj vidiš, da se je hitro en javil, da on pa se raje kar po krožnem pelje, ni se mu za ustavljat in sestopat, si nor, to ja uniči povprečje. Če pa je kolesarska še dvignjena, pa pride do življenjsko nevarnih spustov, dvigov...
Kolikokrat se pa ti pelješ s peciklom po krožnem, sploh po takem večpasovnem?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Zelo konkretno je to. Poleg tega, če je kolesarska del vozišča, odpade vijuganje desno, levo in pol spet levo desno, ker gre v križišče naravnost. Tamle pa verjamem, da ni prijetno, ker zagotovo tistega kanala niso prilagodili in ga moraš obvozit. Ja pa definitivno lažje, kot takrat, ko sploh ni blo kolesarske. Mestno kolesarjenje je spet druga stvar z drugimi problemi, sam se ga izogibam, če se ga lahko.

Konkretno pri nas je kolesarska narisana na krožišču, sicer že mal zbrisana, uvoz s ceste gor ne obstaja, po prvem izvozu se zaključi v betonski blok, dol ne moreš, ker je 30 centi robnik..... kero tele je tam zarisalo kolesarsko ne vem, vem pa, da to ni kolesarska in tam se definitivno ne peljem drugje, kot po vozišču in seveda se najde tele, ki potrobi. Še noben se pa ni ustavil, da bi pogledala, kako bi on uporabil to kolesarsko.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Zelo konkretno je to.

Glej, jaz ne vidim težave z uvozi/izvozi, ker me niti enkrat ni še nihče izsilil na njih. Precej verjetno zato, ker imam na kolesu lagano sportskih 10 do max 15 km/h.

Ja, nimamo idealnih kolesarskih stez, marsikje v tujini je bolje. Seveda, nihče ne pravi, da smo raj za kolesarje, ampak med dvignjeno kolesarsko stezo in tisto v višini vozišča, imam raje dvignjeno. Če bi bila moja hitrost 40+ km/h, bi na situacijo verjetno gledal drugače...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Tukaj sem se kar nekajkrat vozil. Manj prijetno oz. nevarno je edino, ko zapelješ dol iz pločnika na cesto, tam moraš biti bolj pazljiv, ostalo pa ne vem, kaj je problem. Avtomobili imajo dovolj cestišča in še nikoli nisem tam imel težave. Bolj je problem ptem za v smer proti centru, ko kolesarska gre na ozek pločnik (če se prav spomnim), tam pa dva uvoza na dvorišče popolnoma nepregledna zaradi zidu in brez ogledal Se sam vedno skoraj ustavim, samo čakam pa, da bo en, ki bo šel ven iz dvorišča kolesarja butnil na cesto pod drugi avto.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

No, dajmo en normalne nivo komunikacije...

Se povsem, 100%, strinjam, da je pri nas veliko kolesarskih stez neprimernih, dotrajanih itd. Po Mariboru so celo grbine zaradi korenin bližnjih dreves. Ampak, roko na srce, tudi naše ceste so katastrofa. Pa to še ne pomeni, da se bom zdaj vozil vsepovprek. Če vidiš razdrapano, uničeno cestišče, upočasniš, čez grbine zapelješ počasi. Enako velja za kolesarske - če je vijugasta, valovita, luknje - upočasniš. Nisem pa še videl kolesarske, ki bi bila povsem neprevozna. Šena Touru imajo spust po makadamu in to z kolesi, ki so veliko bolj občutljiva od naših lokalnih "racerjev."
Tako da izgovori, da se ne vozijo po klesarskih, ker so "nevarne," je pravljica za otroke. Verjamem pa, da ego trpi, če je treba zavore pobožat.
V Avstriji, kjer čez teden živim, je od bližnje vasi kar nekaj 10km dolga kolesarska pot, speljana kakšnih 20, 30m od cestišča. Ima svoje predore, viadukte, ni da ni. Idilično. V zadnjem letu dveh, so se precej razmahnili e-bajki in vedno več starejših ljudi srečaš na teh poteh. Dedek in babica se velikokrat vozita vštric (kar je seveda dovoljeno). In naenkrat so se pojavili pajkičarji na cestišču. Zato ker jim babice in dedki zdaj predstavljajo oviro na njihovi misiji. Si moreš mislit? V Avstriji??!! In, neverjetno, tudi v AT so deležni kakšne hupe, njihov odziv pa nič manj "balkanski" kot pri nas... Imajo Jodlari o kolesarjih iz Slovenije približno takšno mnenje, kot ga imamo mi o njihovih motoristih in kot imamo o lovcih iz Italije... Nič kaj lepo...
Trenutno sem na Švedskem in v tem mestecu so vse kolesarske poti speljane po pločnikih z enako ureditvijo krožišč, kot na sliki pinkobalinkota. Pa vsi uporabljajo kolesarsko pot. Tudi cestni kolesarji. Pač bolj počasi. Odpelje se normalno do ceste, kjer se kolesarska neha in potem pičijo naprej.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.151
4.599
113
Sam se poskušam umakniti na kolesarsko stezo, če sem ob neki prometni cesti. Imam tudi kolo, ki prenese kako luknjo in robove pločnikov. Razumem pa, da se kolesar, ki situacijo pozna, ponekod odloči za cesto in ne za kolesarsko stezo. Zadnjič sem zašel v Velenje. Ker sem tisto veliko krožišče hotel zvoziti po predpisih, sem naredil kakih 500 metrov več in trikrat čakal na semaforju. Za nagrado, pa se je potem veselje s pobarvano kolesarsko stezo nekako nehalo po par metrih za krožiščem :) in ni več čisto jasno, če proti Šoštanju še je kolesarska steza ali ne. Dobro, ampak sem rabil počitek.
StreetView
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Nikoli se ne štopam ali sem na kolesu zaradi časa.
Po tistem krožnem grem zaradi svoje varnosti in da ne je... sebe in drugih udeležencev v glavo. Glede na to, da nisem še niti enega fakiča ali troblje dobil, očitno ne delam nič narobe. Seveda pa bom verjetno enkrat na “gargya” naletel, ki pa bo moral me poslati tja kjer sodim.
To da je kolesarska samo čez krožišče tvoji možgani niso sprocesirali, a ne?

