kateri se najmanj zatika?

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
HTC One ne šteka niti malo. Lahko rečem da dela tako hitro kot nexus. Zadnji nexus, ki sem ga imel je bil nexus 4.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.583
113
ja saj htc je kot receno se edini ok. Ves ostali android svet, z izjemo nexusa, je zalost.
sam sicer imam 1,5 let galaxy nexus, ki seveda ni pravi samsung. Dela se zdaj ko raketa. Z njim sem podrl rekord, ker drugace mi vsak po max 1 letu dopyzdi in menjam.
Ampak skusnjava je zdaj postala vseeno prevelika, danes ali jutri letim po N5
smile-1.gif
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
Huawei je stal 100 evrov,HTC one je preko 400.nisem hotel še enega androida,ta wp je proti prejsnjim raketa in ni niti blizu podna,ki sem ga imel.pa sem mel tudi sesationa od htcja... Se vedno zadovoljen z wp,vec ne rabim.stvar dela.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Tudi jaz sem bil blazno nezadovoljen z enim pocenškovim Samsungom, ki se je zatikal toliko, da zadeva ni bila za uporabljat. Potem sem za 150 EUR nabavil kitajca (Lenovo A820, 4,5 inča, quad-core, 1GB RAMa) in ga flashal z evropskim Androidom. Zadeva leti ko šus, enkrat se ne zatakne. Zaenkrat super zadovoljen.
Verjamem, da tega ne boš nabavil, tole sem napisal samo zato, da povem, da Android "leti" tudi kje drugje in ne samo na Nexusu.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Meni isto kot Steve-u ni jasno kako Samsung toliko proda. Prav neverjetno gnili so mi. Vsi nižji modeli pa prava antireklama za Android, ker štekajo in tistim uporabnikom bolj najedajo kot pomagajo. Res me zanima, kaj je bedaku v mobitelovem centru, da 40 let stari mamici s tremi otroki in možu kmetu poturi ta Samsung smartphone šrot.

Nad Huawei-om sem se zgražal zaradi tega, ker je bil budget dovolj visok za Nokio, pri kateri se dobi kar dosti raznih bombončkov in je dost edina logična izbira pri nakupu WP8 telefona. Nikakor pa to nima veze z delovanjem, ker dobro vem iz prakse, da so razlike med najbolj poceni in najdražjim WP8 telefonom zanemarljive, sploh kar se tiče običnega uporabnika.

Najbolje pri WP se mi zdi to, da bo tudi povprečen user iztisnil 80% iz svojega telefona z androidom pač ne. Tudi nexus ni nujno kak biser...prinesem domov novega 7 2013, pa me moja naslednji dan nakuri, da hoče starega nazaj, da ta nikakvo dela. Pač se je zaciklal in totalno upočasnil. Na WP telefonu je to izredno težko doseč oz. skorajda nemogoče, če se črta vpliv aplikacij drugih developerjev.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
To že res sam glej.... tudi po 15 ur na dan sem za računalniki in strežniki.....na kraj pameti mi ne pade, da se bi jeb*** še s telefonom.

Vse bom razumel na XDA, vse znal rootat, flashat.....sam ne cegla no. To je zame orodje in ne samo igrača, da bi bla lahko offline zaradi obdelav. Če bi že flashal bi sigurno mel dva telefona, da se lahko igraš pač.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
To že res sam glej.... tudi po 15 ur na dan sem za računalniki in strežniki.....na kraj pameti mi ne pade, da se bi jeb*** še s telefonom.

Ok, sam dol stankat en zip, ga naložit na SD kartico in zagnat na telefonu pa res ni taka reč, še posebej če si tolk domač z računalniki.
Jaz sem to delal prvič, pa mi je bil v tistem momentu vanilijev sladoled bistveno bolj kompleksen, kot tole.
wink-1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ne...tudi to ne! To ni in ne more biti hobi vsem.

Drugače pa dobro veš, koliko časa se bere razne forume predno se sploh za ROM odločiš.
smirk-1.gif
Sam postopek je že hiter ostalo pa...
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
nisem hotel v štartu dat preveč keša, če bi se slučajno pokazal za sranje tudi wp. a se ni, zdaj bom tega fural kako leto, pol pa ubodem neko hudo nokio, kjer dobim še drive zraven ... ni se mi dajalo 300 evrov za novo 920, so ble zdaj zimske gume na tapeti, pa nova sklopka ... da bi pa kupil 520 al pa 620 pa je ta huawei tudi tam nekje v rangu ... bo drugo leto za dedka mraza kaj boljšega :)
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
huawei dela ko šus. baterija zdržala 4 dni, po pet klicev na dan, 10 sms, po eno uro brskanja, sprtno igračkanje in spoznavanje telefona ...
4 polni dnevi, ponoči v letalskem načinu. ne morem verjet. low budget telefon za 100 evrov. vsaki android se skrije ...
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Letos je šlo kar nekaj kitajcev skozi moje roke in nobeden se ni zatikal, seveda pa nisem imel šrota(priznane kitajske firme) v rokah.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Android se nič ne skrije, samo pravega je treba kupiti. No se pravi da Huawei brez letalskega načina čez noč zdrži 2 dni uporabe.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
To je Samsung in Touchwiz. Na podlagi Samsunga ni potrebno posploševati, da Android kot sistem počasi deluje. Če se daje referenco se da Nexus napravo, te se ne zatikajo. Ostali proizvajalci, ki rinejo svoje skine na stock Android pa po navadi zadevo samo poslabšajo.

Moj HTC One recimo nič ne trokira, dela super gladko kot kakšen Nexus med tem ko Galaxy S4 trokira, tako kot je S3 itd... Note 10.1 z original romom recimo spet nič ne trokira. Zgleda da čisto odvisno kako se Samsungu posreči romi delujejo. Sem pa tudi jaz na S3 seveda menjal dialer in luncher ampak S3 je samo kaplja v morju Android naprav
wink-1.gif
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
ej, to so telefoni za 600 evrov plus ...
moj je stal nov 100 evrov.
za taki denar se vsak android zatika, ker nima več kot 512 rama ...
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Nisem grajal Androida. Govoril sem o Samsungu, trenutno na kitajcih nič ne trokira.
wink-1.gif
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Niti ni 600€. Mene je HTC One prišel točno 318€. Se pa strinjam da si low budget Androidi crap in so bolj kot ne samo za telefoniranje in SMS.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Nazadnje urejeno:

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik markoman pravi:
ej, to so telefoni za 600 evrov plus ...
moj je stal nov 100 evrov.
za taki denar se vsak android zatika, ker nima več kot 512 rama ...

ZTE V967s me je prišel 100€, 1gb, quad, 5", se ne zatika. Malo moras spremljati in lahko dobis hud telefon za cca 100€, recimo sedaj je bil tale