Katero banko namesto Abanke?

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Skoda abanke. Meni so poslali, da zelijo ponovno vse podatke o prihodkih, dokumentih, vseh moznih bedarijah kar so se spomnili. Kao zaradi nakazil iz tujine.... saj ne, da ima abanka vse to ze kar nekaj casa. In kao, ce ne posljem v cca desetih dneh mi lahko skenslajo racune cez dva meseca? Zelijo fotokopije: dokumentov, izpise iz zemljiske knjige za nepremicnine, in se druge bedarije.
Prvi dan, ko bo mozno, zaprem racune in pokam na drugo banko.
silni bilioncki v igri

Banke se delajo da so skrbne, ampak v ozadju pa dajaje miljone nezavarovanih posojih podjetjem preko poznanstev. Že vse videno.
 
19. jul 2007
2.756
1.479
113
NKBM so stisnili zaradi tujcev in njihovih računov. Sem pomagal urejati enemu tujcu zapreti osebni račun. Prej je bilo enih sto dokazil (EU državljan, samozaposlen v SLO), čez nekaj časa ukinili račun. Ko je bilo dobesedno izrečeno WTF, je bil pogled v tla in da so dobili takšna navodila z vrha in da morajo enotavno zmanjšati delež tujcev, ki imajo pri njih račun (v enem tednu moraš zapreti račun, če ne bo račun zaprt, denar prenešen na skrbniški račun in bo tam čakal).
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
Skoda abanke. Meni so poslali, da zelijo ponovno vse podatke o prihodkih, dokumentih, vseh moznih bedarijah kar so se spomnili. Kao zaradi nakazil iz tujine.... saj ne, da ima abanka vse to ze kar nekaj casa. In kao, ce ne posljem v cca desetih dneh mi lahko skenslajo racune cez dva meseca? Zelijo fotokopije: dokumentov, izpise iz zemljiske knjige za nepremicnine, in se druge bedarije.
Prvi dan, ko bo mozno, zaprem racune in pokam na drugo banko.
silni bilioncki v igri
Preden bos lahko zaprl - ti bodo ravnotako vse fotokopirali.. vem k sem zapiral otroski varcevalni.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Samo se nekaj me zanima...

S sosedom sva govorila par dni nazaj in pravi, da ima kar osebni racun za poslovanje in da ne rabi poslovnega.

To gre skozi, ce imas navadni normirani s.p. sem davcni zavezanec?
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Če ti banka dovoli lahko imaš (nlb mislim da dovoli, pa verjetno ima še katera druga banka osebno-poslovni račun), meni so pri abanki zatežili že ob prvem nakazilu.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Bom pomoje kar sparkasse pozitivni probal brez kaj vprasati... Ne vem kaj imajo komplicirati za sp-je..

Racunovodkinja tudi pravi, da ni problema, ce se osebni racun uporablja za sp...
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Ehh sem poklical sparkasse ter unicredit tudi ne dovoljujejo tega...

Nič bo res treba n26 dati v poslovni račun ter odpreti sparkasse udobni pozitivni...
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.531
1.731
113
toti Maribor
In ravno zaradi tega je tako kot je. Se pustite nategovat. Če zakon pravi, da ima sp lahko tudi osebni račun je to to. Mi smo, pa ovce in se pustimo nategovat. Prideš na banko in narediš tako: Dober dan. Kaj omogočate sp-jem osebni račun? Oni rečejo: ne žal ne, morate odpreti poslovni račun (da vas lažje lupimo). OK, potem pa grem tja kjer je to možno. In greš. In verjemi mi, če bi vsaj polovica sp-jev tako naredilo, bi se nekaj premaknilo.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
In ravno zaradi tega je tako kot je. Se pustite nategovat. Če zakon pravi, da ima sp lahko tudi osebni račun je to to. Mi smo, pa ovce in se pustimo nategovat. Prideš na banko in narediš tako: Dober dan. Kaj omogočate sp-jem osebni račun? Oni rečejo: ne žal ne, morate odpreti poslovni račun (da vas lažje lupimo). OK, potem pa grem tja kjer je to možno. In greš. In verjemi mi, če bi vsaj polovica sp-jev tako naredilo, bi se nekaj premaknilo.

