Kazen za rumeno luč???

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
WTF je finta dobit kazen za rumeno luč, če pa se prižge brez opozorila?
ZVCP-1 UPB5 , člen 119 , odstavek 17 , zveza 6

Skratka 100% sem šel v rumeno, se sopotnica pravi da je bila zihr rumena, a policistka neomajna vztraja pri vožnji skozi rdečo luč.
Na najslabsem primeru pač plačam 250€ @ 125€ , a vseeno ni ravno korektno glede na to da je bila dejansko rumena.

Kdo iz izkusenj ve,a ni v zakonu določeno da je vožnja cez rumeno dovoljena v primeru da si blizu križišča?
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Eno je če se preklopi, drugo pa, če bi se lahko kljub rumeni ustavil. Če je tako, si fasal kazen.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
2. rumena luč – prepovedana vožnja, razen v primeru, ko se vozilo pri vožnji z dovoljeno hitrostjo ne more varno ustaviti zaradi premajhne oddaljenosti od semaforja;

?

Jaz v primeru rumene najprej pogledam, ce imam koga za sabo - ce imam, peljem skozi ..ker sem ze velikokrat bremzal pri rumeni, paramecij za mano pa tega ni hotel ...

LP,
PIC
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Za mano je bil sicer en kamion večji,samo je sel tudi on cez semafor,ampak je zavil takoj desno ( jaz sem šel naravnost cez in tam je stala) .

Zdej mene samo zanima,ali je smisel dopovedati da je dejansko bila rumena in to lahko tudi nekdo potrdi , ali ne. Ker ce je rumena prekršek,naj mi "zaračunajo" rumeno, ne pa rdečo.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Rumena se enaci z rdeco, ce se prav spomnim.

Po mojem spominu, je to bilo vcasih,a naj bi to nekaj spremenil, zato pa upam da bo kdo tu gor na to se malce bolj spoznal oz. spomnil in mi mogoce pokazal kje v zakonu piše da je voznja v rumeno dovoljena v kolikor ni možno ustaviti.
 

Freak

Pripravnik
19. sep 2007
522
0
16
Jup,to je pa res nenormalno. Ko se pri tebi ze zelena przge,pa mors cakat da se usi "rdeckarji" varno prepeljejo skozi. Kar s epa rumene tice,pa nimam pojma.Pomojem je use odvisno od policajeve dobre volje.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Pa saj ti ne morejo zaračunat rumeno, saj nismo jasnovidci kdaj se bo preklopilo
tongue-1.gif
Če si dovolj daleč zaustaviš, če si blizu pa pelješ skozi.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Očitno jo lahko zaracunajo glede na to da imam pildek v žepu .
Zdej moram samougotovit kako to "spravit" na rumeno luč oz. ali ugovarjati ali ne.

Policistka mi ni delovala najbolj prijazna na začetku, proti koncu je bil le malce boljši odnos no.
 

pikica

Fizikalc
28. jan 2008
5.759
1
36
35
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
WTF je finta dobit kazen za rumeno luč, če pa se prižge brez opozorila?
ZVCP-1 UPB5 , člen 119 , odstavek 17 , zveza 6

Skratka 100% sem šel v rumeno, se sopotnica pravi da je bila zihr rumena, a policistka neomajna vztraja pri vožnji skozi rdečo luč.
Na najslabsem primeru pač plačam 250€ @ 125€ , a vseeno ni ravno korektno glede na to da je bila dejansko rumena.

Kdo iz izkusenj ve,a ni v zakonu določeno da je vožnja cez rumeno dovoljena v primeru da si blizu križišča?

vožnja čez rumeno luč je dovoljena, če ne morš varno ustavit, se prav, da si dost blizu semaforja. se vid, da še nimam dolg izpita. tud inštruktor mi nikol nič ni rekel, ko sem šla čez rumeno.

je pa res da policajo vedno vidjo rdečo namesto rumene. tud mojmu fotru se je to zgodil
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
ni mi jasno kako imate nekateri nonstop probleme s policijo...sam sem na cesti ze 12 let pa sem manjkart placal kazen kot ti v 1 letu...pa niti priblizno nimam toliko problemov kot jih imas ti na cesti...
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Skratka 100% sem šel v rumeno, se sopotnica pravi da je bila zihr rumena, a policistka neomajna vztraja pri vožnji skozi rdečo luč.

