Katero banko namesto Abanke?

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Vseeno pa... Do pred par let sem imela poslovni račun pri DH (torej pravi poslovni račun pri slovenski banki) in CSD ga ni nikdar upošteval. Tuje bančne račune, kljub temu da so označeni kot biznis računi in s katerimi se posluje, vedno upošteva.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Vseeno pa... Do pred par let sem imela poslovni račun pri DH (torej pravi poslovni račun pri slovenski banki) in CSD ga ni nikdar upošteval. Tuje bančne račune, kljub temu da so označeni kot biznis računi in s katerimi se posluje, vedno upošteva.

Sam imam se trenutno pri abanki poslovni racun in tudi upostevajo, vendar ker sem normiranec imam na ta racun v bistvu cisto malo prihodkov in s tem seveda vecje ugodnosti (vrtec, otroski dodatek)..
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
No sej to sem napisal, da oni pogledajo na določen datum (za tuje banke jim pač ti daš izpisek). In nimaš hkrati 40k na tujem in na osebnem računu, zato ne igra vloge kje imaš, razen če bi imel takšno nesrečo, da bi imel na en datum denar na tuji banki, za slovensko banko pa bi pogledali drug datum, ampak malo verjetno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
?? Ti si zdaj vse pomešal. To se določa na podlagi izdanih računov. Edina evidenca ki jo moraš kot normirani sp vodit. Na koncu leta fursu pošlješ "obračun". To je kamen temeljac za vse ostalo.

Popolnoma nič pa ni važno, na katerem računu ta denar leži.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
?? Ti si zdaj vse pomešal. To se določa na podlagi izdanih računov. Edina evidenca ki jo moraš kot normirani sp vodit. Na koncu leta fursu pošlješ "obračun". To je kamen temeljac za vse ostalo.

Popolnoma nič pa ni važno, na katerem računu ta denar leži.

Ja, to mi vse dela racunovodkinja... Torej na csd dobijo te info od fursa ali kako?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
CSD gleda koliko imaš denarja na racunih. Vseh... Briga njega kaj so kao tvoji davčno priznani stroski, dobički ali bilo kaj. Pred njimi skrivaš samo v stumf.
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
CSD gleda koliko imaš denarja na racunih. Vseh... Briga njega kaj so kao tvoji davčno priznani stroski, dobički ali bilo kaj. Pred njimi skrivaš samo v stumf.

Samo cudno se mi zdi, da pri zadnji odlocbi (septembra) ni bilo prikazanega stanja s.p.racuna ampak samo neka razpredelnica z normiranimi stroski, dejanskega stanja na s.p. racunu pa ni bilo :)
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Pa saj to sem ti govorila.

Obračun letni je temelj za "plačo", ne pa za premoženje in posledično fiktivne dohodke. Slednje se ugotavlja glede na to koliko denarja je na racunih. Torej ti CSD ni gledal poslovnega računa na abanki? Poslovne račune v tujini ti bo gledal, kot da so osebni pri nas.
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Pa saj to sem ti govorila.

Obračun letni je temelj za "plačo", ne pa za premoženje in posledično fiktivne dohodke. Slednje se ugotavlja glede na to koliko denarja je na racunih. Torej ti CSD ni gledal poslovnega računa na abanki? Poslovne račune v tujini ti bo gledal, kot da so osebni pri nas.

Ne ocitno niso gledali stanja na poslovnem racunu...

Torej sedaj bodo videli vse in posledicno bo manj otroskega dodatka, za vrtec pa je itak ze reseno, ker gre tamala naslednje leto v solo..?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Fiktivni dohodek za 40000€ je 160€ letno. To deli z 12 meseci in nato še s številom družinskih članov. Če ste npr 3 (najslabši primer) to pomeni enako kot da je plača enega od staršev za 4,5€ na mesec višja.