Ja sej...

V bistvu skoraj nobena naša banka pri nas tega ne dovoli, samo najdražje kot so NLB, NKBM...
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
In ravno zaradi tega je tako kot je. Se pustite nategovat. Če zakon pravi, da ima sp lahko tudi osebni račun je to to. Mi smo, pa ovce in se pustimo nategovat. Prideš na banko in narediš tako: Dober dan. Kaj omogočate sp-jem osebni račun? Oni rečejo: ne žal ne, morate odpreti poslovni račun (da vas lažje lupimo). OK, potem pa grem tja kjer je to možno. In greš. In verjemi mi, če bi vsaj polovica sp-jev tako naredilo, bi se nekaj premaknilo.

Evo se mi je dalo danes in sem poklical pomoje vse banke in je možno imeti samo osebni račun za fizične osebe za upravljanje z sp-jem samo pri NLB ter DBS.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Ja sej...

V bistvu skoraj nobena naša banka pri nas tega ne dovoli, samo najdražje kot so NLB, NKBM...

Kaj pomeni najdražja ne vem, plačujem pa za osebno-poslovni paket pri NLB 3,59€ mesečno, ki omogoča legalno poslovanje za potrebe s.p in je kot *T račun objavljen na AJPES-u.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Še to me zanima, če je tudi pri n26 business vse "free" kot pri navadnem, torej nakazila brez provizije...?
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska

Se pravi vse isto kot pri čisto navadnem n26 računu, super :)

Sem ga danes že zaprl, oz. zapre se potem z jutrišnjim dnem in upam, da lahko že jutri potem ustvarim nov n26 business račun...

Probal sem sicer že kar danes ampak ne spusti email naslova skozi...

Aja pa še to.. če bi se recimo odločil nakdnadno, da si nadgradim paket na n26 you business ali metal, je potem spet treba vse preklicati in "jovo na novo" ali je postopek lažji?
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Dokler ostaneš na businessu se pomojem (tega še nisem počel) menjavo paketa naredi preko appa, tako da dodatni postopki niso potrebni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

zakon

Guru
16. maj 2008
8.531
1.731
113
toti Maribor
Evo se mi je dalo danes in sem poklical pomoje vse banke in je možno imeti samo osebni račun za fizične osebe za upravljanje z sp-jem samo pri NLB ter DBS.
Zakaj, pa bi sploh komu razlagal zakaj odpiraš račun? Odpreš navaden račun in to je to. Na FURS-u poveš številko tega računa in je stvar rešena. V primeru teženja banke, pa bi bil že čas, da jih nekdo končno toži in tej bandi poreže krila.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.531
1.731
113
toti Maribor
Zato, ker imajo v pogojih uporabe to zapisano. Če pogojev ne upoštevaš pa ti seveda lahko zaprejo račun.
In potem sledi tožba. Tako se to dela v normalnih država. Tam kjer živijo ovce, pa je tako kot reče banka. Ampak to seveda že poznamo. Pri nas ni pravih regulatorjev oz. so vsi zlobirani, in pač drugače ni možno. Je pa zanimivo v Sloveniji, da je lahko en pogoj poslovanja nad zakonom. Pa saj to ni edina naša posebnost v EU, jih imamo še kar nekaj na drugih področjih. Na banki pa še samo čakam, da bom moral potegniti kartico, da sploh pridem notri, seveda ne zastonj.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
In potem sledi tožba. Tako se to dela v normalnih država. Tam kjer živijo ovce, pa je tako kot reče banka. Ampak to seveda že poznamo. Pri nas ni pravih regulatorjev oz. so vsi zlobirani, in pač drugače ni možno. Je pa zanimivo v Sloveniji, da je lahko en pogoj poslovanja nad zakonom.

Nic zato, bodo pa tuje banke obracale nas denar namesto “nasih”.

Evo vceraj zaprl n26 osebni, danes ze odprl n26 business, samo cca 2dni se traja in je vse urejeno in sibamo dalje :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: amacar