Katero toplotno črpalko

mags

Fizikalc
11. nov 2020
197
91
28
Ravno zaradi pogostih defrostov mu ni uspela segret bajte na željeno temperaturo , drugače pa nikogar ne prepričujem v kakeršen koli nakup ,vsak kupi tisto kar mu je všeč in za kolikor je zmožen, tako da nič se vznemirjat , povem samo svojo izkušnjo ,oziroma mnenje, to pa lahko?
Da ne bo pomote, fasado imam ,res pa ni taka kot jo delajo danes(20 in več cm stiropor...) imam pa zato SE in se ne obremenjujem če mi kak KW požre več;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Ja ena dela pri 7 st. z 12 kw (isto dela pri -7 st.) in pri -10 z 11 kw.
Star model dela pri 7 st. z 18 kw in pri -10 st. s 13 kw. To je oboje za kronoterm, primerjava stara-nova.
Pri novogradnjah mora dejansko bit hec kupovat crpalko, pri veliki stari bajti brez izolacije pa ne.
Brez veze pišeš neke gluposti. Vse so sposobne delati po podobnih zmožnostih, pač v okviru karakteristik, ki jih imajo. Princip delovanja je enak pri vseh. Razlika je samo v detajlih komandiranja delovanja.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.038
592
113
kaj bi pa priporočali za hišo:

- ogrevalna površina 140m2 z radiatorji v dveh etažah (spodnja etaža 4radiatorji + lojtra v wcju, zgornja etaža 5 radiatorjev + lojtra)
- trenutno grejem na UNP, letno porabim cca. 1800€ za ogrevanje
- zidak 20cm + 10cm stiropor, okna iz bosne s prisilnim prezračevanjem :bonk:
- rad bi konstantno 23stopinj (občasno tudi 24)
- dnevna jedilnica in kuhinja en prostor (2radiatorja) obrjena na jug
- potrebujem tudi zalogovnik? za sanitarno vodo? 300l? (4članska družina)
- rad bi sezono 2021/2022 začel s toplotno črpalko
- kaj je še pomembno? na kaj je potrebno bit pozoren?
-edit: aja regija je okolica Mozirja

hvala in lp
matej_
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.087
801
113
LG Therma V monoblok. kW ti bo inštalater povedal. Finančno boš na toplejšem vsaj za pol ali več. Investicija se bo povrnila v okoli štirih zimah.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Težko rečem če so enaki pogoji, ampak jaz sem imel podobno:
- kvadratura sicer 240m2
- UNP sem porabil cca 3000 EUR
- izolacija slabša kot pri tebi
- okna sem zamenjal iz lesenih 25let starih na plastična troslojna (to je bila ena boljših investicij, poleg TČ - se najbolj pozna)
- zdaj mirno dosežem 24 stopinj pa še kako desetinko
- zalogovnika ne rabiš, TČ (recimo Mitsubishi Ecodan/Zubadan kombinacija) ima 200l notri vgrajenega za sanitarno vodo in zadošča
- z brandom ki ga vsak majstr vgrajuje (Daikin, Mitsubishi) skoraj ne moreš falit, če bo izbrana moč prava
Aja, finance so sedaj dobrih 1000 EUR, se pravi malenkost več kot tretjina prejšnjega (nimam točnega podatka, ker imam tudi štrom za ostalo na istem računu, pa je treba tisto odštet).
 
Nazadnje urejeno:

B81

22. jul 2007
34.542
8.986
113
Brez veze pišeš neke gluposti. Vse so sposobne delati po podobnih zmožnostih, pač v okviru karakteristik, ki jih imajo. Princip delovanja je enak pri vseh. Razlika je samo v detajlih komandiranja delovanja.
Lej poglej svoj nadcloveski ton, no. Pa kak prezivis dan, ce kurcas ljudi se pred malco? Pa to te morajo imet vsi v tvoji blizini poln kufer.

