Katero banko namesto Abanke?

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.023
313
83
Goriska
A so res taki stroški na abanki, da se ne da počakati 1 mesec ali pa 2? Saj ne gori voda...

Za kaj rabiš sparkasse? Za varcevalnega? Zapreš vse skupaj na abanki pa drzis ta dva meseca denar na n26 ali revolutu zastonj.

Vse ostalo so spet neki stroški, ki se jim zdaj ogibas...

Abanke je trenutno se super, dam skupaj za vodenje poslovnega+osebnega racuna 3,5€/mesec.

Skrbi me, kaj bo potem, ko se cisto prikljucijo k nkbm...

Nkbm-ja ne maram sploh vec, ker nenazadnje sem sel stran od njih, ker so predragi..

Imam drugace ze n26 ter revolut in razmisljam, da bi samo n26 spremenil v poslovnega ter poleg imel se navaden revolut in ne bi niti imel vec kaksnega opravka s “slo” bankami...

Kreditov pa tudi zaenkrat (upam da tako tudi ostane) ne rabim..
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
448
83
Sej realno gledano računa v Sloveniji ne potrebuješ. Sam ga imam zaradi neke "kao" varnosti kot varčevalni račun. In ja, od odprtja računa se v Sparkasse poslovalnici nisem več prikazal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.023
313
83
Goriska
Sej realno gledano računa v Sloveniji ne potrebuješ. Sam ga imam zaradi neke "kao" varnosti kot varčevalni račun. In ja, od odprtja računa se v Sparkasse poslovalnici nisem več prikazal.

Tudi jaz razen od odprtju računa pri abanki še nisem bil v poslovalnici, samo se mi pa res ne da 50+km stran voziti zaradi tega :)
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.300
5.331
113
Saj to govorim. Skenslaj abanki, denar na n26 in revolut in počakaj da se zadeve umirijo. Sem na istem. Pa bom vseeno odprla račun na soarkasse, ker imam raje denar tu. Support je se vseeno malo šibka točka spletnih bank, imam raje denar tu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: saiko in urby20

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.023
313
83
Goriska

Priponke

  • 1FFE913D-E384-4E6C-9B4A-23698FC045FB.png
    1FFE913D-E384-4E6C-9B4A-23698FC045FB.png
    680,8 KB · Ogledi: 151
  • C0C45993-69DB-42BF-8218-8A357EF61FC9.png
    C0C45993-69DB-42BF-8218-8A357EF61FC9.png
    684,6 KB · Ogledi: 151

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.297
3.407
113
Sem boljše pogledal.
Tisti Profi paket pride do 36 mesecev zastonj.
Osnovni pa do 12 mesecev.

Jebi ga nekaj je.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.023
313
83
Goriska
Sem boljše pogledal.
Tisti Profi paket pride do 36 mesecev zastonj.
Osnovni pa do 12 mesecev.

Jebi ga nekaj je.

Ja, vendar samo vodenje trr brez spletne/mobilne banke (oz je tudi to vkljuceno ene 6 mesecev), ce prav vidim.

Ce je samo vodenje racuna brezplacno, mi sploh ne delujejo niti priblizno konkurenci zal...
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.023
313
83
Goriska
Ehh sem vprašal, kako je z dvigi na drugih bankomatih pa je provizija 65centov, tako da tudi to ne pride v poštev (čeprav zelo malo dvigujem gotovino)...
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.961
811
113
jest mam pa Unicredit.. najbrz ni najcenejsi - so pa položnice online zastonj (se nabere, ker plačujem 2 gospodinjstvi), bankomati tudi.. pa ker sem komitent v majhni poslovalnici, kjer delata vedno iste dva - se že poznamo in kakšno stvar uredijo na daljavo mail/telefon. app na telefonu deluje hitro in je uporabniku prijazen..
Prijazni.. zanesljivi.. v bistvu vse kar rabis..

ko sem zapiral otroski varcevalni racun na abanki - so pa skor diplomiral kako prenakazat na drugo banko.. pa prenos me je na koncu stal 2€+
da o tem kako sem pred 10+ leti zapiral $ račun sploh ne bi.. pišem mail "bi prenakazal na drugo banko.. v isti valuti..." odgovor mislm da je bil nekih 80€ provizije (v glavnem veliko).. rečem "OK pridem osebni dvig narest".. "ja se morte najavit" ..."OK se najavim.. 10.000$".. pridem čez par dni do okenca "O a vi ste pa po dolarje prišel" (čez celo poslovalnico - kaj ti bo "linija zaupanja", če imaš gobčne referentke :p)... mi jih v kuverti porine skozi okencek.. podpisem.. pa je to to - brez osebne, brez kakršnekoli identifikacije (pa ženske nisem poznal).. tko de - vesel, da sem še stran..
 
  • Všeč mi je
Reactions: saiko

sousis

Guru
16. nov 2019
1.497
991
113
Na Nova KBM smo imeli ene par stvari (neke delnice?? al nekaj?? pojma nimam več; pa eno predplačniško Viso, pa še nekaj). Stran, stran, stran! Samo daleč stran od njih! Karkoli smo imeli z njimi, so zajebali. Pošiljali nas od ene do druge poslovalnice, čakali smo v vrsti, da so se uslužbenke med sabo pomenile o vseh detajlih preteklega vikenda, v glavnem obup. Nestrokovni, neprijazni.

Pozitivne izkušnje imam s Sparkasse, Delavsko hranilnico in Unicredit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.023
313
83
Goriska
Podobne izkušnje sem imel z nkbm, z Abanko samo pozitvne, res lahko samo pohvalim... amapak kaj ko je ni/ne bo več prav kmalu :(

Sem se dogovoril s Sparkasse, da grem dokončno urediti račun udobni pozitivni po amacar-jevemu nasvetu, me bo še vedno veliko manj stalo, če se 1x zapeljem do poslovalnice ;)

Ugodnejše banke/računa/paketa ni na trgu(v SLO seveda) trenunto, sem čisto vse prebrskal :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

dajmar

Zelenc'
14. feb 2017
8
0
1
Bratu so odvzeli poslovno sposobnost in sem njegov skrbnik. Do zdaj sem na NKBM pristop do računa prek Mbank neta, zdaj pa so sprejeli odločitev da preko
neta nimam več dostopa do stanja na njegovem računu. Poleg tega so zaprli še meni najbližjo poslovalnico. Zdaj sem zanj odprl račun na NLB in preusmerjam njegovo dohodke nanjo. Ko to uredim , bom verjetno rabil kakšen pameten nasvet kako zapreti račun na NKBM.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
V Abanki imam najet sef, ki košta 75 € letno. Od združitve naprej bo podaljšanje istega sefa koštalo 250€+DDV, ker nisem naročnik nobenega od bančnih paketov.
Seveda nisem počen in bom vrnil ključe in kartico.
 
  • Všeč mi je
  • Wow
Reactions: Hanzi in urby20
I

Izbrisan uporabnik 3287

Skoda abanke. Meni so poslali, da zelijo ponovno vse podatke o prihodkih, dokumentih, vseh moznih bedarijah kar so se spomnili. Kao zaradi nakazil iz tujine.... saj ne, da ima abanka vse to ze kar nekaj casa. In kao, ce ne posljem v cca desetih dneh mi lahko skenslajo racune cez dva meseca? Zelijo fotokopije: dokumentov, izpise iz zemljiske knjige za nepremicnine, in se druge bedarije.
Prvi dan, ko bo mozno, zaprem racune in pokam na drugo banko.
silni bilioncki v igri