Kateri medijski predvajalnik

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
skrba: thanks
smile-1.gif
 

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.457
244
63
Se strinjam. Med temi cenejšimi Android TV Boxi so tole trenutno najboljše opcije, glede na ceno (imajo z njimi kupci najboljše izkušnje, kvaliteta je ok, proizvajalec pa redno skrbi za nadgradnje):

Scishion V88 Pro S905 8/1 Android 6.0 za 30€
Mini M8S II S905 16/2 Android 6.0 za 40€
Beelink MINI MXIII II 16/2 Android 6.0 za 43€
Beelink GT1 S912 16/2 Android 6.0 za 60€
Mecool M8S Pro 16/2 Android 7.1 za 66€

Ta hip je S905 čip čisto spodobna zadeva, vse deluje tekoče in je tudi ta trenutek bolj izpiljen, ker je že nekaj časa na trgu, S912 pa recimo malo naložba za prihodnost (ko ga še malo izpilijo) in pa Android 7, ki je precej dobro optimiziran.
 

TMJ

Fizikalc
4. jul 2013
1.588
8
38
Citat:
Uporabnik Tomsonman pravi:
Se strinjam. Med temi cenejšimi Android TV Boxi so tole trenutno najboljše opcije, glede na ceno (imajo z njimi kupci najboljše izkušnje, kvaliteta je ok, proizvajalec pa redno skrbi za nadgradnje):

Scishion V88 Pro S905 8/1 Android 6.0 za 30€
Mini M8S II S905 16/2 Android 6.0 za 40€
Beelink MINI MXIII II 16/2 Android 6.0 za 43€
Beelink GT1 S912 16/2 Android 6.0 za 60€
Mecool M8S Pro 16/2 Android 7.1 za 66€

Ta hip je S905 čip čisto spodobna zadeva, vse deluje tekoče in je tudi ta trenutek bolj izpiljen, ker je že nekaj časa na trgu, S912 pa recimo malo naložba za prihodnost (ko ga še malo izpilijo) in pa Android 7, ki je precej dobro optimiziran.

se da kje v slo kateri kupit?
 

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.457
244
63
@TMJ:

Vsake toliko se kakšen pojavi na Bolhi, a ponavadi s 50% višjo ceno. Če se ti ne mudi je preko Gearbesta nakup čisto ok, sam se že veliko naročal, vedno vse potekalo brez težav. Ko izbiraš le izberi čisto navadno pošto (ne DHL), je namreč velika verjetnost, da gre paket skozi brez dodanega 22% davka.


@ynos:

Test na AvForums pred dobrim letom:

Note, to enable Audio passthrough, you need to go in to the U1's settings, then Audio>Digital Sounds, choose HDMI or SPDIF, accordingly - note no HD audio passthrough on SPDIF. You then have to enable passthrough in the Kodi System settings under Audio Output, from where you can define your AV receiver's capabilities.

So, all in all, the Minix Neo U1 is an extremely comprehensive media player and, in terms of playback of Ultra HD/4K, it’s the best we’ve seen so far, bar none. And the addition of DTS-HD passthrough, which should be imminent, will only strengthen it further.

Iz Minix uradnega foruma:

I downloaded 4 test files 2 Dolby True HD 5.1 clips and 2 DTS-MA 5.1 clips, I accessed them over an NFS share and hit play, the first time I hit play, no matter the sound file, it works, the audio comes out beautifully, no clipping, AmP display clearly that it is receiving pure Audio Passthrough and proudly displays Dolby THD or DTS MA depending what I selected first ...
 
Nazadnje urejeno:

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.457
244
63
Ok
smile-1.gif
Glede Xiaomi Mi Box:

Kodi 17 builds after RC4 should support all Formats, this includes DTS HD MA, DTS:X and Atmos
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik Tomsonman pravi:
Ok
smile-1.gif
Glede Xiaomi Mi Box:

Kodi 17 builds after RC4 should support all Formats, this includes DTS HD MA, DTS:X and Atmos

Bo potrebno nov predvajalnik kupiti... Moj minix namreč ne podpira niti Android 5.0 in ne bo, kar je zahteva Kodi v17. Čeprav je bil top of the line ponudba pred 2-3 leti.
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.556
34
48
41
Ljubljana
Kaj pa primerjava Minix U1 z U9-H?

Glede na to, da nisem pretirano zahtevna stranka, da nimam najnovejši 4K TV (ker so 4K projektorji še predragi..) ter da imam za zvok že kar v letih receiver Onkyo TX-SR505SE (ki najverjetneje ne predvaja vseh najnovejših kodekov) in le 3 zvočnike (levi, desni, center) z nizkotoncem, se mi zdi, da bi mi moral U1 več kot zadostovati?

Sem gledal tudi kakšen Xiaomi Mi Box, a bi rad, da ima ethernet priklop že sam predvajalnik, brez vmesnih adapterjev.

Trenutno še gonim Boxee Box-a, a od letos naprej ne dela praktično nič več na njemu (Youtube, interneti radio, itd - zgolj predvajanje video datotek), tako da zdaj pa res moram že zamenjati.

Hvala
cheer.gif
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Res ne razumem debate v tej temi, ko pa obstaja RaspberryPi z Kodijem, ki ga lahko obesiš za TV in ga polniš preko USB-ja na TV ju. Pa še kontroliraš ga lako z dalinjcem od TVja.
 
Nazadnje urejeno:

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Na RPi imaš potem samo Kodi. Nič drugega. Pa mislim, da RPi še ne podpira HEVC, 4K, HDR, itd... Če kupiš pravi Android TV box (ne najcenejšega kitajca), potem RPi po domače povedano "nima za burek".
 

dax

Majstr
22. maj 2012
710
1.639
93
Citat:
Uporabnik dune pravi:
Res ne razumem debate v tej temi, ko pa obstaja RaspberryPi z Kodijem, ki ga lahko obesiš za TV in ga polniš preko USB-ja na TV ju. Pa še kontroliraš ga lako z dalinjcem od TVja.

Kako to misliš, da ga polniš preko USB-ja na TV? Pomeni, da ga lahko napajaš iz USB-ja na TV?
Lp