Ontopic: to je odgovor iz kronoterma, ker smo cisto na zacetku mislili vzet njihovo navadno in sem malo spraseval...
Ce je glupost, ne vem (njihovi ljudje ne zgledajo lih amaterji), vem samo to, da tako poceni in brez napora nismo greli nikoli in to je dovolj.
 

mags

Fizikalc
11. nov 2020
197
91
28
kaj bi pa priporočali za hišo:

- ogrevalna površina 140m2 z radiatorji v dveh etažah (spodnja etaža 4radiatorji + lojtra v wcju, zgornja etaža 5 radiatorjev + lojtra)
- trenutno grejem na UNP, letno porabim cca. 1800€ za ogrevanje
- zidak 20cm + 10cm stiropor, okna iz bosne s prisilnim prezračevanjem :bonk:
- rad bi konstantno 23stopinj (občasno tudi 24)
- dnevna jedilnica in kuhinja en prostor (2radiatorja) obrjena na jug
- potrebujem tudi zalogovnik? za sanitarno vodo? 300l? (4članska družina)
- rad bi sezono 2021/2022 začel s toplotno črpalko
- kaj je še pomembno? na kaj je potrebno bit pozoren?
-edit: aja regija je okolica Mozirja

hvala in lp
matej_
Poleg LG-ja bi bil kak Hitachi monoblk tudi uredu in cenovno spejemljiv ,za nekaj več evrov pa imaš kar veliko izbiro, pri enem ogrevalnem krogu, če je sistem dosti velik zalogovnika ne rabiš , boljer pa le daj 300l, posebno če imate banjo
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.038
592
113
kolko pa je ta "hec" v evrih? brez subvencije?

kaj pa micka zubadan in te zadeve so boljše? dražje?

ja bojler sem mislil za sanitarno, ne zalogovnik.
ja mamo bano ampak jo žena mogoče uporabi 1x ali 2x letno, drugače zmeraj tuš.

hvala in lp
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
kolko pa je ta "hec" v evrih? brez subvencije?

kaj pa micka zubadan in te zadeve so boljše? dražje?

ja bojler sem mislil za sanitarno, ne zalogovnik.
ja mamo bano ampak jo žena mogoče uporabi 1x ali 2x letno, drugače zmeraj tuš.

hvala in lp
Jaz imam Panasonic Aquarea All-in-one 7kW, integriran bojler 200 litrov, pa wifi vmesnik. Cena z montažo 6400eur.
Podobne zadeve so bile od Orce 7500eur, original Mitsubishi 8000eur, Daikin 6600eur, LG je bil nekaj pod 6000eur, Kronoterm 8600eur.
Cene so brez subvencije.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: luciano

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Jaz sem dal za 14kw Mitsubishi s subvencijo nekih 8600 že 4 leta nazaj, ampak je bilo še kar nekaj povezav zraven, en preboj, vzporedno s plinom sem dal, tako da lahko preklopim (ok, to je brez zveze, sem se znebil hitro potem tega dela). Tako da nekako 8000 bi bilo brez mojih komplikacij za 14kw enoto znotraj/zunaj.
 

mags

Fizikalc
11. nov 2020
197
91
28
kolko pa je ta "hec" v evrih? brez subvencije?

kaj pa micka zubadan in te zadeve so boljše? dražje?

ja bojler sem mislil za sanitarno, ne zalogovnik.
ja mamo bano ampak jo žena mogoče uporabi 1x ali 2x letno, drugače zmeraj tuš.

hvala in lp
Mitsubishi je marketinško zelo močen ,vse ostalo naj argumentirajo lastniki, baje je zubadan kar glasen pa RD-ji so kar dragi ,tako pravijo, ne me držat za besedo
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Boljše napisat ceno brez subvencije, ker je višina le te različna od tipa hiše.
 