Policajka te je nategnila, najbrž ji je na tesno šlo z normo, pa je malce pogoljufala. Al pa samo rada kasira.

Če policajka pravi, da si šel v rdečo, potem nimaš šans, da se ne bi izognil kazni, pa tudi če je blo v resnici povsem drugače. Saj ne boš mogel dokazat, da te je policajka nategnila, sama pa tud svoje goljufije ne bo priznala. Le kako boš dokazal, v kero luč si zapeljal. Na sodišču beseda policajke več velja kot tvoja in od sopotnice skupaj.
S pritožbo pa ne boš naredil drugega, kot izgubil pravico do polovičke.

Enako se je zgodilo mojmu kolegu, samo da so ga ustavili s provido, posnetka pa mu niso hotli pokazat.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
ni mi jasno kako imate nekateri nonstop probleme s policijo...sam sem na cesti ze 12 let pa sem manjkart placal kazen kot ti v 1 letu...pa niti priblizno nimam toliko problemov kot jih imas ti na cesti...
- imaš srečo
- narediš malo km
- se voziš po krajih, kjer jih ponavadi ni.
- voziš ob urah, kadar jih ponavadi ni.

A ti nikoli ne zapelješ v rumeno???? prosim odgovor.

Mene so pred leti v enem tednu ustavili petkrat, od tega nikoli zaradi prekrška, vedno kontrola. letos maja trikrat. - tud samo kontrola.
Nekoč mi je en šel policaj v rezervne žarnice gledat, če so vse nitke cele, samo da bi me lahko kaznoval.
O prekrških ki si jih je policaj izmislil tako kot tale policajka v tem postu pa drugič. Je dost za pisat.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
ni mi jasno kako imate nekateri nonstop probleme s policijo...sam sem na cesti ze 12 let pa sem manjkart placal kazen kot ti v 1 letu...pa niti priblizno nimam toliko problemov kot jih imas ti na cesti...


Moj dedi v 50 letih ni imel toliko problemov s policijo kot jaz v teh letih. Verjetno zato ker v 10 letih naredi 20.000km .
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.362
6.547
113
No ja. Pri meni je tudi dokaj zanimivo.

V prvih nekaj letih, odkar sem prejel izpit, so me ustavili zelo dosti krat in fasal sem zelo dosti kazni. Zadnjih par let so pa me samo enkrat in še to zato ker nisem bil pripet.

Pa se vedno enako vozim - proti predpisom večino časa.

Je pa res..da sem prva leta vozil večinoma samo ponoči pa še to domov iz kakšnih "diskotek". Čez dan...ob prometnih konicah človeka zelo redko kdaj ustavijo.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
- sreča in pamet sta dva zelo povezana pojma ( z malo pameti lahko imas veliko srece)
- naredim 35k km na leto +- 2000
- vozim se po celi sloveniji in izven
- vozim se ob normlanih urah
- vcasih zapeljem tudi v rumeno - ampak gledam in obicajno tudi vidim ce je trenutek neprimeren
 

SnuffyZ32

Pripravnik
11. okt 2007
199
0
16
Obišči stran
Kar se doticne kazni tice, dobil si kazen za rdeco luc, tko da ti nic ne pomaga vedet kaj bi bilo, ce bi sel skozi rumeno, ker kar se sodnice tice si sel skozi rdeco in to je to.

2 leti nazaj sem v LJ v zelo zelo gosti megli pravilno polkrozno obrnil na kriziscu, sel sem skozi normalno zeleno. Ko obrnem so par sekund za tem za mano policaji, stop, bla bla... in sta mi napisala kazen, da sem sel skozi rdeco - sta mislila da sem iz stranske ulice prisel ven skozi rdeco, nista vidla prvega dela polkroznega obracanja. Tud nista popustila na mojo (resnicno) razlago, nadutost do amena, etc... Sem napisal pritozbo na PP s celotno skico, izracunom vidljivosti v megli, cas potreben za obracanje, njuna voznja, bla bla... pa sploh nisem bil klican na razgovor k sodniku. Samo v imenu ljudstva (lol) sem spoznan za krivega zaradi nepremisljenih dejanj al neke take gluposti so v odlocbi pisale. 60k sit bye bye.

[censored] k je vsak [censored] loh policaj.

lp,
Sasa