kateri se najmanj zatika?

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Saj bi rekel da je to normalna cena telefonov, ampak bi bili iUserji užaljeni
grin1.gif

Je malenkost slabši hardware (recimo 1 leto stare zadeve) in bolj cheap ohišje, je pa dosti boljši od vseh poceni androidov (ace, galaxy mini, desire c ipd.).

Ampak tega ne gledat, saj je samo 8GB. Glej onega za 199€, ki je 16GB.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Hm, ok, samo zakaj pa rabiš 16GB?

Par fotk, naslovi in programi požrejo 8Gb ali?
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.349
379
83
Od tistih 8GB je ponavadi frej bolj malo... če flikneš gor nekaj muzike in offline navigacijo si že tam, kjer ni muh

Sicer pa je tole nadaljevanje googlove budget zgodbe, ki jo v višjem razredu vodi nexus, sedaj pa so se spustili še razred nižje. Očitno si lahko privoščijo nižje marže in na račun tega popularizirajo svojo platformo, od katere jim itak kapljajo denarci. Brez kompromisov seveda ni šlo, ob že omenjenih je tu še slabša kampera (5mpix). Komur odgovarja android je (bo) tole definitivno best buy, zaenkrat brez konkurence v svojem razredu.
(ostali pa lahko pogledajo tudi ativ s in htc 8x
wink-1.gif
)
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Imam Nexus7, 16Gb, pa mam 10,1Gb fraj, ko mam vse gori.

Pa imam offline navigacijo tudi gori (Primo).

Tak da 5Gb ne bi imel na telefonu za šiš material?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.583
113
ja odvisno od posameznika kaj dela s tel. Meni je 16 dovolj, enim niti slucajno.
Opazam pa da se na ebayu pojavljajo zmogljivi androidi neznanih proizvajalcev po smesnih cenah, ki so po specih zelo solidni, seveda brez highend hw. Samo jaz nekak nebi imel jajc to kupit. Za nezahtevne uporabnike pa so to pomoje dobri nakupi
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.349
379
83
dont get me wrong, čisto ok lahko živiš tudi z 8gb, sploh če telefon ni v funkciji walkmana in foto/video arhiva.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Fotke imaš itak vse na picassi, video youtube.

Da bi pa lahko s telefonom delal kvalitetne fotke in video pa je itak utopija.

Za muziko pa ok, recimo, samo mp3 tudi niso veliki.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
1. Foto/video je že čist solidn na modernih telefonih. Itak ne razviješ pol fotk, ampak jih kažeš na pcju, tablici...
2. MP3 z visokim bitrate je lahko takoj 8MB, pa jih maš tisoč recimo, kar ni toliko, pa je to 8GB...

Jaz mam zasedeno okoli 20GB, tak da mi je 16GB premalo. Sploh pa če še greš na kak RD, čago, festival pa narediš nekaj deset slik pa nekaj kratkih videjev v 720p ali celo 1080p, pa spet gre vsaj giga ali dva pomnilnika, če ne še več...
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.349
379
83
ja smo dojeli

tebi je 8gb dovolj, enim pa 64 ni.

ti kupiš ta malo motorolo, nekdo drug pa samsunga 64 + največjo sd kartico

in so vsi zadovoljni
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Za telefon je 128kbps bitrate na mp3 čist dovolj, saj je audio izhod precej bog, pa tudi slušalke navadno niso ravno nek biser. Če pa pretvoriš v AAC pa lahko greš še malo nižje.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Za telefon je 128kbps bitrate na mp3 čist dovolj, saj je audio izhod precej bog, pa tudi slušalke navadno niso ravno nek biser. Če pa pretvoriš v AAC pa lahko greš še malo nižje.

Veš, včasih priklopim telefon tut na kaj bolj kvalitetnega
wink-1.gif
Pa na torentih praktično ne najdeš več tak low bitrate glasbe, sploh pa ne nove.
 

slvn

Fizikalc
19. dec 2007
1.570
2
38
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Fotke imaš itak vse na picassi, video youtube.

Da bi pa lahko s telefonom delal kvalitetne fotke in video pa je itak utopija.

Za muziko pa ok, recimo, samo mp3 tudi niso veliki.

Zakaj utopija? Ker ne znas fotografirati ali ker imas telefon s slabim fotoaparatom?

Ja enim je pac dovolj 8GB. Meni je se 16 malo. Del pobere sistem, potem pa offline navigacija za nekaj drzav in nekaj fotografij pa je polno.
 

slvn

Fizikalc
19. dec 2007
1.570
2
38
Citat:
Uporabnik bvader pravi:
Ugodno sem kupil siol bon in podaljšal naročnino pri mobitelu, ker sem imel fraj aneks
wink-1.gif
Za ceno v prosti prodaji se pa seveda splača pogledati tujino.