mags

Fizikalc
11. nov 2020
197
91
28
Boljše napisat ceno brez subvencije, ker je višina le te različna od tipa hiše.
Višina subvencije je pogojena, ali odstraniš stari sistem ogrevanja (staro peč) ali ne ,tukaj je subvencija 1000EUR ,če jo ne odstraniš ali 2500 eura če jo in pa v kateri občini živiš, če ima občina podpisan odlok o čistosti zraka in da si odstranil "staro peč" potem je višina subvencije 3200 EUR
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.425
9.169
113
če je občina vezana na zemeljski plin prioritetno (obinski odloki) potem subvencije ni.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.038
592
113
najlepša hvala vsem.
cene so tu nekje kot sem pričakoval.

moja občina nima sprejetega odloka o kakovosti zraka, prav tako nima opredeljenega primarnega vira za ogrevanje stanovanjskih hiš.

bom pa vprašal te večje firme kot so termoshop, kronoterm, orca, tudi zdejšnega serviserja za plinsko peč, naj pripravijo ponudbe, pa bomo videli kaj in kako.
rad bi firmo na katero se lahko zaneseš, dajo garancijo, pa v primeru težav normalno postopajo, po domače da ne nategujejo :)

lp
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Orca ima dober marketing, te hitro prepričajo, tudi mene so dokaj prepričali, celo znanec dela pri njih, potem pa težava kolega, kar me je odvrnilo od nakupa. Plačal 100% avans, ker je bilo še nekaj dodatnega popusta. Črpalko so pripeljali, razložili in se odpravili. Pravi on, ja kaj pa montaža? Mi nismo monterji, mi smo samo dostavili, to pridejo drugi montirat. Potem je pa čakal polovico julija in celi avgust na nekega privatnika monterja, da je to prišel zmontirat. Vmes pa seveda brez tople sanitarne vode. Jih je konkretno gnjavil, pa kot rečeno, v roku 1,5 meseca baje zaradi prezasedenosti niso uspeli najti termina. Sem si rekel, da takšni niso zame. V primeru okvare pričakujem, da pride še isti dan pogledat, ne pa da tvegam, da 1 mesec ne najde termina.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Hanzi

manal

Pripravnik
13. feb 2011
56
23
8
Pri nas ogrevamo celo hišo 340 m2(22 radiatorjev)na tč thermia atec 16kw od 2012.
Do sedaj brez nekih težav.Je pa imela 5 let garancije.Prej se je ogrevalo na kurilno olje( cca 3000l) plus 3x bojler za toplo vodo.Strošek ogrevanja je cca 1500 eur
 

B81

22. jul 2007
34.542
8.986
113
Pri nas ogrevamo celo hišo 340 m2(22 radiatorjev)na tč thermia atec 16kw od 2012.
Do sedaj brez nekih težav.Je pa imela 5 let garancije.Prej se je ogrevalo na kurilno olje( cca 3000l) plus 3x bojler za toplo vodo.Strošek ogrevanja je cca 1500 eur
Imate izolacijo na hisi? Ker se mi zdi majhna poraba olja za tako veliko hiso.
 

manal

Pripravnik
13. feb 2011
56
23
8
Imate izolacijo na hisi? Ker se mi zdi majhna poraba olja za tako veliko hiso.
Ja je bila 2010 fasada(15cm) na novo narejena ter podstrešje na novo izolirano.
Hiso smo kupili 2010
1 leto smo porabili 3400 litrov kurilnega olja.
Nato smo izolirali podstrešje ter podrli stopnice katere si vodile v spodnje nadstropje oz do kleti, ker jih nismo potrebovali.Preko stopnic se mi je kar lepo hladila mansarda,ker je bilo okno v kleti zaradi kurilnice skozi odprti na kip.
Naslednjo zimo smo porabili 3000 litrov kurilnega olja.
Nato pa samo menjali sistem ogrevanja
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.425
9.169
113
ja, sej to je pa potem to, faktor 2 so 3 , ste bolj k 2 ker sta na visokotemperaturnem sistemu, nobene znanosti.