Verjemi, od mene ne boš dobil ne hupe, ne fakiča, nič. Nisem eden izmed nestrpnih voznikov. Če naletim na kolesarja, ga prehitim po drugem pasu, če ne gre, počakam. Če se mi približa od zadaj motorist, se umaknem rahlo desno proti bankini, naj gre mimo - če se ima namen razlepit, ni potrebe, da zaradi mene. Jaz zaradi tega ne bom nič počasneje in nič manj varno prišel na cilj. Če kdo za mano prehiteva v škarje ali v nepregledni ovinek, zaviram, da mu naredim prostor. Na zožanjih se držim pravila zadrge in se ne držim mojega mesta v koloni kot pijanec plota. Na AC se ob zastojih pomaknem na stran, na misel mi ne pride uporaba odstavnega pasu do prvega izvoza.
Če sem na kolesu, se držim kolesarske steze. Če je v slabem stanju, upočasnim. Ne vem, zakaj bi sebe in druge spravljal v kočljive situacije zaradi lastnega ega in svojega prav? V vsakem trenutku imam v glavi, da sem v prometu sicer na papirju enakovreden udeleženec, v realnosti pa žal pač ne. Odkar imam v prikolici še oba otroka, pa sem še toliko bolj previden. In moram priznat, da so avtomobilisti precej uvidevni in pazljivi.
Toliko strpnosti bi morali imeti vsi na cestišču. To še ne pomeni, da ob vsaki od zgornjih situacij nimam kakšne sočne za pripomnit pri sebi, ampak dejanja štejejo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
40+ se je trapasto vozit skozi mesto
No, dajmo en normalne nivo komunikacije...

Se povsem, 100%, strinjam, da je pri nas veliko kolesarskih stez neprimernih, dotrajanih itd. Po Mariboru so celo grbine zaradi korenin bližnjih dreves. Ampak, roko na srce, tudi naše ceste so katastrofa. Pa to še ne pomeni, da se bom zdaj vozil vsepovprek. Če vidiš razdrapano, uničeno cestišče, upočasniš, čez grbine zapelješ počasi. Enako velja za kolesarske - če je vijugasta, valovita, luknje - upočasniš. Nisem pa še videl kolesarske, ki bi bila povsem neprevozna. Šena Touru imajo spust po makadamu in to z kolesi, ki so veliko bolj občutljiva od naših lokalnih "racerjev."
Tako da izgovori, da se ne vozijo po klesarskih, ker so "nevarne," je pravljica za otroke. Verjamem pa, da ego trpi, če je treba zavore pobožat.
V Avstriji, kjer čez teden živim, je od bližnje vasi kar nekaj 10km dolga kolesarska pot, speljana kakšnih 20, 30m od cestišča. Ima svoje predore, viadukte, ni da ni. Idilično. V zadnjem letu dveh, so se precej razmahnili e-bajki in vedno več starejših ljudi srečaš na teh poteh. Dedek in babica se velikokrat vozita vštric (kar je seveda dovoljeno). In naenkrat so se pojavili pajkičarji na cestišču. Zato ker jim babice in dedki zdaj predstavljajo oviro na njihovi misiji. Si moreš mislit? V Avstriji??!! In, neverjetno, tudi v AT so deležni kakšne hupe, njihov odziv pa nič manj "balkanski" kot pri nas... Imajo Jodlari o kolesarjih iz Slovenije približno takšno mnenje, kot ga imamo mi o njihovih motoristih in kot imamo o lovcih iz Italije... Nič kaj lepo...
Trenutno sem na Švedskem in v tem mestecu so vse kolesarske poti speljane po pločnikih z enako ureditvijo krožišč, kot na sliki pinkobalinkota. Pa vsi uporabljajo kolesarsko pot. Tudi cestni kolesarji. Pač bolj počasi. Odpelje se normalno do ceste, kjer se kolesarska neha in potem pičijo naprej.

No zdej si že umiril komunikacijo, me veseli. Zarad parih budal, ki jim je rezultat na Stravi vse, ne rabiš potem večine kolesarjev metat v isti koš, taki grejo men še bolj na jetra kot tebi. Nima pa to nobene povezave s kolesarskimi oblačili, al pa Pantanijem. Za Maribor ne vem, se tam še nisem vozil, verjamem pa, da je podobno kot v Lubljani, ni krize, se da. Težava so manjše občine, kjer so risal kolesarske samo zato, da so jih narisal, kako pol to uporabit....khm, tist jih ni brigal. Lep primer je omenjeno krožišče pri nas v Grosupljem, zadnjič so ble podobne težave v Domžalah. Pa grbine in vijuganje ni bil največji problem, problem je blo sploh kolesarsko najt. Pol pa kar konec, pa si na pločniku, pa splezaš dol s pločnika, pa se spet kar pojavi kolesarska, pol se za obvnkom zaletiš v betonski blok....nidani.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad