Kazen za rumeno luč???

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik smith pravi:
Se pravi po tvoje policisti kaznujejo predvsem zaradi sadizma in maščevalnosti
confused-1.gif

upoštevanje pravil in zakona se jim (vsaj po tvoje) zdijo brezpredmetni?
Tisti policajki, ki je losta1 oglobila za prekršek ki ga ni storil se ji spoštovanje zakona več kot očitno zdi brezpredmetno. Kaj pa ti misliš, zakaj si je prekršek izmislila?

Citat:
Uporabnik smith pravi:
a ti greš tudi v službo zjutraj negativno nastrojen in z namenom da boš komu škodil? če je tako, sožalje tvojim sodelavcem...
:
Ne, saj nisem policaj. Moja služba je ljudem pomagat, ne pa gledat, kje in kako bi jim izpulil denar iz žepa.
 

smith

Pripravnik
18. avg 2007
445
0
16
Citat:
Uporabnik synthman pravi:

Citat:
Uporabnik smith pravi:
a ti greš tudi v službo zjutraj negativno nastrojen in z namenom da boš komu škodil? če je tako, sožalje tvojim sodelavcem...
:
Ne, saj nisem policaj. Moja služba je ljudem pomagat, ne pa gledat, kje in kako bi jim izpulil denar iz žepa.

vem da nisi policist
smirk-1.gif


se pravi po tvoje so policisti v službi zato, da pulijo ljudem denar ven iz žepov. čudno, jst sm pa mislu da so tudi zato, da pomagajo pri nesrečah, usmerjanju prometa, intervencije na javnih mestih, ipd.
zgleda živiva v različnih državah
smirk-1.gif
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Fantje, dejmo mogoce bolj produktivno v smeri rešitve oziroma pravilno sestavljene pritozbe.

Pritožba je v redu sestavljena in imaš srečo, da je policajka lagala, poleg prekrška še to, kje te je ustavila.
Samo, kaj če se policajka premisli in začne trdit, da te je ustavila pri eni drugi številki, kjer je boljši pregled na semafor?
Ob morebitnem soočenju ali zaslišanju moraš trdit, da te je ustavila tam, kjer je sama napisala in podpisala, ne se zmest in rečt, da je bla tik za semaforjem.

Jaz sem bil enkrat pri sodniku za prekrške, kjer se je policaj tako debelo lagal, da se je zapletal v lastne laži. Pa se zgodba ni poklapala skup. To me je potem rešilo, pa sem bil zaradi pomanjkanja dokazov oproščen.
Mogoče se bo tud ta policajka, v želji kako te čimbolj zajebat lagala nespametno.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik smith pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:

Citat:
Uporabnik smith pravi:
a ti greš tudi v službo zjutraj negativno nastrojen in z namenom da boš komu škodil? če je tako, sožalje tvojim sodelavcem...
:
Ne, saj nisem policaj. Moja služba je ljudem pomagat, ne pa gledat, kje in kako bi jim izpulil denar iz žepa.

vem da nisi policist
smirk-1.gif


se pravi po tvoje so policisti v službi zato, da pulijo ljudem denar ven iz žepov. čudno, jst sm pa mislu da so tudi zato, da pomagajo pri nesrečah, usmerjanju prometa, intervencije na javnih mestih, ipd.
zgleda živiva v različnih državah
smirk-1.gif

Kaj si ti misliš in kaj je res, sta dve povsem različni stvari.
No ko sva že v tej temi, da ne bova offopic. Kar konkreten primer. A je tista policajka ko je lostu1 opilila kazen za neobstoječ prekršek j njemu pomagala, usmerjala promet...., al pulila denar iz žepa?
 

smith

Pripravnik
18. avg 2007
445
0
16
Če je bilo res tako, potem je v tem primeru policistka res šla samo za tem, da je izpolnila normo.

saj zato pa naj se le pritoži in če bo policistka lagala, jo bo lahko hitro našel na laži.

ampak problem je, ker tako ti predstaviš, kot da bi tebi nekdo za vsako pavzo (pa naj bo ta le za 1min) na delu očital da ne delaš in da le lenariš... se pravi iz 5% tvoje prisotnosti na delu, bi nekdo si ustvaril sliko, da si ti lenuh in nevem še kaj. hipotetično seveda. ne govorim, da slabo delaš, ker te ne poznam osebno in nevem. ampak samo predstavil sem primer....

