Katero motorno zago vzeti

luka51

Guru
16. avg 2007
13.879
5.157
113
Tretja prednost je da dela na gumb in jo ni treba vžigat. Pride zelo prav ko klestiš kakšno grmovje in rabiš motorko za 3 sec, potem jo odložiš čez 1 min spet rabiš za 3 sec pa spet odložiš in tako pol dneva. Namesto da bi 100x vlekel za tisti štrik imaš tu samo gumb. Da ne omenjamo da nimaš hladnega zagona (čok) in za kakšne manjše delo ne rabiš ogrevat motorke zato da narediš rez v 3 sec.

Četrta prednost je masa, nivo hrupa in tresljaji. Sicer oboje slednje je relativno, še vedno če si navajen delat s glušniki/čepki je ketna glasna ko gre v les, pa tresljaji so sicer 0 od motorja ampak od prenosa z meča si pa na istem.
točno zaradi tega sn si jaz električno še nabavo (na kabl)
In to kaj je na dosegu 30m podalška samo še z električno delam. Glih zaradi hrupa in ker nerabiš kurblat.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
256
113
treba je pogledat tudi namen teh baterijskih. seveda, imamo en kup sal na temo podiranja z baterijskimi....

namen baterijskih je pa drugje. kot so ze zgoraj omenili, za razna manjsa obzagavanja, visinsko obzagavanje, ipd. ni njen namen, da bos z njo bukev 5m³ podrl in obzagal.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.878
113
Utiševalec piše o modelu kjer imaš baterijo na hrbtu.

Baterija je pač ločena komponenta, lahko kupiš klasiko ali pa nahrbnitk. Sej ima večina resnih proizvajalcev že te opcije (tudi makita ipd.).

Za Huso je pomojem nekaj takega, nisem 100% če je dejansko tale, ampak v nekem predstavitvenem videu (novosti za 2024) delajo v gozdu z XP baterijsko serijo žag pa takimi nahrbtniki.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.156
292
83
V mojem linku pod "ficerse" imas tisto baterijo. Kar sem tudi mislil z pripopanim linkom. Verjetno za podrobne tehnikalije moras tecnarit na Huso...itak je hudic v podrobnostih.