Katero vzmetnico izbrati?

Success

Fizikalc
5. sep 2010
531
164
43
Zdravo!

Za otroško sobo kupujem vzmetnico velikosti 200 x 90cm.

Cel dan že berem o različnih vrstah vzmetnic in sem že čisto zmešan.

Želim si seveda čim boljšo kvaliteto za čim bolj ugodno ceno. Torej, kje dobim največ? Za začetek, katero firmo izbrati?

Upam, da se kdo od vas kaj bolj spozna oz ima dobro izkušnjo :)

LpSSS
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Ponavadi se tip vzmetnice določa glede na vrsto poda (letvice ali polni pod), nato na starost in težo otroka... Tako si precej zožaš, potem pa izbiraš med proizvajalci...
 

Mirc4u2c

Pripravnik
19. okt 2019
97
20
8
Jaz sem ravno ta teden kupil zase vzmetnico iz hoferja 140x200 z hladno peno 7-consko za 179€, ima mehko in trdo stran, trenutno spim na mehki in je odlična. Pena je najbolj udobna po mojem mnenju. Mislim, da v hoferju dobiš največ za ta denar. Mislim, da se ne splača dati 500€+ za vzmetnico, raje manj in jo v krajšem času zamenjaš po potrebi. Tudi ni vse v ceni vzmetnice, sploh kolikor so včasih dormeo prehvalili in naj sploh nebi bil tako udoben kot se oglašuje. Oglaševanje naredi veliko. Seveda pa ima vsak svoje mnenje.

Te meblo Jogi vzmetnice zgledajo super vendar pa je to za moj žep predrago. Res pa je tudi, da se tukaj vlaga v svoje telo, v zdravje in dolgoročno gledano je vseeno mogoče pametno dati malo več denarja. Največji problem je, da za vzmetnico veš komaj, če je dobra drug dan, zjutraj, ko se zbudiš v njej in vidiš, če te boli križ. Če te ne, potem je odlična.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Za koga kupuješ?

Verjetno ;) otroke..al koliko so stari (spol)?

Če gre za piščeta bi svetoval v štartu kaj mehkejšega, ker tistih 30 kilc baš nekaj dosti ne upogne klasičnih vzmetnic in se znajo celo protoževat, da jih žuli.
Zato nima smisla preveč komplicirat in raje kasneje (ko se nalovdajo s težo -> odrastejo) jim takrat kupiš kaj pametnega in kot se zagre.
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
356
91
28
Nam je TFK vzmetnice naredil Miro Eržen iz Škofje Loke za cca 340€ (200x90).
Prednost, ki bi jo izpostavil je da ti trdoto pene dejansko prilagodi otrokovi teži. Lahko narediš tako kot sva midva: na eni strani sva dala trenutno kilažo otroka, na drugo stran vzmetnice pa za cca 20kg težjega otroka. Tako da ko bo otrok zrastel in postal malo težji, se samo obrne okoli in ima ''novo'' vzmetnico ki je spet malo bolj prilagojena njegovi teži :)
 

Success

Fizikalc
5. sep 2010
531
164
43
Hvala vsem za odgovore.
Na koncu sem se po obisku nekaj trgovin odločil, da vzamem vzmetnico pri podjetju Slovenska postelja. Dobili smo tudi sejemski popust 30%, kar se na ceni zelo pozna :)