Kazen za rumeno luč???

zetko

Pripravnik
18. avg 2007
916
0
16
40
Placaj, dosegel tako ne bos nic. Sem bil zraven, ko se je mojemu bratu zgodilo isto. Zapeljal v rumeno, policaj za nama, ustavil in napisal kazen za rdeco luc. Je napisal pritozbo in h sodniku, dosegel pa ni nic, ker je sodnica serifu verjela. Jaz sem hotel it za prico, pa so napisali, da je policaj tako kredibilen, da nima smisla, da hodim. Toliko o enakosti vseh
crazy1.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Meni ni nic o pikah govorila...le 125€ kazni in to je to v 8 dneh.

Sej razmišljam ali se mi da pregovarjati ali ne, ker res da je težko dokazljivo da je res bila rumena. Konec koncev tudi če imam 5 prič, mislim da nebo razlike v tem primeru.

Ima mogoče kdo ta člen vn iz ZVCPja ?
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Evo neki na hitr:
ZVCP2008

Klikn na rdečo luč, bom probal še točn une člene zbrskat. Tm kao piše da je 250 tudi pri neprevidni vožnji skozi rumeno.. Kr neki..
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Evo 119 člen in 17 odstavek:
17-odstavek:
17) Z globo 250 eurov se kaznuje voznik, ki ravna v nasprotju s 1. ali 6. točko šestega odstavka ali s 1. točko trinajstega odstavka tega člena.

6-ti odstavek:
6) Udeleženci cestnega prometa se morajo ravnati po barvah luči na semaforju, ki imajo naslednji pomen:

Pa še 6ta točka 6tega odstavka, domnevam da si to fasal:

6. rumena utripajoča luč – vozi posebno previdno. Enak pomen ima rumena utripajoča luč, ki se uporablja kot samostojni svetlobni znak. Kadar je rumena utripajoča luč nameščena neposredno nad prometnim znakom (če je prometni znak nad voziščem, je lahko nameščena tudi ob njem ali pod njim), poudarja njegov pomen.


Maš pa tukaj zakon, če sm ti slučajno zakompliciral zadevo
grin1.gif


ZVCP
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Mah sej nevem, plačat al kregat se da je bila rumena... Najbolj da enmu zataknem položnico za brisalce,k je narobe parkiru
grin1.gif
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Tle maš še tolarje
grin1.gif

BTW točno kera točka pa je napisana na kazni. 1. ali 6. točka 6 odstavka?? Al sam na splošno, 1.7 odstavek, ki pa se navezuje na 6tega..

Pač vožnja skozi rdečo ali neprevidna vožnja skozi rumeno. Zanimiv, kazen je ista
bonk.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Člen 119, Ostavek 17, Zveza 6 . Maloprodajna cena 250 € , dealerska cena v 8 dneh 125€
grin1.gif
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik SnuffyZ32 pravi:
Kar se doticne kazni tice, dobil si kazen za rdeco luc, tko da ti nic ne pomaga vedet kaj bi bilo, ce bi sel skozi rumeno, ker kar se sodnice tice si sel skozi rdeco in to je to.

2 leti nazaj sem v LJ v zelo zelo gosti megli pravilno polkrozno obrnil na kriziscu, sel sem skozi normalno zeleno. Ko obrnem so par sekund za tem za mano policaji, stop, bla bla... in sta mi napisala kazen, da sem sel skozi rdeco - sta mislila da sem iz stranske ulice prisel ven skozi rdeco, nista vidla prvega dela polkroznega obracanja. Tud nista popustila na mojo (resnicno) razlago, nadutost do amena, etc... Sem napisal pritozbo na PP s celotno skico, izracunom vidljivosti v megli, cas potreben za obracanje, njuna voznja, bla bla... pa sploh nisem bil klican na razgovor k sodniku. Samo v imenu ljudstva (lol) sem spoznan za krivega zaradi nepremisljenih dejanj al neke take gluposti so v odlocbi pisale. 60k sit bye bye.