no ma brezveze prazno slamo mlatit tule.

važno da je raja proti, pa ni važno za kaj gre!
cheer.gif
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik smith pravi:
Če je bilo res tako, potem je v tem primeru policistka res šla samo za tem, da je izpolnila normo.

saj zato pa naj se le pritoži in če bo policistka lagala, jo bo lahko hitro našel na laži.
Le kako naj ji dokaže da laže, če bo trdila da je peljal skoz rdrečo, on pa je peljal skoz rumeno?
Pa še zgoraj preberi, da policajeva beseda velja več kot dve priči. Se smatra, da policaj ne laže.

Citat:
Uporabnik smith pravi:
ampak problem je, ker tako ti predstaviš, kot da bi tebi nekdo za vsako pavzo (pa naj bo ta le za 1min) na delu očital da ne delaš in da le lenariš... se pravi iz 5% tvoje prisotnosti na delu, bi nekdo si ustvaril sliko, da si ti lenuh in nevem še kaj. hipotetično seveda. ne govorim, da slabo delaš, ker te ne poznam osebno in nevem. ampak samo predstavil sem primer....
Policaji so lani napisali 400 000 kazni, (prej 600 000) , torej jim kasiranje ni nek postranski del službe. V parih mesecih so v pripor spravili nekaj 1000 ljudi. Ustavljajo in kasirajo tam, kjer je najlažje zaslužit. ... skratka dokazov, da jim je več do denarja kot pa do naše varnosti je več kot dovolj. Največ pokasirajo ravno od nepomembnih prekrškov, ki ne vplivajo na varnost......
V 99% slučajev, kadar jih vidim ne delajo druzga kot da prežijo za denarjem, kje bi koga olupili.
Po drugi strani se pa kriminalci prosto sprehajajo okoli.
 

lemar

Fizikalc
8. jan 2008
406
57
28
Ej, mogoče bodo pa založili tvoj zapisnik za kakšni dve leti, pa zadeva lepo zastara.
hysterical-1.gif
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Policistka je ocenila s svojim sokoljim očesom in satelitsko umerjenim timingom, da si pač peljal v rdečo.

Glede na to, da so se pisale pritožbe na osnovi tehnične izpravnosti radarja in meritev z njim, izpitom za upravljanjem z napravo, itd..., bi v tem primeru mogoče pritožbo osnoval na podlagi polocistkinega PMS, velikosti jošk, obsegu pasu, barve las?

17758-icon_confused.gif


Sorry, mi nič produktivnega padlo na pamet...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.358
5.867
113
pri taščici
preveri hišno številko kjer je "uradno2 stala policajka in naredi slko od tam do semaforja. Mislim da je edina možnost da jo držiš na tej oddaljenosti.
Ker vse ostalo bo bolj tako tako.(če je stala na bus postaji za križiščem je videla rumeno luč za levo in tebe ki si zapeljal v rumeno/rdečo.Ti si policajko zagledal šele ko si bil že "namočen" v križišču. Mene je enkrat tako namočila pred tvojo službo. Zdaj vedno gledam na postajo ko zavijam iz letališke. Heba je to če so na letališki. KO zaviješ s kajuhove jih zelo težko opaziš "pravočasno"
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Mis pravi:
Policistka je ocenila s svojim sokoljim očesom in satelitsko umerjenim timingom, da si pač peljal v rdečo.

Glede na to, da so se pisale pritožbe na osnovi tehnične izpravnosti radarja in meritev z njim, izpitom za upravljanjem z napravo, itd..., bi v tem primeru mogoče pritožbo osnoval na podlagi polocistkinega PMS, velikosti jošk, obsegu pasu, barve las?

17758-icon_confused.gif


Sorry, mi nič produktivnega padlo na pamet...

Če radar nima ustreznih papirjev, je isto, kot če policistka ne bi uspešno opravila pregleda pri okulistu, ali celo da šole ne bi imela narejene. Pa bi v tem primeru še veljalo, da je dobro vidla v kakšno luč je kdo zapeljal?
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
V kolkem času naj bi dobil odgovor s strani policije v kolikor se pritožiš ?

Je kej določeno?