Tole je primer za tričlansko družino, ki ji leži 40k€ na TRR. Če pogledas odločbo pa mesecni dohodek družine dvigneš za 4,5€ na mesec - ali se spremeni dohodkovni razred? Če ste štirje, je manj kot 4,5€...
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Danes sem spet podrobno vse preletel skozi in se bo res izšlo vse super, dokler ne bom "obogatel" :D

Hvala vama Jabe in amacar. Če pa bi še kdaj odpiral pri naših bankah račun za poslovanje pa bi se držal VanZ priporočila. Hvala vsem, let's go work :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: amacar in Jabe

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Imamo tukaj koga, ki je zaposlen pri Sparkasse in bi bil pripravljen pomagati odpreti racun na daljavo? :)

Na support sem ze pisal pa ni variante, da bi slo preko poste ali digitalnega potrdila, do najblizje poslovalnice pa imam 50km in moram prevoziti kar nekaj obcin :)
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Imamo tukaj koga, ki je zaposlen pri Sparkasse in bi bil pripravljen pomagati odpreti racun na daljavo? :)

Na support sem ze pisal pa ni variante, da bi slo preko poste ali digitalnega potrdila, do najblizje poslovalnice pa imam 50km in moram prevoziti kar nekaj obcin :)

Še malo se pozanimaj, ampak mislim, da nekdo, ki ima dejavnost lahko hodi gor in do po državi.

Napišeš si papir in navedeš, da imaš nujen oseben opravek v svoji banki.
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Še malo se pozanimaj, ampak mislim, da nekdo, ki ima dejavnost lahko hodi gor in do po državi.

Napišeš si papir in navedeš, da imaš nujen oseben opravek v svoji banki.

Lahko hodim ja naokoli, kjer hocem v bistvu ce bi hotel, vendar mi ni to to in tudi s casom sem na tesnem, da bi se sedaj kam vozil, ker opravljam dejavnost doma...

Nekako bom ze moral do neke poslovanice ocitno... Je pa malo glupo, ker jim pise na njihovi spletni strani skleni paket kar od doma ali nekaj takega, ko pa prides skozi cel postopek pa si moras izbrati se poslovalnico, kjer bos podpisal pogodbo.

Tako, da ne vem v cem je ravno fora, da imajo nek obrazec za izpolniti na netu z vsemi podatki (tudi st.osebnega dokumenta), ce moras na koncu vseeno iti v njihovo poslovalnico?
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Vseeno pa... Do pred par let sem imela poslovni račun pri DH (torej pravi poslovni račun pri slovenski banki) in CSD ga ni nikdar upošteval. Tuje bančne račune, kljub temu da so označeni kot biznis računi in s katerimi se posluje, vedno upošteva.
Od kdaj pa velja ta "vedno"? Sicer sem imel samo en opravek z njimi pred dvema letoma, in takrat n26 business niso upostevali. Sem jim pa moral poslat dokazila, da gre za poslovni racun (prijava fursu, zaslonska slika iz katere je bil viden napis "business")
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Od kdaj pa velja ta "vedno"? Sicer sem imel samo en opravek z njimi pred dvema letoma, in takrat n26 business niso upostevali. Sem jim pa moral poslat dokazila, da gre za poslovni racun (prijava fursu, zaslonska slika iz katere je bil viden napis "business")

Hvala za info!

Vsak tuj racun itak takoj prijavim, tukaj pri n26 pa sem tudi oznacil, da se bo uporabljal v poslovne namene in je tudi ze viden v ajpesu.

Torej je dovolj, da se jim poslje samo screenshot iz aplikacije n26 ter ajpesa?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Od kdaj pa velja ta "vedno"? Sicer sem imel samo en opravek z njimi pred dvema letoma, in takrat n26 business niso upostevali. Sem jim pa moral poslat dokazila, da gre za poslovni racun (prijava fursu, zaslonska slika iz katere je bil viden napis "business")

Odkar jih imam oziroma so na voljo v Sloveniji. N26 je sicer navaden, imam pa revolut biznis, kjer je ta oznaka zelo vidna in ne smirglajo. Bockam se ne, ker je povsem vseeno za mene zaenkrat. Ko bo vazno, pa z veseljem vse nakažem na revolut in poskusim srečo se enkrat.