Kazen za rumeno luč???

Aliens

3700. registrirani uporabnik
18. jun 2008
307
2
18
Na vseh semaforjih bi morali biti odštevalniki. Bi bilo dosti lažje (vsaj jaz se ustavim, če vidim številke od daleč blizu ničle).
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Če je bilo tako, kot si narisal...potem policistka sploh ni videla kakšna luč je gorela na tvojem semaforju. Ni mi jasno kako lahko iz njene pozicije razbere kakšna luč sveti na semaforju na drugi strani križišča.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Sklepala je po tem, da se je z njene strani prizgala oranzna luc za zavijanje levo, vsaj predvidevam. Ampak nisem pa preverjal kdaj dejansko se prizge oranzna luc.

Si mi pa dal za mislit ali naj storniram placilni nalog ali ne, ker dejansko ni me videla zapeljati v rdečo luč. Vprašanje pa je vseeno, se zajebavati s tem ali ne.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Ni mi dalo miru, tako da sem se pogledati na placilni nalog in za hec pogledal lokacijo prekrska v TIS-u .
Sem bil kar zacuden.

Oznaceno s puscicami

Rumena - lokacija ki je napisana na nalogu
Modra - dejansko kje je bila policistka
Rdeca - krizisce

Prihajal sem pa iz desne proti levi, da bo bolj jasno.


Vedno bolj se nagibam k preklicu naloga in pisanju pritožbe.
440944-skica-tis.jpg
 

Priponke

  • 440944-skica-tis.jpg
    440944-skica-tis.jpg
    146,7 KB · Ogledi: 159
Nazadnje urejeno:

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Evo tole sem zdele na hitrco skup vrgel.

Mnenje?


Dne xxx2008 ob xxx uri sem bil na poti v službo zaustavljen ob kontroli prometa in sicer na Zaloški cesti 176 v Ljubljani, nekaj minut po tistem ko sem policistki izročil dokumente, se je policistka vrnila do mene z izjavo »v rdečo luč ste šli, to bo 250€« , bil sem naravnost šokiran, namreč v njeni bližini ni semaforiziranega križišča in glede na to da sem se tako kot vsak dan, peljal v službo iz smeri Polja proti Mostam po cesti ki mi je zelo poznana, je edino semaforizirano križišče Zaloška cesta – Zadobrovška cesta , vendar semafor ni viden iz lokacije kjer je policistka ustavljala promet, poleg tega pa se semafor zaradi pretočnosti prometa ne izklaplja istočasno kot nasprotni.

Poleg je tudi skica dogodka, namreč glede na gostoto prometa zjutraj ter oddaljenosti Zaloške ceste št. 176 od semaforiziranega križišča Zaloška ter Zadobrovška in upoštevajoč prihajanju mojega vozila iz smeri Vevč proti Mostam ter gostoto prometa zjutraj, policistka nikakor ni bila zmožna videti tega, da sem zapeljal v rdečo luč in je to laž oziroma zloraba uradnega položaja s strani policistke, namreč očitala in izročila mi je nalog za stvar katere niti nisem storil, niti je ni zmožna potrditi, namreč dogodka sploh ni videla. Čeprav sem policistki to tudi povedal, me nikakor ni upoštevala in je nadaljevala s pisanjem plačilnega naloga ter mi ga kasneje dala v podpis z izjavo »tuki je za podpisat« .

Prekrška nisem storil, prav tako lahko to tudi potrdi priča ki je bila z menoj v vozilu. Na križišču Zaloške in Zadobrovške pa zagotovo ni gorela rdeča luč ko sem zapeljal skozi, policistka pa ni bila zmožna videti katera luč je gorela na semaforju edino če ima nadnaravne sposobnosti. Prav tako pa sem priložil tudi skico, katera več kot nazorno prikaže realno stanje. Zaradi več kot očitne zlorabe uradnega položaja, predlagam da se izrečena kazen stornira, namreč le te ne morem plačati ko pa vem da je zadeva popolnoma izmišljena in da brez nadnaravnih sposobnosti ni možno videti semaforja iz smeri Vevč proti Mostam iz lokacije Zaloške ceste 176. Policistka sploh ni videla kakšna luč je gorela na mojem semaforju. Ni mi jasno kako lahko iz njene pozicije razbere kakšna luč sveti na oddaljenem semaforju na drugi strani križišča.