[censored] k je vsak [censored] loh policaj.

lp,
Sasa
Ja kaj si pa ti mislil da ti bodo odpislali? : " ja maš prav, samo nategnit smo te hotli? "

Če bi bil oproščen, bi med vrsticami pisalo ravno to.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Mah sej nevem, plačat al kregat se da je bila rumena... :
Plačaj, pa zapomni si ime in priimek policajke, ki te je ogoljufala, pozanimaj se kje stanuje, ima avto, bajto, drugo premoženje......saj ni treba da te kdo vidi, saj te tud ko si peljal skoz rumeno ni.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Mah sej nevem, plačat al kregat se da je bila rumena... :
Plačaj, pa zapomni si ime in priimek policajke, ki te je ogoljufala, pozanimaj se kje stanuje, ima avto, bajto, drugo premoženje......saj ni treba da te kdo vidi, saj te tud ko si peljal skoz rumeno ni.

Hehe seveda se mi da s tem ukvarjati.
Pač bo današnji šiht šel za to kazen
17758-icon_confused.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik zetko pravi:Jaz sem hotel it za prico, pa so napisali, da je policaj tako kredibilen, da nima smisla, da hodim. Toliko o enakosti vseh
crazy1.gif
Kolk sem slišal uradna oseba velja za dva "civila" s tem, da če je "izenačeno" zmaga uradna oseba.
Torej bi rabil 3 priče proti enemu policaju. Če pa sta 2 policaja pa 5 prič
wink-1.gif


Pomaga tudi en dober odvetnik (En odvetnik vredi kot 10 kmetov , al tako nekako...)

PS: Le kje je zdaj stardec, da vas okrega za popolno nepoznavanje pravil ???
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.364
6.548
113
Če ima nekdo 125€ dnevne plače pa res ne vem zakaj bi se sploh ukvarjal s pisanjem po forumu.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.364
6.548
113
Čas pa ne?

Naračunaj koliko časa si že zgubil, ker se ukvarjaš s tem.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Kje je bila policajka. Za tabo ali pred tabo? Sam sem enkrat imel primer, ker se "kot na veliko semaforjih, kjer je rumena luč za levo) iz nasprotne strani prej prižge rdeča kot v tvoji smeri. In ker je policaj na drugi strani videl rdečo, je sklepal da sem šel v rdečo. Hvala bogu je imel toliko posluha, da sem mu razložil in je bilo rešeno brez kazni. Bog ve kolikim je pa do takrat že napisal kazen.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Tkole je bilo, jaz sem modre barve in tam k sm postavljen,tam se je prizgala rumena, je pa tam tudi puscica za nasproti vozeci avto rdeče barve.
439448-skica.jpg
 

Priponke

  • 439448-skica.jpg
    439448-skica.jpg
    12,5 KB · Ogledi: 212

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.358
5.867
113
pri taščici
Si se pa potrudil z risanjem

Sklepam da je policajka bila pozorna na rumeno za zavijanje levo in ti si bil precej blizu tite luči ko se je prižgala (odvisno od "mrtvega" časa (ko se tebi prižge rdeča in rumena za levo)

Sedaj sem se spomnil na francitovo? iskanje kamere s katero bi snemal vožnjo. Če bi na tak način posnel svoj "prekršek" bi lahko mirno kimal policajki potem pa spisal pritožbo v kateri bi navedel da imaš posnetek "prekrška" in da bi ga rad pokazal sodnici. Takrat pa bi se lahko policaji malo zamislili nad svojo avtoriteto in nezmotljivostjo. (je pa vprašanje koliko je pravno verodostojen tak posnetek).
Bo treba res dobiti kake "kitajske" kamere s katerimi boš morebit dokazoval svojo nedolžnost! Glede na kazni se bo nakup lahko hitro povrnil.... pa še na netu se bo znašlo več traparij ki jih počnemo mladci in stardeci
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Ja, skratka, stvar sem zakljucil tako da se mi ni dalo zgubljati casa, zadevo z jezo vseeno placal in to je to.
Sreca da je online bančništvo, da ne vidis kako "das" denar
grin1.gif