Kateri zunanji disk?

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Lej, zadeva tu je popolnoma ista, kot pri nakupu avta:) Lahko kupiš Kio, al pa Mercedesa. Oba masta 4 kolesa, in 4 vrata, cena pa je različna.

In če imaš v obeh motor od Skuterja, eden samo lepše zgleda kot drugi.
 

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
Ja cena ni pomembna.. Zdelo bi se mi normalno ce bi bil disk zaradi ohisja drazji 100€ in bi to tudi dal ampak da je pa 250€ se mi pa zdi metanje denarja stran. Sicer pa kakor si rekel, dal si samo predlog in hvala!
 

Jozek

Pripravnik
23. avg 2007
110
0
16
My Book dela super, dosega normalno hitrost, pa tut ne vem kaj o enih ventilatorjih prbijate, saj je čist neslišen. Vsaj moj.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Kar misli si, mu še dosti manjka, predvsem pa kvaliteti. Mybook enostavno ni vreden svojega denarja. Sem trem kolegom zrihtal 1TB Net variante ( ki majo kao gigabitni vmesnik), zadeve pa so počasne kot 100 hudičev.
Kak počasne ?
Sicer so vsa ta "net" ohišja počasna, kot da bi bila iz osemdesetih ... (rezen redkih izjem; se skoraj bolj splača na bolhi kaki stari PC kupit in tja diske priklopit)
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:
Dobro... ampak za to ceno dobiš 4 MyBooke, ki jih vežeš v RAID in ti je sladko vseeno, če eden crkne.
S kako magijo pa boš to dosegel ?
(lahko odgovoriš v drugi temi, kjer sem to včeraj vprašal
wink-1.gif
)
upoštevaj, da 99% folka ne laufa linux
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik civil pravi:
Ni so še na tem forumu jamrali da so slabi prenosi ?
Na USB so vedno slabi prenosi. FW pa je tam 20% hitrejši. (beri: Yugo 65 je 20% hitrejši od Yugo 45)
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik mare92 pravi:
Ja cena ni pomembna.. Zdelo bi se mi normalno ce bi bil disk zaradi ohisja drazji 100€ in bi to tudi dal ampak da je pa 250€ se mi pa zdi metanje denarja stran. Sicer pa kakor si rekel, dal si samo predlog in hvala!
No ja, če je tih (nima ventilatorjev), robusten, nima muh (kot eni WD-jevi in Seagate-ovi) potem se mogoče celo splača. Nisem tako bogat, da bi kupoval poceni
wink-1.gif

Razen tega gre za profi zadeve, kjer ne dajo plastiko namesto kovine, da tri evre prišparajo, potem pa dneve biznisa zgubijo (stotine, ne tisoče EUR), ker se je ta plastika zlomila.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
redface-1.gif




Got me. Samo bi bilo pa lepo, če bi se dalo. Samo en layer nad datotečnim sistemom, ki bi lepo razporejal podatke.





Drugače pa to zmore Windows Home Server. RAID preko poljubnega število različno (IDE, USB, FW) priklopljenih in velikih diskov.
 
Nazadnje urejeno:

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik alexx_ pravi:
btw, stein, kako si zrihtal s tvojim e-sata? je zdaj optimalna hitrost??
Ne, tam do 65 MB/s gre. To je baje namerna omejitev v firmware-ju. (če vzameš disk ven in direktno priklopiš; mogoče pa ima eSATA vmesnik v ohišju svoje dodatne muhe)
 

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
Jaz sem si omislil eno od variant firme Buffalo Linkstation, ki ima vgrajen Ethernet vmesnik, poleg tega pa je tudi ftp server. Zelo enostavno ga je na tak način postaviti na razpolago tudi na internet. Dela pa preko Ethernet vmesni. Mogoče le malo za razmislek, če imaš slučajno take potrebe.
LP!
 

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
Jaz imam takega , se pa dobi to 700 GB.
Ne vem, meni je bolj uporaben kot USB, ker je na voljo vsem rač. v moji domači mreži, pa še prek interneta (z uporabo dyndns)
LP!
 

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
Hvala, ne rabim Ethernet vmesnika. Bom se malo pogledal in se po moje odlocil za MyBook Premium 500GB... Ce ima kdo se kaksno idejo, naj pove. Hvala!
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Če ga misliš dosti prenašati naokoli vzemi raje passport varianto. Jaz sem najprej kupil MyBook, pa sem ga potem prodal, ker se mi ni dalo kar naprej mučit s pospravljanjem napajalnika in kabla. Passport pa ne rabi zunanjega napajanja, ker dobi štrom preko USBja in je tako prenosni disk v pravem pomenu besede.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Sem šele zadaj videl da bi ga imel priklopljenega direkt na DVD player. V tem primeru passport najbrž ne pride v upoštev, ker kolikor sem bral se ne razume najbolj z dvd playerji.