480€: http://www.mobisvet.si/index.php?route=product/product&filter_name=htc+one&product_id=137

http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/3810359_-one-32gb-glacial-silver-htc.html

http://geizhals.de/htc-one-32gb-silber-a907222.html

Na bolhi se pa novi dobijo pod 400€.

Aha. Torej telefon ni bil 318e v prosti prodaji. Ce das za telefon 318e, ko izkoristis bone ali (in) se vezes to ne pomeni, da je 318e. Za manj kot 400e dobis v tujini ze novo lumio 925 v prosti prodaji brez bonov in brez vezave
wink-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik slvn pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Fotke imaš itak vse na picassi, video youtube.

Da bi pa lahko s telefonom delal kvalitetne fotke in video pa je itak utopija.

Za muziko pa ok, recimo, samo mp3 tudi niso veliki.

Zakaj utopija? Ker ne znas fotografirati ali ker imas telefon s slabim fotoaparatom?

Ja enim je pac dovolj 8GB. Meni je se 16 malo. Del pobere sistem, potem pa offline navigacija za nekaj drzav in nekaj fotografij pa je polno.

Offline navigacija, če nimaš naloženega vsega sveta, ti za okolišče države pobere do 1Gb.

Če pa tebi "nekaj" fotografij pobere 5Gb preostalega placa potem pa očitno ti ne znaš fotkati
smile-1.gif
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
451
83
Pa glasbe se hitro nabere (sam imam za več kot 5gb), igre so že po 1gb ali več, tako da 8gb je premalo, še 16gb je na trenutke malo. FullHD posnetki tudi ogromno zavzamejo itd... Od 16gb pa imaš tako po navadi 13gb, tako ad pri 8gb kr nekje na 6gb pade.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Citat:
Uporabnik slvn pravi:
Citat:
Uporabnik bvader pravi:
Ugodno sem kupil siol bon in podaljšal naročnino pri mobitelu, ker sem imel fraj aneks
wink-1.gif
Za ceno v prosti prodaji se pa seveda splača pogledati tujino.

480€: http://www.mobisvet.si/index.php?route=product/product&filter_name=htc+one&product_id=137

http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/3810359_-one-32gb-glacial-silver-htc.html

http://geizhals.de/htc-one-32gb-silber-a907222.html

Na bolhi se pa novi dobijo pod 400€.

Aha. Torej telefon ni bil 318e v prosti prodaji. Ce das za telefon 318e, ko izkoristis bone ali (in) se vezes to ne pomeni, da je 318e. Za manj kot 400e dobis v tujini ze novo lumio 925 v prosti prodaji brez bonov in brez vezave
wink-1.gif

Čaki čaki. Jaz sem na bolhi kupil siol bon, dobil nekoga, ki je imel fraj aneks in mi ga je brezplačno podaljšal, jaz sem dal kupljen bon in razliko za telefon doplačal. Na koncu me je telefon prišel 317€ brez bilokakšne vezave iz moje strani. Danes za telefon in ostale zadeve plačaš toliko kolikor se znajdeš
smirk-1.gif
Jaz sem ga v "prosti" prodaji dobil za omenjeno ceno, za koliko ga boš dobil ti ali nekdo drug pa je odvisno od vsakega posameznika.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
ja, ampak vseeno ne stane 317 ...
no, saj vem, da ga plačaš, kolikor ga plačaš, ampak jaz sem prišel v trgovino, telefon videl, se pozanimal o njem in ga kupil. res je, da je bil v akciji, ampak stal je 100 evrov (no 99 če smo natančni).
 

slvn

Fizikalc
19. dec 2007
1.570
2
38
Samo potem je nekdo moral podaljsati aneks. Tudi z drugimi telefoni lahko tako naredis in dobis nizjo ceno. V glavnem ti pravis, da je telefon s precej truda in s tem, da dobis nekoga da podaljsa aneks mozno dobiti za 318e. No. Vsekakor ni neka nizka cena. Mislim, da je avtor teme dobil telefon, ki se ne zatika za precej manj truda in evrov
wink-1.gif


@Snecer
Ja. Offline navigacija za vecji del evrope + del zda ter nekaj fotk in je ze 16GB malo. Upostevaj da imam poleg tega se nekaj aplikacij in da sem drugace nezahteven uporabnik. Se mi pa res ne da brisati zemljevidov, ki jih rabim veckrat letno. Ostale celine, na katere grem ravno enkrat na 2, 3 leta pa brisem.

Glasbe ne poslusam na telefonu. Se sreca
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Večkrat letno obiščeš vse države v Evropi in še ZDA?

Ok.

Pač nezahteven uporabnik.