Kateri strešni nosilci?

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
pašejo na VW Boro?

Ker se približuje dopust in ker je pri hiši nov družinski član, je avto postal premajhen za vso kramo, katera se vlači na dopust in sedaj si moram omisliti "trugo", vendar za to rabim seveda nosilce in tukaj se zadeva zaustavi (trugo že imam). Torej, kakšni prečni nosilci pašejo na avto, glede na to, da se morajo pritrditi med vrata. Mogoče od GOLF IV?

hvala
 

dotore

Pripravnik
18. avg 2007
438
3
18
Se pridružujem temi; avto premali, rabim nosilce in trugo. Vsi bi samo THULE.
Avto je Fiat Bravo 2009.
 

elth

Pripravnik
20. avg 2007
416
24
18
Kavčke
Sam sem preiskal ogromno strani in našel Alu prtljažnik za super ceno,(alu prečke 135cm).Pri meni je bil problem dolžina prečk.Ko je soproga po parih dneh zapela za ostrešek in odlomila pokrovček sem le tega dobil zastonj.Kompletni me je prišel 90 eur in to z ključavnicami, ostali ponudniki pa so bili v rangu 200 € navzgor.
Prtljažniki
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.184
5.728
113
kaj pa železo vs. aluminij?

razlika v ceni je cirka eno tretjino in ne vem, če bom pri uporabi 1x na leto zelo trpel z železnimi nosilci?
 

elth

Pripravnik
20. avg 2007
416
24
18
Kavčke
Železni so bili res cenejši, vendar so alu že na pogled delovali boljše.Ovalna oblika, guma ki zapolni utor da ne žvižga.Za 1x na leto je res vseeno kaj imaš.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.344
8.705
113
Vse kar ni Thule je brez veze. Tukaj velja rek, malo denarja malo muzike. PeterŠport v Lubljani prodaja tudi rabljene stvari.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.184
5.728
113
ja valda je brezveze vse kar ni thule ker pri parih kosih pleha je pa res za zajebat big time... ultra visoka tehnologija pa te fore
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.652
7
38
Ljubljana- okolica
Doma imamo kovinske od Zupana. Za ene par avtomobilov.. Razen izgleda, ki res ne blesti nimamo pripomb, pa se gor pelje od čolna do lesa...
 
Nazadnje urejeno:

DOMEK

Fizikalc
11. dec 2013
628
53
28
Kaj pa HOFERjevi za 36€? Sam jih imam na enem avtu, pa niso nič slabši od THULE, ki je na drugem avtu...
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Me pa res zanima na kakšen način bi utegnili biti slabši. Kupiš kar paše na avto pa mirna bosna. Sploh taki, ki rabimo strešne nosilce ene 2x letno.
 

DOMEK

Fizikalc
11. dec 2013
628
53
28
Niso slabši, ker so iz HOFERja...ker nekateri ne kupujejo v hoferju ampak leklerku...
Nosilci so odlični, s ključavnico in zelo kompaktni...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Poglej za proizvajalcem LaPrealpina z adapterji za tvoj avto, čeprav nekaj bistveno cenejši verjetno ne bodo.
Sam bi gledal po Bolhi, sigurno se najdejo rabljeni, seveda pa ne že prvi dan. Tako sem sam prišel do mojih original od proizvajalca avtomobila, bili so zgolj parkrat rabljeni, popolnoma brezhibni, cena pa 40% cene novih. Nisem pa začel iskati, ko sem jih potreboval, temveč sem kar nekaj časa prej občasno sledil oglasom.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
meni je zal, da sem vzel pravokotni profil, zelezne palice, ker nad 100kmh tako tuli... rabim veckrat letno. najbolj hecno pa je, da imam dva soseda, ki sta pametna kot povprecen alter uporabnik in en je kupil zadevo v hoferju, drug pa ene italjanske nosilce fapa, ki so kao srednji razred in oba rabita priblizno dve do tri ure, da jih namontirata na avto s tem, da pomagata en drugemu. pa imata pozicije na strehi ze zacahnjene. pa padajo sraufki, pa rabita orodje, pade ogrodje ven, ne znas sestaviti nazaj... v glavnem en kup problemov. tehtajo pa palice ene 3x manj kot moje.
svoje thule zapnem v streho v minuti. sam.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Ja, to je fajn, da so ovalne, ker kvadratne (sploh, če imajo še spodaj čez palico za stabilnost) so nenormalno glasne.
Še kar se tiče zapenjanja. Svoje Prealpina sem lažje in hitreje zapel kot original proizvajalčeve (izdelovalec je sicer Thule), tako da je možno, da je problem v sosedih in ne v prtljažnikih.
evil.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.834
5.081
113
Za hoferjeve rabis 5 min. In en imbus. Tak da tista tvoja soseda sta invalida
 

DOMEK

Fizikalc
11. dec 2013
628
53
28
Pa imbus zram dobiš, pa še ključavnico ima, da vsako prečko zakleneš...
 

elth

Pripravnik
20. avg 2007
416
24
18
Kavčke
Razlog lahko tiči drugje kot od opazke navedene par postov višje,v prvi meri bi lahko domneval da se sorozmerno "palita" na tuje soproge.Radi močne oscilacije uda katerega vsi vemo ime, je stvar oz. montaža postala neizvedljiva.
Dedec ki v parih minutah ne zmontira prtljažnika ni dedec, kvečjemu......ne bi o tem.