441195-skica.jpg
 

Priponke

  • 441195-skica.jpg
    441195-skica.jpg
    114,8 KB · Ogledi: 152
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
No ja. Pri meni je tudi dokaj zanimivo.

V prvih nekaj letih, odkar sem prejel izpit, so me ustavili zelo dosti krat in fasal sem zelo dosti kazni. Zadnjih par let so pa me samo enkrat in še to zato ker nisem bil pripet.

Pa se vedno enako vozim - proti predpisom večino časa.
No, jaz se relativno po predpisih vozim, sicer pa isto.
Pri meni je verjetno vzrok drugi tip avtomobila. Namreč s športnim avtom si dejansko na piki in te ustavljajo non stop. S trenutno kračo za ''dedije'' sem za policiste skoraj ''neviden''.
grin1.gif
.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
751
113
ne bi bilo še slabo, da narediš fotko od mesta, kjer naj bi policistka stala (na Zaloški 176) v smeri proti semaforju. poleg tega preveri, kje je v resnici Zaloška 176 (da se ne bo slučajno izkazalo, da je slučajno zraven krišiča stoji kakšna hiša s tablico Z 176). verjetno ti nisi bil edini, ki ga je policstka tisti da n ustavila. vprašanje je, kaj so imeli oni napisani za en naslov na plačilnih nalogih.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Imam tudi to namen storiti in priložizi poleg, vseeno pa hvala za nasvet, so dobrodosli.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Imam tudi to namen storiti in priložizi poleg, vseeno pa hvala za nasvet, so dobrodosli.
No lost1.
Če bi zelena utripala, a bi ustavil pri rumeni al bi peljal skozi tako kot sedaj, ko si pokasiral kazen?

Še vedno trdim, da so utripajočo zeleno ukinili zato, da bi blo več prekrškov (takoh kot ta od losta1) in posledično več kazni in denarja v proračunu.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Pa nevem kaj bi naredu, vem da v tem primeru se mi je prizgala rumena pred nosom, za mano pa Godzilla in nekak ni logično bilo bremzati. Sicer mi je žal tudi da nisem,a kaj k bi imel potem rezervno gumo namesto naslona za roke
grin1.gif
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Pa nevem kaj bi naredu, vem da v tem primeru se mi je prizgala rumena pred nosom, za mano pa Godzilla in nekak ni logično bilo bremzati. Sicer mi je žal tudi da nisem,a kaj k bi imel potem rezervno gumo namesto naslona za roke
grin1.gif

Ja tko je žal. Če bi pa zelena utripala, bi pa že zdavnaj prej videl (in tisti za tabo tudi), da se bo kmalu prižgala rumena/rdeča in bi dal nogo dol z gasa in se lepo umirjeno ustavil pri rumeni. vsaj jaz bi tko naredu.

Mene je par mescev nazaj isto zjebal policaj, Je stal pred križiščem in se mi nenadoma prižge rumena. Začnem bremzat, (brez policaja bi peljal v rumeno) ko vidim v ogledalu da se mi od zadaj približuje petrolova cisterna z nezmanjšano hitrostjo. dam takoj gas, se umaknem skrajno desno, cisterna me je pa potem prehitela sred križišča med mano in nasproti vozečimi. Sm imel res srečo, da ni prišlo do trka. Vse to samo zato, ker so ukinili utripajočo zeleno, tako da lahko bolj kasirajo. Varnost v križiščih se je pa konkretno poslabšala. Ampak tud od tega ima država korist.
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Mah sej nevem, plačat al kregat se da je bila rumena... :
Plačaj, pa zapomni si ime in priimek policajke, ki te je ogoljufala, pozanimaj se kje stanuje, ima avto, bajto, drugo premoženje......saj ni treba da te kdo vidi, saj te tud ko si peljal skoz rumeno ni.
aplauz.gif
 

smith

Pripravnik
18. avg 2007
445
0
16
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Mah sej nevem, plačat al kregat se da je bila rumena... :
Plačaj, pa zapomni si ime in priimek policajke, ki te je ogoljufala, pozanimaj se kje stanuje, ima avto, bajto, drugo premoženje......saj ni treba da te kdo vidi, saj te tud ko si peljal skoz rumeno ni.

