Kateri strešni nosilci?

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Ja sej, pol pa vidiš vse živo po avtocestah, bicikli gor pa opletajo, da je veselje. Vi kar nosilce za 20 EUR gor dajajte, na mojem avtu bo Thule. Dobi se pa rabljeno, tud napisal sem kje. Ko menjam avto, nesem stare tja, dobim rabljene palice in kit za nov avto, nekaj malega doplačam in grem z novim kompletom naprej. Hoferjevi mi pa na kraj pameti ne padejo.

Mam enga takega v familiji. Bicikel za 3 jurje, za nosilce pa škoda keša, pa iz Hoferja, Špara. No pol se pa pelejo pa reče tamal zadej, oči, tvoj kolo vidm.... Je šel možakar po novo kolo in direkt v Thule trgovino.
 
Nazadnje urejeno:

DOMEK

Fizikalc
11. dec 2013
628
53
28
Nosilci iz HOFERja so kvalitetni. Če je nosilec pravilno montiran, je ranga THULE. Imam oba doma, pa se mi hofervarjanta bolj dopade, je kompaktnejši. Sem ob gradnji hiše marsikaj na strehi domov pripeljal, ga tudi 100% preobremenil, pa je še sedaj kot nov. Me res zanima, kakega pacienta imaš v familiji...pat-mat varjanta...al pa rekla-kazala...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Če so nosilci ranga Thule, niso za 20 EUR. Je pa res, da ma Hofer marsikaj dobrega, sam ni potem čist čip. Ta pat mat jih je mel iz špara, komplet z nosilci za bicikel manj kot pol tanka nafte, pa je šlo pol papa.
 

DOMEK

Fizikalc
11. dec 2013
628
53
28
Nosilci so 35€, pa jih v roke vzemi, ko bodo v hoferju spet...pa si jih oglej.... Sem FAPA varjanto mel, pa se skrijejo...thule so pa tuki-tuki... Pri THULE plačaš firmo! Nosilec za 4 kolesa je od THULE 600€, noname italjanska varjanta pa dobrih 200€. Sem probal oba, pa ni bilo razlike v vožnji...prišel sem od točke A do točke B brez problema. Zakaj 400€ več za isto?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Ce mas sanke ja.
Meni hoferjevi nosijo do 6 srf desk do 120kmh. Brrz premikov.
Fapa so se prrmikali par mm....
Thule pritrdim na isti nacin kot hofer. Samo, da pri hiferju zategnes z imbusom, thule pa z roko
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
nimam sank
frown-1.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Človek sprašuje za Boro, cel kup nasvetov za hoferjeve nosilce, pol ti pa reče, da pašejo, če maš sanke. Ne nimam sank.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Jaz imam izkušnje z dvojimi "poceni" nosilci. Tisti iz Leclerca (kao od ene nordijske firme) so poden. Kvadratne poceni železne (sicer gumirane, a vseeno) cevi, čudna regulacija razmika, predvsem pa način pritrjevanja, da ga je treba priviti od spodaj in je velika možnost da se poškoduje streha avtomobila.

Zadevo sem po samo eni montaži pospravil, saj sem medtem v Hoferju videl (in naslednji dan tudi kupil) precej boljše nosilce. Cena je sicer nekaj višja, a imajo ovalne alu profile, vodila skrita v letvah (podobno kot thule), pritrjevanje iz strani, ključavnice itd..Zadeva je zelo podobna Thuleju in tudi drži zelo dobro.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
THULE in nič druga...ko vam bo 1x odtrgalo nosilce boste pa jokali...dobre nosilce kupis zaradi izrednih situacij, pri sami voznji itaq ni problema in delujejo tudi leseni nosilce, če pa bo kdaj kritičnega pa boste lepo iskali trugo 100 metrov naprej...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
saj pravim...

to so tehnično tako komplicirane zadeve, da ni nobene šanse, da bi jih še kdo drug znal naredit.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Narest objemke za sanke najbrš res ne. Narest sistem za skoraj vsak avto na tržišču posebej je pa nejkaj drugega. Kot sem že rekel, kar imej nosilce z leclerca, jest jih ne mislim met.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
ko bo leclerc prodajal take nosilce, da bojo šli na moj avto z integriranimi sanmi... ne bom imel težav
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik DOMEK pravi:
Nosilci so 35€, pa jih v roke vzemi, ko bodo v hoferju spet...pa si jih oglej.... Sem FAPA varjanto mel, pa se skrijejo...thule so pa tuki-tuki... Pri THULE plačaš firmo! Nosilec za 4 kolesa je od THULE 600€, noname italjanska varjanta pa dobrih 200€. Sem probal oba, pa ni bilo razlike v vožnji...prišel sem od točke A do točke B brez problema. Zakaj 400€ več za isto?

Ni težav, da ne bi prišel od točke A do točke B.
Bivši sodelavec je imel vse Thule, samo en nosilec je imel neke druge firme. Potem je s tremi kolesi na strehi malo pozabil kaj vozi in šel parkirati v prenizko luknjo.
Rezultat: dva Thule nosilca na kolesih sta popustila na popolnoma enakih mestih; noname niti slučajno ni popustil - potrebno popravilo strehe, ker se je vdrla na mestu, kjer je bil pritrjen vzdožni nosilec; avto Subaru Legacy