Strešni nosilci - kje poceni?

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Kupujem strešne nosilce za moj avto (407 sw)

za enkrat sem našel na mimovrste 4 držala in 2 palici za ~ 170€ od thule

se da dobit kje še ceneje? morda kdo rabljene prodaja? baje so za te ta nove pasate enaki nosilci
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.703
138
63
Prtljažniki Zupan Naklo. Približno pol cene od Thule.
Slabi kot Thule je že težko dobit. Vprašanje pa ali boš imel ključavnice.

lp
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Jaz sem za svojega civica lani vzel Thulejeve .... skupaj me je prislo nekje okrog 130 eur. In zadovoljen sem. Gor jih postavim v 3 minutah.

Originalni Hondini so bili okrog 400 eur :\
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.660
1.582
113
poglej še za montblanc, več ali manj ista zadeva kot thule. za moj voz je bil komplet 100€, thule pa ene 130
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.703
138
63
....
na lastništvu Thule prtljažnika.
Imam Fixpoint avto in je nameščanje časovno potratno-dalo bi se drugače rešit. Mehanizem/kovinske palčke, ki vse skupaj drži, na nivoju kitajske robe. Ključavnice držijo plastičen pokrov na mestu-nimajo prave funkcije. Aero prečke žvižgajo kot vuvuzele in so mehke, da se vse gunca (bicikli). Zaključki prečk so brez ključavnic in so čisto labavi - treba dokupit ključavnice, da tisto plastiko držijo skupaj.
Pričakoval sem več od Thuleja kot top proizvajalca. Če bi še enkrat kupoval, bi šel pogledat k Zupanu, kako pri njem to izgleda.

lp
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.330
9.717
113
kod Džej-Zija
Se strinjam z opisanim. Če kupiš top shit od Thuleja, dobiš vse prej kot top robo. Tiste srebrne alu prečke ali pa kolesarski nosilci so tako mehki, da jih lahko zvijaš z golo roko, še orodja ne rabiš za to. Da ne govorim o kvaliteti plastike. Pri top kolesarskem nosilcu sta frendu razpadli obe plastiki, ki sta namenjeni pripenjanju obročev na nosilec. Edino roka, ki drži okvir, še dela.
bonk.gif
Vsekakor nevredno denarja, ki ga je potrebno odšteti. Nerodno je samo, da ni prave alternative na področju nosilcev koles, ker ostali proizvajalci delajo še slabšo robo.

Zupan je na približno enakem nivoju kot starejša osnovna jeklena Thule roba. Detajli solidno izdelani, materiali kvalitetni, edino manjkajo sistemi, ki bi onemogočali, da se vijaki odvijejo, in ključavnice, ki bi preprečile krajo prtljažnika.
 

dobovsek

Fizikalc
27. nov 2008
1.121
1
36
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
poglej še za montblanc, več ali manj ista zadeva kot thule. za moj voz je bil komplet 100€, thule pa ene 130


Tudi sam imam Montblanc-a(alu sistem). Prej sem imel Thule-a pa ga tudi ne pogledam ne več. V smislu pritrjevanja.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
kje pa imajo to v LJ na zalogi? ker je na mimovrste in enaa predviden čas dobave 1 teden-2 tedna, jaz to rabim do torka
 

dobovsek

Fizikalc
27. nov 2008
1.121
1
36
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
kje pa imajo to v LJ na zalogi? ker je na mimovrste in enaa predviden čas dobave 1 teden-2 tedna, jaz to rabim do torka


Sam sem jih šel kar iskat na podjetje ki jih uvaža, pa še malo cenejši so...so pa v Tacnu na kajakaški zraven A2U bikes, če ti je kaj znano.
KLIK
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.296
2.392
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
ja ima

a to majo kako akcijo? ker nisem kje opazil

imeli so ravno prejšnji teden (se mi vsaj zdi) - ja pa tako, da so "samo" 125 cm dolgi - in tako npr. ne gredo na VW Sharana (zmanjka ene 5 cm - sem se lansko leto opekel
jezen.gif
) - kvaliteta ceni primerna (vendar še vedno dovolj dobra za občasno rabo - tj. 2-3 na leto

če rabiš Thule "kuj" - skoči semle - k Fuxu - ima vedno precej na zalogi

kar se pa same kvalitete tiče (tudi sam sem "ponosni" lastnik sistema Thule) - tako kot so že zgoraj povedali - ni ne vem kaj (sistem fix-point je itak shit - sam za to ni Thule kriv), samo neke pametne alternative ni
crazy1.gif
(no - vsaj jaz je nisem našel)
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
grem jutr k fuxu pogledat, gor na doop.si sem poslal mail, bom jutri poklical kolk pride MB sistem

gre se tud zato, da ima foter trugo od Thule, pa ne škodi če je ista firma, čeprav mislim, da tud nebo problema z montblanc
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
- kvaliteta ceni primerna (vendar še vedno dovolj dobra za občasno rabo - tj. 2-3 na leto

ne zavajaj... kvaliteta doooosti boljša kot bi naj bla za tako ceno. če bi jih thule prodajal za 100e enake bi jih vsi hvalili kot oh in sploh.
zadeva je zelo dobro narejna
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Kupujem strešne nosilce za moj avto (407 sw)

za enkrat sem našel na mimovrste 4 držala in 2 palici za ~ 170€ od thule

se da dobit kje še ceneje? morda kdo rabljene prodaja? baje so za te ta nove pasate enaki nosilci

Imam dve palci od Thule dolžine 108cm z 4 drzali s ključavnico.Črne barve lepo ohranjene.
če te zanima me kontaktiraj na PM