bonk.gif


inteligenca na višku

a tebi kdo grozi, ker kdaj v svoji službi ne nardiš točno do vejice natančno kot piše?
smirk-1.gif


razumem, da je zelo možno da so @lost1 oškodovali. stari prtoži se pa ti mogoče rata priti do zadoščenja.
da bi pa zaradi tega grozil in se spuščal na osebni obračun z osebo, ki je opravljala svoje delo...

no ja synthman zgleda bi se
bonk.gif
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Ta dilema: rumena vs. rdeča luč je enaka dilemi: si govoril po GSM ali ne (ko te je policaj videl - ustavil).

V obeh primerih žal obvelja policistova...zato raje plačati polovičko, ker pri teh dveh zadevah se v 99% popuši, če se pritožiš.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik smith pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Mah sej nevem, plačat al kregat se da je bila rumena... :
Plačaj, pa zapomni si ime in priimek policajke, ki te je ogoljufala, pozanimaj se kje stanuje, ima avto, bajto, drugo premoženje......saj ni treba da te kdo vidi, saj te tud ko si peljal skoz rumeno ni.

bonk.gif


inteligenca na višku

a tebi kdo grozi, ker kdaj v svoji službi ne nardiš točno do vejice natančno kot piše?
smirk-1.gif


razumem, da je zelo možno da so @lost1 oškodovali. stari prtoži se pa ti mogoče rata priti do zadoščenja.
da bi pa zaradi tega grozil in se spuščal na osebni obračun z osebo, ki je opravljala svoje delo...

no ja synthman zgleda bi se
bonk.gif

Ni problem da se nekdo zmoti ali naredi napako.
Problem je, ker svoje napake potem ko se ga nanjo opozori NOČE popravit,
Če lost1 NI PELJAL V RDEČO, potem ga policajka NI VIDELA, da je peljal v rdečo, razen če je imela privide. Jasno? Torej si je prekršek enostavno IZMISLILA. In še potem, ko jo je lost1 opozoril na napako, je še vedno vztrajala na tem, da bo losta ogoljufala. In zelo verjetno ji bo to tudi uspelo, celo v dvojni meri.

Briga policajko za lost1-ovih 250€. Važno da je ona izpolnila normo.

Veš kaj, če me cigan oropa na cesti in mi ukrade 250€ bom prej razumel, njegovo dejanje, recimo da rabi za hrano, obleko, otroka, pijačo, mamila... policajka ti pa vzame teh 250€ iz čiste zlobe in iz sadistične želje po kaznovanju. V bistvu je policajka še slabša, ona je močnejša, njo ščiti ves državni aparat, ona se nima kaj bat, da bi bila zaradi takšne goljufije kaznovana, (v primerjavi s ciganom) vsaj do sedaj ni bil še nihče.
 

smith

Pripravnik
18. avg 2007
445
0
16
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Lool. Najprej pises o normi, potem pa o sadisticni zelji policajke. Daj se ze odloci.

se ne more, v tem je problem.

važno da je proti!
cheer.gif
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik smith pravi:
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Lool. Najprej pises o normi, potem pa o sadisticni zelji policajke. Daj se ze odloci.

se ne more, v tem je problem.
Zakaj naj bi se pa moral odločit za eno možnost, če sta obe sočasno prisotne?
Ena možnost v ničemer ne izključuje druge.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Fantje, dejmo mogoce bolj produktivno v smeri rešitve oziroma pravilno sestavljene pritozbe.
 

smith

Pripravnik
18. avg 2007
445
0
16
Se pravi po tvoje policisti kaznujejo predvsem zaradi sadizma in maščevalnosti
confused-1.gif

upoštevanje pravil in zakona se jim (vsaj po tvoje) zdijo brezpredmetni?

a ti greš tudi v službo zjutraj negativno nastrojen in z namenom da boš komu škodil? če je tako, sožalje tvojim sodelavcem...


no saj, kot sem rekel. važno da si proti! drugo ni pomembno
cheer.gif